RADIOSITE Fórum

  • Segítség, webrádiózni szeretnék!

 #166017  Szerző: Csongii
 
Az Artisjus a szerzői jogokat védi, a Mahasznál pedig a kiadóknak megy a lé. Én így tudom. Ugye egy dalnál sokszor a szerző és az előadó nem ugyanaz.
 #165997  Szerző: nagyi
 
Értem, számomra is ez volt logikus egyébként, csak egyértelműsíteni akartam.

Viszont a jogvédő szervezetek közül tulajdonképpen akkor kinek is kell fizetni? Vagy mindkettőnek egyidejűleg? Ha nem mindkettőnek, hogyan dönti el az ember hogy melyiknek?
 #165995  Szerző: kukac
 
nagyi írta:Most kifejezetten arra lennék kíváncsi, hogy ha nem akarok trükközni milyen költségei vannak.

Pár éve próbáltam összeszedni, akkor egy ilyen havidíj lista lett az eredmény:
- Artisjus 8.400 Ft+ÁFA/hó
- EJI-MAHASZ 14.350 Ft/hó

De ebben pl. a zenék megvásárlása / licencelése nincs benne, viszont nem is tudom hogy egyáltalán számít-e már ha ezeket kifizeted, hogy milyen forrásból játszod a zenét. A topik még Proart-os dologgal kezd, de az már közel 10 éve volt. Viszont ezek a tételek sem biztos hogy már ilyen beárazásúak, csak viszonyításnak másoltam ide.

Valaki tudja esetleg konkrétan hogyan alakul ez?
a zene vásárlásával egy saját hallgatáshoz való jogot vásárolsz meg, ezzel ugye nincs jogod sugározni - arra fizeted a jogdíjat, a forrás pedig mellékes, a jogdíj megfizetésével kvázi legalizálod a forrást is.
 #165971  Szerző: nagyi
 
Most kifejezetten arra lennék kíváncsi, hogy ha nem akarok trükközni milyen költségei vannak.

Pár éve próbáltam összeszedni, akkor egy ilyen havidíj lista lett az eredmény:
- Artisjus 8.400 Ft+ÁFA/hó
- EJI-MAHASZ 14.350 Ft/hó

De ebben pl. a zenék megvásárlása / licencelése nincs benne, viszont nem is tudom hogy egyáltalán számít-e már ha ezeket kifizeted, hogy milyen forrásból játszod a zenét. A topik még Proart-os dologgal kezd, de az már közel 10 éve volt. Viszont ezek a tételek sem biztos hogy már ilyen beárazásúak, csak viszonyításnak másoltam ide.

Valaki tudja esetleg konkrétan hogyan alakul ez?
 #165968  Szerző: Wolfman
 
witiruve írta: Külföldi adatközpontban fusson a stream szerver :) És nem fognak kötekedni.
Dehogynem, akkor a külföldiek fognak kötekedni. :D