RADIOSITE Fórum

  • Politika

 #121881  Szerző: markfelt
 
igen, pár kelet-európai "elmaradott" ember adhatna leckéket a toleranciából pl egy osztráknak vagy svájcinak, ez kétségtelen..
 #121880  Szerző: LuciFerko
 
adminisztrator írta:
szemilan írta:Egy kis szomszédolás...

https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos ... 1540_n.png
az fpö 21.4%?
az osztrákoktól kicsit több agyat vártam.

(fpö = osztrák jobbik)
Svájcban még ennél is magasabb az ottani Jobbik népszerűsége. Ehhez tudni kell, hogy a bevándorlókból egyre több embernek van elege, és ennek már a médiában is egyre többször hangot adnak,
 #121876  Szerző: szemilan
 
adminisztrator írta:itt van minden 150 méterre a szomszédban, de lusta vagyok megnézni
Amióta feltalálták a videokamerát ki se kell mozdulni....

http://www.noltv.hu/video/5134.html
 #121867  Szerző: markfelt
 
itt van minden 150 méterre a szomszédban, de lusta vagyok megnézni
 #121866  Szerző: szemilan
 
A Clark Ádám téren állította fel a Szolidaritás mozgalom a kormányfő szobrát. Le is döntötték, majd az Operánál kis megemlékezést tartva a Terror Háza Múzeum elé vitték.

http://www.hir24.hu/belfold/2013/09/29/ ... or-szobra/
A Szolidaritás mozgalom demonstrációjának résztvevői ledöntötték a Clark Ádám téren Orbán Viktor általuk felállított szobrát. A Lánchídon mentek át Pestre vállukon a szoborral, céljuk az Andrássy út és a Terror Háza Múzeum. Az Opera előtt pár percre megálltak, hogy saját megfogalmazásuk szerint megemlékezzenek a Magyar Köztársaság eltörléséről - jelentette a Hír24 helyszíni tudósítója.
 #121856  Szerző: LuciFerko
 
adminisztrator írta:http://444.hu/2013/09/28/franciaorszag- ... -europaba/
akkor itt egy vitatéma.

"Az illegális cigánytelepek felszámolása kapcsán a francia belügyminiszter a héten többször megismételte, hogy szerinte a romáknak haza kell térniük Romániába és Bulgáriába, mert többségük nem akar beilleszkedni a francia társadalomba, miután “az életmódjuk nagyon különbözik a miénktől”."

mert a román és a bolgár életmód szintén sokban különbözik a nagy franciákétól?
ez a faszkalap - manuel valls belügyminiszter - ott egy ilyen helyi vonagábor?
Kb az, és ott elég sok botrányt kavart.
 #121851  Szerző: asimov
 
adminisztrator írta: ...
egyébként a fidesz sosem értett a médiához. 98 és 02 között kvázi leszarta, meg is bukott
Mindhárom közvéleménykutató befutóra (ha kicsivel is) hozta ki a Fideszt... nagyon-nagyon röhögtem úgy a fidesz vezérkarán, mint a fidesz-fan ismerőseimen. A fidesz vezérkar (vagyis OV) nyilván nem akar abba a hibába mégegyszer belefutni.
A komoly médiajelenléten/sárdobáláson felül, elkezdődött az osztogatás is, így valószínű a fidesz győzelem, de isten óvjon egy újabb 2/3-os kormánytöbbségtől, legyen bármilyen színű is az.
Amúgy gyűlnek a kijózanodó, régen vállaltan fideszesek, mert a szavazatukért cserébe kaptak áfaemelést, 16 Ft/liter üzemanyag áremelést (de a 9 Ft/km-es költségtérítés persze maradt) egy sor "át nem hárított" adót, stb.
Egyre többen kezdenek el -a propagandát félretéve- számolni.

Legutóbb, pár napja egy budapesti, 2 gyerekes(!) ismerősőm esett el "ezen fronton": teljesen kiverte nála a biztositékot a határon túli magyaroknak juttatott oktatási támogatás keretösszege, amely idén (a tavalyi számok alapján, támogatott személyenként) közel a duplája lesz annak, mint amit ő idehaza (dolgozó, adózó, pénzt költő, gyerekeket nevelő állampolgárként) a munkaadójától (a munkaadó adózik!) kap, iskolakezdési támogatásként.
(A tájékozatlanabbja ekkor a munkadóját kezdi szidni, pedig -mint megtudtam- nem a munkaadó a hunyó, ugyanis ez a támogatási lehetőség a mindenkori bruttó minimálbér ~1/3-dáig adható adókedvezményesen. Ezt meghaladó összegnél már kőkemény adóterhet kap a munkaadó a nyakába...)
adminisztrator írta: most pedig átesett a ló túloldalára és ebből nagyon-nagyon sokaknak elege van, a folyamatos ferdítések, csúsztatások, propaganda a net korában már csak annak csúszik le feltétel nélkül a torkán, akit az előbb említett néhány jobbos/szélsőjobbos site beszippantott, illetve aki nem internetezik, vagy nem olvas rajta híreket, véleményeket.
Így van, és -szerintem- ez a folyamat tükröződik az origo-s kommentek megoszlásán is.
 #121847  Szerző: markfelt
 
nem hiszem, hogy nagyon sok következtetést le lehet vonni a kommentek milyenségéből, mert ha megnézed pl a jobboldali, vagy szélsőjobboldali portálok híreit, ott meg teljesen fordított a hangvétel.

persze az origo leginkább középen van, illetve kicsit eltolódott liberális irányba, de ez nem jelent semmit szerintem. majd a jövő évi választások végeredménye számít, ami nyilván fidesz győzelmet eredményez, ez úgy gondolom nem kérdés - maximum a kétharmad nem lesz meg. persze nem vagyok jós, még az is lehet, hogy kiderül orbánról, hogy nagy animalsex rajongó, akkor bizonyosan sokan elpártolnak majd a párttól (a kokózó szonbathelyi enber után nem is lennék annyira meglepve).

egyébként a fidesz sosem értett a médiához. 98 és 02 között kvázi leszarta, meg is bukott, most pedig átesett a ló túloldalára és ebből nagyon-nagyon sokaknak elege van, a folyamatos ferdítések, csúsztatások, propaganda a net korában már csak annak csúszik le feltétel nélkül a torkán, akit az előbb említett néhány jobbos/szélsőjobbos site beszippantott, illetve aki nem internetezik, vagy nem olvas rajta híreket, véleményeket.
  • 1
  • 455
  • 456
  • 457
  • 458
  • 459
  • 513