RADIOSITE Fórum

  • Érdekességek, régiségek

 #59143  Szerző: pébégáz
 
Egészen biztos, hogy 522. A hosszúhullámot egyébként is csak 290 kHz-ig veszi a rádióm.
 #59077  Szerző: VR5000
 
pébégáz írta:Valaki meg tudja nekem mondani, hogy az 522 kHz-en mi sugározza a morse-jeleket ? Ezt adja egész nap: -.... ..., vagyis T H S. Mi lehet az a THS ?

(Az előbb rosszul írtam, javítva.)
Nem TPS és 306 kHz? :blush:
Mert akkor Tápiósáp és NDB :o
 #59071  Szerző: Cicoo
 
LuciFerko írta: szóval nemtudom életre lehet-e még lehelni...
Anyám szerint simán, ha nem eleve azért került fel, mert rossz. Takarítsd le, és kiderül. :D Amúgy én mértem orosz ic-vel, és véletlenül fordítva kötöttem rá a tápot. Pár pillanatig volt így csak, de túlélte. :D Szóval megerősítem, hogy az orosz cuccok mindent kibírnak. :D
 #59055  Szerző: pébégáz
 
Annyira jutottam, hogy a THS a thaiföldi Shukotai repülőtér azonosítója. Kizárt dolog, hogy ezt veszem. Más találatot nem adott ki a Google erre vonatkozóan. Ha úgy keresek rá, hogy az 522 kHz-et is beírom a keresőbe, akkor semmilyen reptéri információt nem találok.
 #59050  Szerző: pébégáz
 
Pasa írta:Talán az egyik utolsó reptéri jeladó a KH-sávban. 20-30 éve még tele volt ilyenekkel a sáv, pl. ha jól emlékszem, a 612 kHz-en volt Ferihegy?

Köszi. Megpróbálok utánajárni, hogy a THS mit jelenthet.
 #59045  Szerző: LuciFerko
 
http://www.youtube.com/watch?v=WuPccQal ... re=related
ez a videó elindított bennem néhány dolgot. fent a padláson van egy Orion Orpheus régi tv, kb 65ös gyártmány lehet. gondolkozom rajt hogy lehozom de:
-kb 13 éve ottvan fent
-tiszta kosz

szóval nemtudom életre lehet-e még lehelni...
 #59031  Szerző: LuciFerko
 
Pasa írta:Talán az egyik utolsó reptéri jeladó a KH-sávban. 20-30 éve még tele volt ilyenekkel a sáv, pl. ha jól emlékszem, a 612 kHz-en volt Ferihegy?
kapsovár fele volt ott valami. azaz 608 körül.
 #59024  Szerző: Pasa
 
Talán az egyik utolsó reptéri jeladó a KH-sávban. 20-30 éve még tele volt ilyenekkel a sáv, pl. ha jól emlékszem, a 612 kHz-en volt Ferihegy?
 #59016  Szerző: pébégáz
 
Valaki meg tudja nekem mondani, hogy az 522 kHz-en mi sugározza a morse-jeleket ? Ezt adja egész nap: -.... ..., vagyis T H S. Mi lehet az a THS ?

(Az előbb rosszul írtam, javítva.)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14