RADIOSITE Fórum

  • Ideiglenes rádiók

 #193840  Szerző: Glenn
 
Tegnap este áthelyezték az adókat a belvárosba, ahol mától holnapig zajlanak az események.
 #193799  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2021.09.06. 19:58Ha pl. az Expo szálló tetejéről mennek, simán lehet, hogy egy tizessel is be tudják szórni a fél várost, annál alacsonyabbról nem hiszem, hogy ekkora lenne a vételkörzet ilyen teljesitmény mellett.
Az adóantennák a rendezvénynek helyet adó pavilon tetején vannak. A vételkörzet kicsi, tapasztalat alapján megfelel kb. 10 wattos teljesítménynek.
 #193798  Szerző: Goldfinger15
 
mihalylovics írta:
Glenn írta: 2021.09.06. 17:55 Így igaz, és az is biztos, hogy nincs több a teljesítményük, mint 10 watt.
Egyébként a konferencia és rendezvény minden résztvevője ingyen kap egy kis FM rádiót. :shock:
Ha pl. az Expo szálló tetejéről mennek, simán lehet, hogy egy tizessel is be tudják szórni a fél várost, annál alacsonyabbról nem hiszem, hogy ekkora lenne a vételkörzet ilyen teljesitmény mellett.
Nem hiszem, hogy onnan, mert a IV-es és az V-ös kapu között max a jelszint. Az Expo területén valami kisebb épületről sugározhatnak. Kelet felé az M0-sig elszól, de már Rákoshegy után hallgathatatlan.
 #193792  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2021.09.06. 17:55 Így igaz, és az is biztos, hogy nincs több a teljesítményük, mint 10 watt.
Egyébként a konferencia és rendezvény minden résztvevője ingyen kap egy kis FM rádiót. :shock:
Ha pl. az Expo szálló tetejéről mennek, simán lehet, hogy egy tizessel is be tudják szórni a fél várost, annál alacsonyabbról nem hiszem, hogy ekkora lenne a vételkörzet ilyen teljesitmény mellett.
 #193790  Szerző: Glenn
 
Goldfinger15 írta: 2021.09.06. 17:53Mind a 6 adó a Hungexpo területéről sugároz, mert Kőbánya Felsőn max a jelszint.
Így igaz, és az is biztos, hogy nincs több a teljesítményük, mint 10 watt.
Egyébként a konferencia és rendezvény minden résztvevője ingyen kap egy kis FM rádiót. :shock:
 #193789  Szerző: Goldfinger15
 
Glenn írta:Az Eucharisztikus Kongresszus alkalmából mától ideiglenesen hat frekvencián sugároznak hat nyelven. Az adók pontos helyét nem ismerem, de a teljesítmény kicsi, kb. 10 watt lehet. Nagyjából 5 km a jó vételkörzet határa.
A frekvenciák:
93,6 MHz: angol
96,4 MHz: magyar
98,0 MHz: olasz
100,3 MHz: francia
103,9 MHz: spanyol
104,4 MHz: német
RDS PS: IEC 2020
RDS RT: IEC 2020 Budapest
RDS PI: B000
RDS PTY: religion
Videó:
https://youtu.be/yC5s1TAPkyo
8-)
Mind a 6 adó a Hungexpo területéről sugároz, mert Kőbánya Felsőn max a jelszint.
 #193777  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2021.09.05. 18:18Amikor hallottam, már bőven többnyelvű volt. Amúgy olyan 50 W körül lehet, a lefedettség kb az augusztus 20-aihoz hasonló.
Értem, igen, a program közben vannak részek, amikor mindegyik magyar, jellemzően szünetekben.
A teljesítmény nekem olyasminek tűnik, mint amilyen a Spirit volt a 87,6-on, de lehet, hogy tévedek.
Egyébként jelenleg érdekes a "műsor", mert megint a technikusok tesztelgetnek - élő adásban. :shock:
Most nézem, hogy mindegyik freki jóval erősebb lett, mint délután volt...
 #193776  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2021.09.05. 17:49
mihalylovics írta: 2021.09.05. 17:13Ez változhatott, mert délután jártam arra, akkor éppen a 98.0 volt magyar (a többire már nem emlékszem, a 93.6-ot ráadásul nem is hallottam beszélni), a teljesítmény is valamivel több lehetett
Dél körül órákon át ment a beállítás, abban az időben sokszor beszéltek élőben a technikusok (még az egyik majdnem be is csajozott :D). Az magyarul ment természetesen és egyszerre mindegyik frekin. Délután három előtt váltak külön az adók. A teljesítmény tegnap este óta nem változott, stabilan ugyanakkora.
Amikor hallottam, már bőven többnyelvű volt. Amúgy olyan 50 W körül lehet, a lefedettség kb az augusztus 20-aihoz hasonló.
 #193774  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2021.09.05. 17:13Ez változhatott, mert délután jártam arra, akkor éppen a 98.0 volt magyar (a többire már nem emlékszem, a 93.6-ot ráadásul nem is hallottam beszélni), a teljesítmény is valamivel több lehetett
Dél körül órákon át ment a beállítás, abban az időben sokszor beszéltek élőben a technikusok (még az egyik majdnem be is csajozott :D). Az magyarul ment természetesen és egyszerre mindegyik frekin. Délután három előtt váltak külön az adók. A teljesítmény tegnap este óta nem változott, stabilan ugyanakkora.
 #193772  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2021.09.05. 15:23 Az Eucharisztikus Kongresszus alkalmából mától ideiglenesen hat frekvencián sugároznak hat nyelven. Az adók pontos helyét nem ismerem, de a teljesítmény kicsi, kb. 10 watt lehet. Nagyjából 5 km a jó vételkörzet határa.
A frekvenciák:
93,6 MHz: angol
96,4 MHz: magyar
98,0 MHz: olasz
100,3 MHz: francia
103,9 MHz: spanyol
104,4 MHz: német
RDS PS: IEC 2020
RDS RT: IEC 2020 Budapest
RDS PI: B000
RDS PTY: religion
Videó:
https://youtu.be/yC5s1TAPkyo
8-)
Ez változhatott, mert délután jártam arra, akkor éppen a 98.0 volt magyar (a többire már nem emlékszem, a 93.6-ot ráadásul nem is hallottam beszélni), a teljesítmény is valamivel több lehetett, a Chuck Norris hídon még lejött az RDS. Amúgy ezt ki üzemelteti? A műsor mintha egyezett volna a Katolikus és a Mária rádióval is, legalábbis akkor.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12