RADIOSITE Fórum

  • Antennák

 #33302  Szerző: szemilan
 
Budapesttől légvonalban 100 KM
Az öreg bakonyban. Eléggé leárnyékolt helyen.
 #33177  Szerző: Pasa
 
Attól függ, merre laksz. Nagyadók közelében, vagy Bp. környékén a nagy zajszint miatt inkább irányított antennát érdemes használni, az erősítőt meg el lehet felejteni. Ilyen szélessávú erősítőt amúgy is csak mindentől távol lehet valamennyire használni.

Ad

 #17654  Szerző: Sokol404
 
http://www.mernokujsag.hu/index.php?tko ... 3%A1R&n=90

Egy kis csemege a hazai felső táplálású antennarendszerekről a kezdetektől napjainkig. :boldog:

Forrás: mérnökújság.hu

"1957 szeptemberétől a legutóbbi időkig megfelelően üzemelt, zivatarok alatt is sugárzott..." Itt a Balatonszabadi adóállomásól van szó.
Nos, a '90-es években a balatoni viharok miatt a Juvét gyakran nem adta (akkor még nem értettem, mért nincs adás fél vagy egy óra hosszat).
Nemrég (tavaly) pedig a lakihegyi torony hallgatott el egy zimankó idején.

---De az is lehet, h. mindegyik esteben csak karbantartás volt.--- :lol:
 #16178  Szerző: VR5000
 
MikySoft írta: Én simán összecsavarom. Még elosztónak is jó.
Kevesebb a veszteség, mint egy normális splitterrel.
Rövid távon lehet, de az idő múlásával bizonytalanná válik a kontakt.
 #16165  Szerző: rsite1
 
VR5000 írta:
MikySoft írta:...árnyékot az árnyékkal, főeret a főérrel összecsavarni...
Inkább forrasztani. ;)
Én simán összecsavarom. Még elosztónak is jó.
Kevesebb a veszteség, mint egy normális splitterrel.
 #16142  Szerző: VR5000
 
MikySoft írta:...árnyékot az árnyékkal, főeret a főérrel összecsavarni...
Inkább forrasztani. ;)
 #16136  Szerző: Mauro
 
Kösz mindenkinek az infót. Nem számít az esztétika úgy se látható helyen van a kábel. ;)
 #16129  Szerző: rsite1
 
Minimális a veszteség. ;)
Vagy ha az utolsó szempontok között van az esztétika, akkor a két kábelt le kell blankolni, árnyékot az árnyékkal, főeret a főérrel összecsavarni, szigszalag, csókolom. :)
 #16127  Szerző: chab7
 
MikySoft írta:
Mauro írta:Át akarom helyezni FM antennámat kb egy méterre mostani helyétől. Van arra lehetőség, hogy 1 M meghosszabbítsam kábel anélkül, hogy egész tíz métert ki keljen cserélni. Van lehetőség? Létezik valamilyen csatlakozó, amibe régi és új kábelt össze lehet kötni. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek. Csak körülményes lenne bekábelezni megint.
"F" toldó kell neked. Megkaphatod bármelyik műszaki boltban.
Kb. 50 Forint.
szerintem igy van egy pici jelveszteség , nem olyan mintha egyben lenne a kábel, de tényleg az f toldó ami jó ide
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66