RADIOSITE Fórum

  • Hallgatottság

 #75077  Szerző: Zoey
 
Új szoftver a rádiós adatok elemzésére
http://www.helyiradiok.hu/index.php?action=20110526

A májusi felmérés még a régi szoftver szerint készült.
Gondolom lassan felkerülnek ennek eredményei is, igaz, néhány rádió (akik természetesen már megkapták az eredményeket) már publikálta a sikereit.
 #70972  Szerző: csadam
 
Az előbb olvastam a márciusi adatokat, de nem azt veszem észre, hogy országosan a 15 évesek és idősebbek körében a Class és Neo FM lennének a leghalgatottabbak. (Bár ezt állítják ők - miért is ne??) Bár én egyiket sem szeretem, mert minden nap ugyanazt nyomatják. A fiatalok mit hallgatnak a Kossuthon?? Amikor odakapcsolok, mindig a duma meg a duma. A Rádió 1-et, a Klubrádiót és a Juventust miért számítják bele, mikor nem országosak??
 #65066  Szerző: Gyurii91
 
mikrofonos írta:Szinte minden mérési típusban más-más az első, és persze, hogy azt hangsúlyozza a nyertes. Nekem inkább az a gondom, hogy 2 ezer emberből (mert ennyi az országos mita) hogy lehet a 7-8 millióra következtetni. Az R1 előretörése egyébként figyelemre méltó. Ami pedig az MR3-at illet, az országos 91 ezres hallgatottság azért nem olyan sok. Tegnap tették közzé az ORF (osztárk közszolgálati) 2010 második féleves adatait - http://www.orf.at (medienforschung) és ott pl. 655 ezer az mr3-nak megfelelő ö1 hallgatottsága az ottani popcsatorna (ö3) 2 millió feletti hallgatottsággal bír. Ha összeadjuk a nagy ker. rádiókat meg az mr2-t, nálunk akkor annyi.
Ott van igény, és pénz a színvonalra.
Állítom, nem mondják be 20 percenként, hogy Hans Schumacher vagyok, mi vagyunk a legf@szábbak, és nem is épül arra a szignál, hogy a leghallgatottabb osztrák ilyen-olyan rádió.

Mindenki a saját feje után megy, minden adónak vannak egyéniségei, műsorvezető, szignál, zenei arculat terén...
 #65063  Szerző: Simulator
 
Gyurii91 írta:
Simulator írta:Ezt már réges-rég tudjuk hogy nem fedi a valóságot, ettől függetlenül legalább az épp nyertes rádiónak van mivel vernie a mellét...
Ahhoz képes, mind a legfaszább, leghallgatottabbnak vallja magát! Kit érdekel?

Produkáljon valamit ne csak a hallgatókat gyűjtsék.
Kedves Gyuri, ezt én is így látom és ideje lenne már nem minden szignálba arra hivatkozni hogy minket hallgatnak a legtöbben, mi változatosak vagyunk (ha igen, minek kiemelni, basszus úgyis észrevenném, ha meg nem az külön gáz), vagy hogy mi adjuk azt ami neked kell. Ezt honnan tudják hogy nekem mi kell?
 #65057  Szerző: mikrofonos
 
Szinte minden mérési típusban más-más az első, és persze, hogy azt hangsúlyozza a nyertes. Nekem inkább az a gondom, hogy 2 ezer emberből (mert ennyi az országos mita) hogy lehet a 7-8 millióra következtetni. Az R1 előretörése egyébként figyelemre méltó. Ami pedig az MR3-at illet, az országos 91 ezres hallgatottság azért nem olyan sok. Tegnap tették közzé az ORF (osztárk közszolgálati) 2010 második féleves adatait - www.orf.at (medienforschung) és ott pl. 655 ezer az mr3-nak megfelelő ö1 hallgatottsága az ottani popcsatorna (ö3) 2 millió feletti hallgatottsággal bír. Ha összeadjuk a nagy ker. rádiókat meg az mr2-t, nálunk akkor annyi.
 #64998  Szerző: Gyurii91
 
Simulator írta:Ezt már réges-rég tudjuk hogy nem fedi a valóságot, ettől függetlenül legalább az épp nyertes rádiónak van mivel vernie a mellét...
Ahhoz képes, mind a legfaszább, leghallgatottabbnak vallja magát! Kit érdekel?

Produkáljon valamit ne csak a hallgatókat gyűjtsék.
 #64996  Szerző: Simulator
 
Ezt már réges-rég tudjuk hogy nem fedi a valóságot, ettől függetlenül legalább az épp nyertes rádiónak van mivel vernie a mellét...
 #64993  Szerző: Gyurii91
 
Ezeknek a felméréseknek fele sem igaz! Nem hiszem, hogy MR3 ilyen hallgatott, főleg, hogy Jazzy-t megelőzi BP-n...
 #64988  Szerző: markfelt
 
Eszmecsere a rádióhallgatottsági adatokról.