RADIOSITE Fórum

  • Antennák

 #34179  Szerző: Ghee
 
hdshouter írta:
olvaso1 írta:Én hozzákötném mind a 2 eret 1-ik egyikhez másik másikhoz :) és valahogy odadfogatni :)
Csak az a baj, hogy nekem meg EGY eres koaxom van, és abból a két pólusból kéne egyet csinálni.
Am köszi az ötleteket... Csak hát én antennás ügyekben nem vagyok nagyon otthon, szóval blaunt csinálni nem tudok. :( Nem lehet ezt esetleg venni valahol? :roll:
Lehet szerintem, de régi FF TVkből is kiszedheted.
 #34153  Szerző: szemilan
 
Vegyél koaxot :) Métere max 130 ft
 #34148  Szerző: hdshouter
 
olvaso1 írta:Én hozzákötném mind a 2 eret 1-ik egyikhez másik másikhoz :) és valahogy odadfogatni :)
Csak az a baj, hogy nekem meg EGY eres koaxom van, és abból a két pólusból kéne egyet csinálni.
Am köszi az ötleteket... Csak hát én antennás ügyekben nem vagyok nagyon otthon, szóval blaunt csinálni nem tudok. :( Nem lehet ezt esetleg venni valahol? :roll:
 #34146  Szerző: szemilan
 
Én hozzákötném mind a 2 eret 1-ik egyikhez másik másikhoz :) és valahogy odadfogatni :)
 #34072  Szerző: LuciFerko
 
csinálj koaxbalunt, nekem is úgy volt sokáig (most olyan panel van amiat adtak az antennához) de nincs vételi eredményben eltérés a 2 közt.
 #34071  Szerző: hdshouter
 
mgabor írta:kellene hozzá balun
Milyen típusú? Tudsz linket adni, légyszi? :)
 #34050  Szerző: mgabor
 
ha jól látom, sima szalagkábellel volt használva, akkor kapásból kellene hozzá balun, hogy illeszd a 75 ohmos koaxhoz...
 #34043  Szerző: hdshouter
 
Ma elhoztam egy ismerősömtől egy régi típusú kültéri TV antennát.
Annyi lenne a kérdésem, hogy ha a kábelcsatlakozóján két csatlakozó van... a kettő külön-külön mire szolgál? és mi lesz akkor, ha az egyszerű koax kábel egyetlen erét csak az egyikhez rögzítem? Vagy csak úgy használható, ha mind a két ér használatban van?

Kép
 #33382  Szerző: szemilan
 
Köszi a választ.
Azért én még várok egy kicsit a vásárlással.
Meg hát azért még várom a tapasztalatokat, véleményeket.
Erősítőböl csak egyet találtam. a Zajszint
<=4 dB
 #33362  Szerző: Pasa
 
Szerintem ott mehet a körsugárzó jó magasra kiemelve, és rá egy kiszajú erősítő.
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66