RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #195608  Szerző: Snake05
 
Más téma: szerintetek nyerhet MZP vagy marad OV?
 #195606  Szerző: asr27
 
nermalcat írta:
Amúgy szerintem kizárt, hogy gyilkosság volt. Homonnay nem sok vizet zavaró kishal volt, kb. a DK Bayer Zsoltja
Nem olyan biztos az, hogy kishal volt. Több forrásból is lehet olyat hallani, hogy ő volt az Ördög Ügyvédje...
 #195605  Szerző: nermalcat
 
Kép
:D bocsi.. :D :D

Amúgy szerintem kizárt, hogy gyilkosság volt. Homonnay nem sok vizet zavaró kishal volt, kb. a DK Bayer Zsoltja. Ráadádul Olaszországban történt, ahol baloldali kormány van, egyáltalán nem lett volna érdeke az ottani rendőrségnek eltussolni az ügyet, ha valóban gyilkosság történik.
 #195602  Szerző: asr27
 
Gyurii írta:Nem kellett volna kábszira annyit piálni a buz!buliban...
Szerintem itt ettől összetettebb dologról van szó....
 #195600  Szerző: Gyurii
 
Nem kellett volna kábszira annyit piálni a buz!buliban...
 #195594  Szerző: asr27
 
Mi a véleményetek Homonnay Gergely haláláról? Szerintetek tényleg drog túladagolás okozta, vagy annak álcázott gyilkosság történhetett? :blush:
 #195058  Szerző: p0tyi
 
Durván elkezdtek hullani a fejek a KESMA/Mediaworksnél, előbb a vezérigazgató, majd 5 középvezető, és ma újabb 12 ember távozott "közös megegyezéssel". Mennyire bölcs ez, így a választások előtt 5 hónappal?
 #193420  Szerző: Goldfinger15
 
noartist írta:
p0tyi írta: 2021.07.17. 20:57
noartist írta:Néha egyszerűen nem értem, hogy egyes politikai formációk miért nem forgatják az agysejtjeiket. Egyáltalán. A Lánchíd félig el van bontva, az útpálya egyre nagyobb részen hiányzik, a világítás pedig teljes egészében el lett már távolítva.

De persze, a főváros brahiból nem engedélyezi, hogy kivilágítsák a felállványozott, félig elbontott hidat.

Ami egy építési terület.

Anyám, ezek hol élnek?

(via)
Nyilván ez is egy tudatos lejáratókampány. Ez a tempó az önkormányzati választásokon megbukott a fővárosiak körében, viszont vidéken van rá fogadókészség, ugyanúgy, ahogy a méhlegelőzésre, meg a dugóval riogatásra. Aki Budapesten él, az tudja milyen, és tudja, mi lett rosszabb és mi lett jobb, de ez nem nekik szól, és még csak nem is az ingázóknak.

Azon fáradoznak ezeknek az orgánumoknak a munkatársai, hogy elhitessék az emberekkel, hogy ha KariGeri nyer jövőre, akkor borzalmas, sötét világ jön, migránsokkal, alkalmatlansággal, pedofilokkal, dugókkal, gazzal, háborúval, erőszakkal, halállal. Hogy minden, amit ők csinálnak, jó, és minden, amit mondjuk a nyugat, vagy a hazai ellenzék, az rémes.

(Mondjuk az utóbbi három, a háború-erőszak-halál nem is akkora marhaság, bármi is lesz a végeredmény, tuti lesz valami utcai feszkó jövőre, Trump bukása után is volt, olyan végletesen megosztott lett az ország.)

A propaganda célja most a tábor egybentartása jövő áprilisig, ez egy nagy sokaság, és minden létező eszközt bevetnek. A nagy reményekkel indított, irdatlan pénzből futtatott Gyurcsány-Show-s kampány nagyon csúfosan megbukott, ezért most a "minden más" került napirendre, és gondolom tesztelik azt, ami a legjobban átmegy, de tulajdonképpen az is használ nekik, ha szép vegyesen adagolják ezeket a hazugságokat, építve az alternatív világképet.

Politológiai szempontból tök érthető, amit csinálnak, ugyanakkor erkölcsi szempontból elfogadhatatlan. De ez persze már unalmas kérdés, mert tanultabb embereknek nagyjából 2012 óta az. Sőt: ennél is régebbóta.
Persze, abszolút jól leírtad. Magam is tanultam politikai kommunikációt, de -valamiért- a választópolgárok átlátszó, szándékos átbaszásáról nem esett szó.

Gondolom, ez már egy haladó szint. :)
Sajnos ez manapság az igény. Az emberek egy része fogékony az ilyen ocsmány stílusra. :(
 #193396  Szerző: noartist
 
p0tyi írta: 2021.07.17. 20:57
noartist írta:Néha egyszerűen nem értem, hogy egyes politikai formációk miért nem forgatják az agysejtjeiket. Egyáltalán. A Lánchíd félig el van bontva, az útpálya egyre nagyobb részen hiányzik, a világítás pedig teljes egészében el lett már távolítva.

De persze, a főváros brahiból nem engedélyezi, hogy kivilágítsák a felállványozott, félig elbontott hidat.

Ami egy építési terület.

Anyám, ezek hol élnek?

(via)
Nyilván ez is egy tudatos lejáratókampány. Ez a tempó az önkormányzati választásokon megbukott a fővárosiak körében, viszont vidéken van rá fogadókészség, ugyanúgy, ahogy a méhlegelőzésre, meg a dugóval riogatásra. Aki Budapesten él, az tudja milyen, és tudja, mi lett rosszabb és mi lett jobb, de ez nem nekik szól, és még csak nem is az ingázóknak.

Azon fáradoznak ezeknek az orgánumoknak a munkatársai, hogy elhitessék az emberekkel, hogy ha KariGeri nyer jövőre, akkor borzalmas, sötét világ jön, migránsokkal, alkalmatlansággal, pedofilokkal, dugókkal, gazzal, háborúval, erőszakkal, halállal. Hogy minden, amit ők csinálnak, jó, és minden, amit mondjuk a nyugat, vagy a hazai ellenzék, az rémes.

(Mondjuk az utóbbi három, a háború-erőszak-halál nem is akkora marhaság, bármi is lesz a végeredmény, tuti lesz valami utcai feszkó jövőre, Trump bukása után is volt, olyan végletesen megosztott lett az ország.)

A propaganda célja most a tábor egybentartása jövő áprilisig, ez egy nagy sokaság, és minden létező eszközt bevetnek. A nagy reményekkel indított, irdatlan pénzből futtatott Gyurcsány-Show-s kampány nagyon csúfosan megbukott, ezért most a "minden más" került napirendre, és gondolom tesztelik azt, ami a legjobban átmegy, de tulajdonképpen az is használ nekik, ha szép vegyesen adagolják ezeket a hazugságokat, építve az alternatív világképet.

Politológiai szempontból tök érthető, amit csinálnak, ugyanakkor erkölcsi szempontból elfogadhatatlan. De ez persze már unalmas kérdés, mert tanultabb embereknek nagyjából 2012 óta az. Sőt: ennél is régebbóta.
Persze, abszolút jól leírtad. Magam is tanultam politikai kommunikációt, de -valamiért- a választópolgárok átlátszó, szándékos átbaszásáról nem esett szó.

Gondolom, ez már egy haladó szint. :)
 #193382  Szerző: p0tyi
 
shadoe írta: 2021.07.16. 18:49 Ezt elvileg írhatnám másik topikba is, de nem figyeltétek meg, hogy a Duna Tv- Duna World- M5 hármasban egyszerűen jobbak lettek a filmek? 1-2 hónapja, különösen hétvégente már jobbak a filmek és jobb a műsor, mint a kereskedelmi kanálisokban. Pár hete ment le pl. a Jelek című, ami nem éppen tipikus Duna tévés mozi. De visszatértek az Ötvös Csöpi-filmek, és még jónéhány thriller is. Érdekes, hogy pont pár hónappal a választások előtt lett ennyire színes és izgalmas a közmédián a filmválaszték. Ha rosszhiszemű szeretnék lenni, feltenném a kérdést, nem -e arra játszik valaki a vezetőségből, akitől jöhetett ez az ötlet, hogy rászoktassák a népet a közmédiára, hogy aztán majd ott ragadjanak és tolhassák nekik a választási propagandát? :O
Én is látom, de szerintem ennek csak az az oka, hogy maradt egy csomó lóvé a rendszerben, és jobb filmeket vettek. A közszolgálati testületnek volt egy olyan ülése nemrég, ahol célként tűzték ki a Duna nézettségének feljavítását, tök érthető módon.

Én cseppet se bánom egyébként, mert alapvetően a kereskedelmi/kábeltévés kínálat egyszerűen borzalmasan szar, ráadásul a Dunán reklám sincs film közben.

A propagandára pedig úgyis immunis már egy kritikus tömeg.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 513