RADIOSITE Fórum

  • Dühöngő

 #193579  Szerző: shadoe
 
Pink Cover Me Sunshine, kedves amúgy nagyon jól összerakott új Petőfi Rádió! Tüntessétek már végre el ezt a "valamit"! Még a TT korszak utolsó fetrengéseként tetszettek felkapni, és még mindig nem tudunk megszabadulni tőle! Azóta nagyon helyesen, leadtak egy rakat új számot nyár elején, és már azok sincsenek a rotációban (lásd One OK Rock, Kat Cunning, Don Diablo/Camp Kubrick, London Grammar, Elle Henderson/Tom Grennan, soroljam még?). De a féléves Pink szám, az nagyon kell nekünk! Mikor szabadulunk már végre meg ettől a nőtől?
 #193574  Szerző: almos629
 
noartist írta: 2021.08.13. 09:44 Inkább hallgatok rádiót.
Ez a jó hozzáállás! :)
 #193569  Szerző: noartist
 
Okádnom kell az összes nyomorult zenestreaming-platformtól. Az ember X összeget kicsenget rá minden egyes hónapban, ők meg kiszedegetnek néha dalokat. Értem én, hogy ez a kiadók bűne többnyire, de ha én egy CD-t megveszek, az mindig működni fog, amíg én át nem hajtok rajta egy autóval véletlen.

Most éppen az egyik kedvenc új számom tűnt el mindenhonnan - Spotify-ról és Apple Music-ról is -, csak úgy.

Inkább hallgatok rádiót.
 #189409  Szerző: Glenn
 
Moderálva.
 #189387  Szerző: potyi
 
Nem találtam PS topicot, illetve ez inkább aktuálpolitikai téma, semmint szakmai, ezért ide írom.

Nekem már sokadjára kellemes csalódás a Pesti Srácok, ugyanis:

- A központból irányított papagájoldalakkal szemben (ORIGO, MN, 888 stb) itt közölnek minden fontos hírt minden esetben, kellő gyorsasággal, még arról is, ami a kormánypártok számára kellemetlen. Pl. a Szájer ügyről szinte azonnal, olyan véleménycikkel, amiben kellően kritikusak (és őszinték) voltak. Nem hallgattak el semmit.
- Most pl. a lengyel vétó meghátrálás kapcsán már 2 óra eltelt, nagyjából minden Fideszes pártmédium hallgat, de a PS vezető hírként hozza. A többiek valószínűleg várnak az engedélyre vagy utasításra.
- Ha van valami olyan hír, ami központi téma, és (későbbi sajtóperek alapján bizonyíthatóan) kamu, azt lehozza ugyan a PS, de sosem vezető hírként.
- Bemutatja az ellenoldal véleményét is, persze sajátos olvasatban.
- Nem moderálja a kommenteket és alapvetően kulturáltan áll hozzá az eltérő álláspontokhoz, véleményekhez, teret enged a vitának és sok alkalommal hív ellenoldali vendégeket, akiket egyszer sem hallgattat el.

A Pesti TV-t nem ismerem, de a portál mindenképpen jól nyomja, még akkor is, ha nem a kedvencem és nem is értek egyet velük a legtöbb esetben.

A KESMA hírtermékek közül egyedül a Mandinert tartom vállalhatónak, bár annak a profilja is arra épül régóta, hogy minden álláspontot bemutat. Ezzel szemben a többi közéleti felületük szerintem vállalhatatlan, az MTVA hírműsorai közpénzből így meg pláne.

Az M1-et, a Kossuth rádiót és a többi köztévé vagy közrádió hírműsorait akkor tudnám elfogadni, ha ugyanolyan súllyal tájékoztatnának Mészáros Lőrincről, mint pl. KariGeri BKV balhéjáról. Tehát ha teljesítené a feladatát. Erre jelenleg esély sincs. Azt egyébként a Szájer ügyön láthatjuk, hogy kevesebb félnivalója van a kormánynak attól, hogyha kiderül a teljes igazság, mintha nyilvánvalóan hülyének nézi választóit a médiájával és ez (is) kiderül. Még a Karc FM-es Paláverben is többen balhéztak a napokban amiatt, hogy kénytelenek voltak "ballib" médiát figyelni kedden, mert a Fideszes orgánumok hallgattak. És ez nem az első ilyen eset.

Ha az MTVA azt a szerepet hozná, amit kellene neki, akkor nagyjából a legtöbb, sajtószabadság kapcsán keltett (szerintem jogos) hisztit lehűthetnék, a saját választóik is élhetnének a korrekt tájékoztatás előnyeivel, csökkentve a feszkót és sokkal kevesebbszer csinálnának magukból hülyét. Nem értem, ezt miért nem látják be. Nem mondom, hogy olyannak kéne lennie, mint a 444-nek, az Átlátszó.hu-nak vagy akár a BBC-nek/Das Erste-nek, de ha hoznának egy kicsit belemenősebb "Inforádiós" szintet (ha kell, minden politikai irányt kritizálva), az mindenkinek jó lenne. Kereskedelmi médiában meg mindenki azt mond és csinál, amit akar, annyi felületen, amennyire pénze van.
 #189370  Szerző: asr27
 
Moderálva.
 #189369  Szerző: shadoe
 
Glenn írta: 2020.12.02. 21:12 Így van, mindkét oldalon voltak ilyen kilengések. Ezek nem nagy dolgok, lényegében magánjellegű félrelépések, amiket az tesz fontossá, hogy fontos emberhez kötődnek. Nem ez a lényeg, de mindenbe bele lehet kapaszkodni, bizonygatva azt, hogy ugyeugye, a másik oldalon milyen szar alakok vannak. Aztán két dolog derül ki gyorsan, egyrészt az, hogy mindkét oldalon szar alakok vannak, másrészt pedig, hogy ez ki a fenét érdekel? De nyírjuk egymást, jobban, mint a fradi és újpest szurkolók. Utóbbiban van tapasztalatom, és ezért mondom azt, hogy politikailag ez feleslegesebb, mint szurkolói szinten. Sajnos jönnek ilyen aeser-féle gyáva és kötekedő alakok, akik a neten királyok, és egymásnak akarnak ugrasztani másokat. Mindig voltak és lesznek hibák, lehet ezeket támadni, de gyökér módon támadni nem kéne...
Ezzel egyet tudok érteni. Egyszer Stahl Judit nyilatkozta (lehet őt is szeretni vagy utálni, ez egy ilyen ország), hogy ő nem érti azt, hogy az embereket miért kell az egyik vagy másik oldalhoz sorolni, mondhatni bekategorizálni. "Mind a két oldalon vannak jó emberek és szarháziak." Ezt csak azzal egészíteném ki, hogy ha X Y oldalt X Y szemüvegen át nézzük, akkor az általunk "kedvesebbnek" vélt oldalnak ugyanazon hibái felett miért hunyunk szemet, vagy miért viszonyulunk hozzá elnézően? Ezzel csak saját magunkat csapjuk be. Ha X személy szexbotrányai miatt prüszkölünk, akkor prüszköljünk Y személy szexbotrányai miatt is, ha X személyt antiszociálisnak tituláljuk, akkor Y személyt is tituláljunk antiszociálisnak, bőven tett azért ő is azért jelzőért, nem is keveset! Utolsó gondolat, amiért itt még jobban meg fogtok szeretni, attól, hogy X fórumon van 9 ember a 10-ből, aki az Y oldalt kedveli, abból még nem következik az, hogy arra az 1 Z személyre, aki meg nem kedveli azt Y oldalt, máris rá kell röpülni, mint légy a szalámira vagy a saját magunk tévedhetetlenségébe és bölcs ítélőképességébe vetett hittel osztani az észt mindenki fölött álló axiómagyártó fórumguruként (igen, ilyen személy is van itt, és nekem nem sok kedvem van röhörészni ilyenkor...) csak azért, mert más véleményen merészel lenni, mint az "elvárt többség", a véleményszabadság jegyében. Üdv.
 #189367  Szerző: Glenn
 
potyi írta: 2020.12.02. 21:18 Én is ezt mondom, ölni egymást, pláne méltatlan stílusban felesleges és mindennél fontosabb ez, mindenféle politikai balhénál. El kell fogadnia mindkét oldalnak, hogy Steiner Kristóftól Dúró Dórán át Szájer Józsefig és Zuschlag Jánosig, Glenntől asr27-ig mind magyarok vagyunk, és mind azt akarjuk, hogy jobb hely legyen az ország, csak máshogy.
Oké. Így igaz. Én pl. Steiner Kristófot személyesen ismerem. Nem tetszik mint meleg, de rendes és normális ember. Vannak liberális barátaim. Nem tetszik, hogy Gyurcsány utódait támogatják, de jó fejek, szeretem őket. Van ismerősöm, akinek nagymagyarország tetkója van. Na de egyikük sem mond nekem olyanokat, mint ez az "asr" kódnevű arctalan, névtelen, agyhalott szar. Sajnos egy fórumon bárki bármit mondhat (már ha az admin hagyja), nem könnyű elviselni...
Ilyenkor elgurul a gyógyszerem (amim nincs is), ez erre vár és támad. Bocsánat mindenkitől, akit zavar a cirkusz. Persze az admin helyett is apologizálom magam, de ez itt a 2008-as váltás óta így van sajnos. :(
 #189366  Szerző: potyi
 
Én is ezt mondom, ölni egymást, pláne méltatlan stílusban felesleges és végsősoron mindennél fontosabb ez, pláne mindenféle politikai balhénál. El kell fogadnia mindkét oldalnak, hogy Steiner Kristóftól Dúró Dórán át Szájer Józsefig és Wittinghoff Tamásig, Glenntől asr27-ig mind magyarok/európaiak/emberek/földlakók/tudattal rendelkező entitások per teremtett lények vagyunk, és mind azt akarjuk, hogy jobb hely legyen a környezetünk, csak máshogy.
 #189364  Szerző: Glenn
 
shadoe írta: 2020.12.02. 20:56 Nem szokásom belemenni ezekbe az értelmetlen vitákba, de az érintett felek esetleg áttanulmányozhatnák ezt a cikket, hátha megkopott a memóriájuk vagy a "tisztánlátásuk" ez ügyben (nem, nem origós cikk, index.hu :) ), és feltehetik maguknak a kérdést, hogy vajon jó -e, hogy ilyenekre ment el az adófizetők pénze: https://index.hu/belfold/1219kovacs/
Aki pedig a jelenlegi miniszterelnök antiszociális mivoltát firtatta - joggal vagy nem joggal, nem az én dolgom eldönteni -, esetleg tehetne egy kört a 2004-2009 között regnáló miniszterelnök antiszociális mivoltának vizsgálatával is!
További jó szórakozást!
Így van, mindkét oldalon voltak ilyen kilengések. Ezek nem nagy dolgok, lényegében magánjellegű félrelépések, amiket az tesz fontossá, hogy fontos emberhez kötődnek. Nem ez a lényeg, de mindenbe bele lehet kapaszkodni, bizonygatva azt, hogy ugyeugye, a másik oldalon milyen szar alakok vannak. Aztán két dolog derül ki gyorsan, egyrészt az, hogy mindkét oldalon szar alakok vannak, másrészt pedig, hogy ez ki a fenét érdekel? De nyírjuk egymást, jobban, mint a fradi és újpest szurkolók. Utóbbiban van tapasztalatom, és ezért mondom azt, hogy politikailag ez feleslegesebb, mint szurkolói szinten. Sajnos jönnek ilyen aeser-féle gyáva és kötekedő alakok, akik a neten királyok, és egymásnak akarnak ugrasztani másokat. Mindig voltak és lesznek hibák, lehet ezeket támadni, de gyökér módon támadni nem kéne...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 26