RADIOSITE Fórum

  • Segítség, webrádiózni szeretnék!

 #5382  Szerző: t
 
molnarb írta:Hát nem tudom. Mindenesetre a rádiónk online adását egy fél napra a szolgáltatóval lekapcsoltatták mert valahogy nem tudtak róla, hogy annak a jogdíját is fizettük. Aztán ahogy elfaxolódtak a másolatok, úgy az adás visszakapcsolását is engedélyezték. Zömében nyilvános listákról indulnak meg: radiostat.hu, streamstat.hu, stb. és a pontos szervercím/port formában ellenőriznek. Mármint hogy az a szerver és portszám szerepel-e a fizetettek kategóriájában. Ha nem, akkor felveszik a kapcsolatot a szolgáltatóval a továbbiakról. Havi 10-12 bezony egy webrádióért szerintem se jutányos ár, de ennyi az annyi.
és ha valaki mondjuk romániában bérel szervert? :D
 #5380  Szerző: molnarb
 
Hát nem tudom. Mindenesetre a rádiónk online adását egy fél napra a szolgáltatóval lekapcsoltatták mert valahogy nem tudtak róla, hogy annak a jogdíját is fizettük. Aztán ahogy elfaxolódtak a másolatok, úgy az adás visszakapcsolását is engedélyezték. Zömében nyilvános listákról indulnak meg: radiostat.hu, streamstat.hu, stb. és a pontos szervercím/port formában ellenőriznek. Mármint hogy az a szerver és portszám szerepel-e a fizetettek kategóriájában. Ha nem, akkor felveszik a kapcsolatot a szolgáltatóval a továbbiakról. Havi 10-12 bezony egy webrádióért szerintem se jutányos ár, de ennyi az annyi.
 #5336  Szerző: LAZLOW
 
Na ez komoly. Lehet, hogyha betartunk minden szabályt, a webrádiózás drága hobbi? Csak azt lenne érdekes megtudni, hogy hazánkban kik tartják be és kik tartattják be a játékszabályokat. Érdekes viszont, hogy én egy londoni kalózrádiót hallgatok a neten, és 1999 óta működnek éterben és interneten is. :D
 #5263  Szerző: molnarb
 
http://www.proart.hu/tajekoztato/

Sugárzásnak/Webcastingnak minősül. Ennél pontosabb tájékoztatót nem igazán tudok. Ha az említett felekkel felveszed a kapcsolatot és szerződsz, akkor a webrádiód legális.
 #5202  Szerző: LuciFerko
 
csak a jogdíjakra gondolt tuti
 #5201  Szerző: LAZLOW
 
Micsoda? Törvényi háttér is van?

Seg

 #794  Szerző: cool
 
SEgítségnyújtás web ráddió indításához törvényi háttér, stb.....