RADIOSITE Fórum

  • RTL Magyarország (RTL, RTL KETTŐ, RTL HÁROM, Cool TV, RTL Gold, Film+, Muzsika TV, Sorozat+)

 #14250  Szerző: Zoshi
 
Én a kereskedelmiken nem is nézek sorozatot. Vagy Sorozat+, vagy tényleg inkább letőltöm öket.
 #14247  Szerző: mlaszlo
 
Meg tudott bukni a Terminátor

"Bár a számok magukért beszélnek, a Terminátor: Sarah Connor krónikái esetében több hibát is elkövetett a kereskedelmi tévé. A sorozat 2008 januárjában startolt a tengerentúlon, egyik producere Andrew G. Vajna volt, így megvolt a hazai érdeklődés iránta. Éppen ezért nehezen érthető, miért várt az RTL Klub egy egész évet a premierrel. Még akkor is soknak tűnik a kivárás, ha egy új sorozatot nem könnyű gyorsan elhelyezni a műsorstruktúrában, és a sugárzás magas díja is minden bizonnyal befolyásolta a döntést.

De tudni lehetett, hogy időközben, akit érdekelt, letöltötte a szériát a világhálóról - a rajongók készítette magyar feliratozással -, majd kölcsönadta azoknak, akiknek nincs internet-előfizetésük. A széles sávú internet korában nem lehet várni: az amerikai sugárzás után egy nappal már HD-minőségben letölthető egy-egy epizód, pár nappal később pedig könnyedén elérhető a hozzávaló magyar szöveg. Az így "nyerhető" szélesvásznú változaton nincs korhatárkarika és a képet folyamatosan roncsoló önreklám.

Amerikában a nézők pontosan tudják, mi a sorozatszezon, tudják, mi az, hogy évad. A mi tévécsatornáink mintha nem vennék mindezt figyelembe. Egyes vélemények szerint sugároznak a nagyvilágba, olykor összevissza, rossz sorrendben, ismétlésekkel elbizonytalanítva a nézőt.

De arra is számos példa van, hogy egy évad egyszerűen véget ér. A folytatásról aztán elfeledkeznek."

Sok igazság van ebben a cikkben is. Borzalmas, ahogy a magyar kereskedelmi csatornák bánnak a sorozatokkal. Ami legjobban zavar engem, hogy a reklámot véletlenül sem odateszik, ahol direkt helyet csinálnak neki a sorozatban, hanem jelenet vagy akár mondat közben. Arról nem is beszélve, hogy nálunk nem tudom miért lett ez divat, hogy félbehagynak sorozatokat (pl. a két kórházsorozatot is félbehagyták már több hónapja), aztán ismételnek belőle, majd össze-vissza adnak belőle. Így tényleg nem csoda, hogy inkább megszerzik más forrásokból a nézők a sorozatokat és nem várnak olykor éveket a folytatásra.
 #14205  Szerző: Flash
 
mlaszlo írta:
Flash írta:Sajnos úgy néz ki, hogy a FOX-ról is lekerül a TSCC. :cry:
http://www.sarahconnorchronicles.hu/new ... admore=182
Abban igaza van a cikk írójának, hogy az első évad után a második már nem az igazi, nem olyan pörgősek és eseménydúsak az epizódok és sajnos tényleg sok a töltelékrész :(
Nekem is az az érzésem, hogy nem lesz folytatás, amit azért sajnálni fogok, mert ez az egyetlen sorozat, amit mostanában néztem.
Valóban szinte nulla akciójelenet van a 2. évadban, viszont elég jók voltak a sztorik. Kár érte, mert én is csak ezt az egy sorozatot néztem.
 #14199  Szerző: mlaszlo
 
Flash írta:Sajnos úgy néz ki, hogy a FOX-ról is lekerül a TSCC. :cry:
http://www.sarahconnorchronicles.hu/new ... admore=182
Abban igaza van a cikk írójának, hogy az első évad után a második már nem az igazi, nem olyan pörgősek és eseménydúsak az epizódok és sajnos tényleg sok a töltelékrész :(
Nekem is az az érzésem, hogy nem lesz folytatás, amit azért sajnálni fogok, mert ez az egyetlen sorozat, amit mostanában néztem.
 #14126  Szerző: MrG
 
www.sidereel.com
én itt szoktam nézni TV sorozatokat.

Előnye, hogy nem kell letölteni és olyanok is fent vannak, amiket már nem nagyon, vagy ritkán játsszák a TV-k. Hátránya, hogy angol és feliratot sem lehet hozzá szerezni.
 #14104  Szerző: Mauro
 
mlaszlo írta:
Mauro írta:Van rajtuk magyarfelírat?
Van, az új részekhez kb. 1 hét után.
ok. de nem kell össze szerkesztenem?
 #14099  Szerző: mlaszlo
 
Mauro írta:Van rajtuk magyarfelírat?
Van, az új részekhez kb. 1 hét után.
 #14096  Szerző: Mauro
 
Van rajtuk magyarfelírat?
Flash írta:
Mauro írta:
Flash írta:http://comment.blog.hu/2009/02/26/break ... az_rtl_nel

Köszönjük, er tré el klub, hogy az egyetlen, nézhető sorozatot levettétek! Rakjátok a helyére Győzikét, idióták! Azt majd úgyis nézi a jónép!
Nem baj, marad a torrent, ott legalább nincs megvágva a rész (mint a legutóbbi keddi résznél) és sokkal jobb az eredeti hang, mint az elkúrt magyar szinkron. Nem beszélve arról, hogy torrentről mindig a legfrissebb részt lehet leszedni.
Retek láda mindig is szar csatorna volt. Jó lenne ha F1et elvennék tőlük. Első 3 rész DVD szinkronosan már meg van torrentrol. Utálom az országos szarokat annyira, de annyira utálom őket szó nincs rá hogy mennyire utálom őket. 16:9es adásról még nem is hallottak.
Akkor szedd le az első évad minden részét, plusz a másodikat is, ami most mostanában megy a FOX-on. :D

Az F1 elvételét én is támogatom. Mennyivel színvonalasabb közvetítések voltak annak idején még a Magyar Televízión. De 2002-ben az F1 "magyar ura" Palik személyében lepaktált ezzel a tré televízióval. Mezei Dániel vagy Dávid Sándor ezerszer többet ért egy beszédhibás Czollnernél vagy Wéber Gábornál - utóbbit tisztelem is a szaktudása és a versenyzői teljesítménye miatt, de könyörgöm, ez az ember nem F1-es közvetítésbe való, mert szegény erre alkalmatlan.
 #14048  Szerző: Flash
 
Mauro írta:
Flash írta:http://comment.blog.hu/2009/02/26/break ... az_rtl_nel

Köszönjük, er tré el klub, hogy az egyetlen, nézhető sorozatot levettétek! Rakjátok a helyére Győzikét, idióták! Azt majd úgyis nézi a jónép!
Nem baj, marad a torrent, ott legalább nincs megvágva a rész (mint a legutóbbi keddi résznél) és sokkal jobb az eredeti hang, mint az elkúrt magyar szinkron. Nem beszélve arról, hogy torrentről mindig a legfrissebb részt lehet leszedni.
Retek láda mindig is szar csatorna volt. Jó lenne ha F1et elvennék tőlük. Első 3 rész DVD szinkronosan már meg van torrentrol. Utálom az országos szarokat annyira, de annyira utálom őket szó nincs rá hogy mennyire utálom őket. 16:9es adásról még nem is hallottak.
Akkor szedd le az első évad minden részét, plusz a másodikat is, ami most mostanában megy a FOX-on. :D

Az F1 elvételét én is támogatom. Mennyivel színvonalasabb közvetítések voltak annak idején még a Magyar Televízión. De 2002-ben az F1 "magyar ura" Palik személyében lepaktált ezzel a tré televízióval. Mezei Dániel vagy Dávid Sándor ezerszer többet ért egy beszédhibás Czollnernél vagy Wéber Gábornál - utóbbit tisztelem is a szaktudása és a versenyzői teljesítménye miatt, de könyörgöm, ez az ember nem F1-es közvetítésbe való, mert szegény erre alkalmatlan.
  • 1
  • 191
  • 192
  • 193
  • 194
  • 195
  • 199