RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #106909  Szerző: markfelt
 
asr27 írta:Nem tudják eldönteni, hogy a pop vagy a dance stílus felé menjenek.
Ez világszintű tendencia, a popdance vonal igencsak megerősödött, amióta a Flo Ridák is tüc tüc zenét kreálnak.
 #106908  Szerző: asr27
 
mlaszlo írta:A fővárosban és környékén elég szomorú helyzet alakult ki, gyakorlatilag lassan nem lesz értelme bekapcsolni a rádiót, mert nincs mit hallgatni. Hol van az az idő, amikor még volt Roxy, Rádió1, Cafe, Rise FM, Sztár FM az éterben :( Hiányzik a Sláger és a Danubius is. Nem volt a kedvencem mindegyik, de időnként jó volt kicsit ide-oda kapcsolgatni és hallgatni más zenei stílust is.
Most van egy ki tudja kinek szóló Music FM, rétegzenét sugárzó Petőfi, a Sláger-t követő Juventus és a kicsit hullámzó Class FM. Lehet válogatni :(
Sajnos ez a szomorú tény. :(
Szinte már csak neten hallgatok rádiót, mert az éterben egyszerűen nincs mit hallgatni!
-Music fm-en sok a duma, illetve van egy két szám (pl caramel...) amit egyszerűen nem bírok végighallgatni. Nem tudják eldönteni, hogy a pop vagy a dance stílus felé menjenek.
-Class fm szinte ugyanaz mint a Music fm, egy-két régebbi zenével kiegészítve. Korábban sem szerettem és most sem szeretem.
-Petőfit sem szeretem, soha nem játszák a kedvenc zenéim.
-Juventus más célcsoportnak szól, nekem túl sok a magyar zene, ráadásul nem is azok amiket szívesen hallgatnék.
 #106905  Szerző: mlaszlo
 
A fővárosban és környékén elég szomorú helyzet alakult ki, gyakorlatilag lassan nem lesz értelme bekapcsolni a rádiót, mert nincs mit hallgatni. Hol van az az idő, amikor még volt Roxy, Rádió1, Cafe, Rise FM, Sztár FM az éterben :( Hiányzik a Sláger és a Danubius is. Nem volt a kedvencem mindegyik, de időnként jó volt kicsit ide-oda kapcsolgatni és hallgatni más zenei stílust is.
Most van egy ki tudja kinek szóló Music FM, rétegzenét sugárzó Petőfi, a Sláger-t követő Juventus és a kicsit hullámzó Class FM. Lehet válogatni :(
 #101992  Szerző: mimi
 
rmihaly76 írta:Pld. erre lenne valo a digitalis radios musorszoras.... Azon tudtommal meg kepek is tovabbithatok.
De ott van már az internet, a tévé, a teletext, meg hogy a legkézenfekvőbbet említsem, a nyomtatás :p
 #101989  Szerző: asimov
 
Pld. erre lenne valo a digitalis radios musorszoras.... Azon tudtommal meg kepek is tovabbithatok.
adminisztrator írta:Tudtommal nálunk nem az, mindenesetre amit a cikkben írnak, az szerintem műszakilag nem megvalóstható.
 #101987  Szerző: markfelt
 
Tudtommal nálunk nem az, mindenesetre amit a cikkben írnak, az szerintem műszakilag nem megvalóstható.
 #101986  Szerző: asimov
 
Erre van irott szabaly? (Mondjuk, nem lepodnek meg...)
Pasa írta:
mlaszlo írta:Szeptembertől egyedülálló módon RDS rendszer segítségével - az erre alkalmas készülékeken - feliratozva lesz elérhető a 2005 óta a rádiós piacon jelenlévő Esélyegyenlőségi magazin.
Ez szabálytalan, PS-ben csak statikus adóinformációkijelzés alkalmazható (itt nem írják, hogy esetleg RT-ben fog ez a dolog menni, de ha így lesz, azt szinte senki sem fogja látni).
 #101976  Szerző: Glenn
 
mlaszlo írta:Szeptembertől egyedülálló módon RDS rendszer segítségével - az erre alkalmas készülékeken - feliratozva lesz elérhető a 2005 óta a rádiós piacon jelenlévő Esélyegyenlőségi magazin.
Ez szabálytalan, PS-ben csak statikus adóinformációkijelzés alkalmazható (itt nem írják, hogy esetleg RT-ben fog ez a dolog menni, de ha így lesz, azt szinte senki sem fogja látni).
 #101930  Szerző: LuciFerko
 
Egy fejér megyei, nem éppen legális rádióban már 2008-ban megcsinálták, hogy a helyi infók mentek RDS-ben:)
 #101903  Szerző: mimi
 
Aranyos, csak a felsorolt rádiók egy része nem létezik, másik része online vagy kábeles, harmadik részén az RDS encoder alkalmatlan rá. Megnézném, hogy működik...
  • 1
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 193