RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #202108  Szerző: mjoel
 
nyikolaj írta: Ma, 09:33 A tény, hogy nagyon sok 20-40 éves már az autójában sem hallgat rádiót, hanem fm transmitterezik kedvére,pendrive, vagy egyéb módszert alkalmaz.
Otthon pedig inkább a YouTube és társai.
Nem azt mondom, hogy ez így helyes, mert nekem/nekünk szerintem nem nagyon tetszik.
És sajnos ezt a rádióállomások is érzik, nagyon sok helyi rádióban már évek óta nincs kívánságműsor, mert a neten, Youtube-on bárhol úton útfélen meghallgathat bármit. Ami még talán hallgatóságot eredményez az a reggeli műsorok. De max a Bochkor és Balázsék.
Jól látod...:)
 #202102  Szerző: nyikolaj
 
A tény, hogy nagyon sok 20-40 éves már az autójában sem hallgat rádiót, hanem fm transmitterezik kedvére,pendrive, vagy egyéb módszert alkalmaz.
Otthon pedig inkább a YouTube és társai.
Nem azt mondom, hogy ez így helyes, mert nekem/nekünk szerintem nem nagyon tetszik.
És sajnos ezt a rádióállomások is érzik, nagyon sok helyi rádióban már évek óta nincs kívánságműsor, mert a neten, Youtube-on bárhol úton útfélen meghallgathat bármit. Ami még talán hallgatóságot eredményez az a reggeli műsorok. De max a Bochkor és Balázsék.
 #202100  Szerző: mjoel
 
Nem meg győzni akarlak, csak leírtam a véleményem.
A DAB +hálózattal kapcsolatban egyetértek. Lenne jövője Magyarországon is. Talán majd egyszer...
 #202096  Szerző: asr27
 
Ugyanazt leírtad ismét.
Mégegyszer mondom, nem igaz az az állítás, hogy ma már mindenki számára megfizethető a korlàtlan mobilinternet. 10 ezer forint/hó, szerintem irreálisan sok érte.

A másik, hogy vidéken sok helyen a
Lefedettség is enyhén szólva rossz, a stream pedig érzékeny a térerő szakadozásokra.

A fiatalok közül is elég sokan szeretnek hagyományos rádiókat hallgatni.

Én a DAB+ hálózatot erőltetném, de sajnos a kormányunk szándékosan tartja a süllyesztőben ezt a megoldást.
 #202094  Szerző: mjoel
 
asr27 írta: Tegnap, 12:54 Nem értek egyet azzal az ideológiával, miszerint, az FM rádiózásnak vége.
A mai napig drága itthon a korlátlan mobilinternet, sok sok ember számára. Ráadásul a 4G/5G lefedettség vidéken még mindig nem az igazi egyik szolgáltatónál sem.
Az FM rádiózás féllingjét semmiképp sem adja át az online rádiók hallgatása.
Nem azt mondtam vége, hanem azt, hogy leáldozóban van. A most felnövő generációt, nem érdekli az FM rádiózás fillingje. A zsebünkben lévő kütyü (okos telefon) megold mindent. A mobilinternet ma már megfizethető áron elérhető korlátlan adatforgalommal mindenki számára. Erre értettem az FM rádiózás hanyatlását.
 #202093  Szerző: asr27
 
Nem értek egyet azzal az ideológiával, miszerint, az FM rádiózásnak vége.
A mai napig drága itthon a korlátlan mobilinternet, sok sok ember számára. Ráadásul a 4G/5G lefedettség vidéken még mindig nem az igazi egyik szolgáltatónál sem.
Az FM rádiózás féllingjét semmiképp sem adja át az online rádiók hallgatása.
 #202090  Szerző: nyikolaj
 
Részben igazad van,de akkor máshol miért születnek rádiók?
Egyébként én nem vagyok netrádió párti. Az egy teljesen más világ.
 #202088  Szerző: mjoel
 
nyikolaj írta: Tegnap, 06:19 Csak az a baj,hogy senki nem akar. És nem azért mert nem lehet,(a Sunshine is terjeszkedik Debrecenben) hanem inkább xarnak már a rádiózásra!
A hagyományos (frekvenciás) rádiózási forma leáldozóban van. A digitális tér veszi át a szerepet.
Lásd élő példa Just4Music. Közelebb vagyok a 40-hez, de nem tudom megmondani neked mikor hallgattam utoljára fm-en rádiót. Általában én is neten rádiózom. Be kell látni a rádiózási szokások változnak, ha tetszik nekünk ha nem.
 #202087  Szerző: nyikolaj
 
Csak az a baj,hogy senki nem akar. És nem azért mert nem lehet,(a Sunshine is terjeszkedik Debrecenben) hanem inkább xarnak már a rádiózásra!
 #202085  Szerző: Kovi02
 
nyikolaj írta: 2024.05.20. 04:43 A 106. 5 mhz szabad freki már vagy 16 éve...
A városba tervezettek közül a 89.8 91.5 és 105.0 is nagyon régóta üresen áll, emellett ott van a közeli 93.6 107.9 is tervezhetőként, szóval ha nagyon akarnák, akkor sok szereplővel lehetne bővíteni a miskolci rádiós piacot.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 195