RADIOSITE Fórum

  • Euronews

 #106168  Szerző: Attis
 
Pasa írta:
adminisztrator írta:Aki lavírozgat a hírcsatornák híradói közt este, minden oldal véleményét meghallgatja, annak a fejében körvonalazódhat a valóság...
Ez valószínűleg így működik, mert emlékszem még a 80-as évekre, amikor aki tehette, hallgatta a Kossuth mellett a Szabad Európát is.
Nagyon szomorú, hogy 2012-ben a Kossuth mellett még mindig kell egy másik adót hallgatnom, hogy nagyjából képet kaphassak... :x
 #106159  Szerző: Glenn
 
adminisztrator írta:Aki lavírozgat a hírcsatornák híradói közt este, minden oldal véleményét meghallgatja, annak a fejében körvonalazódhat a valóság...
Ez valószínűleg így működik, mert emlékszem még a 80-as évekre, amikor aki tehette, hallgatta a Kossuth mellett a Szabad Európát is.
 #106142  Szerző: asimov
 
Ok, de miert nem irtad ezt le?
Pasa írta:
rmihaly76 írta:Az Euronews -az Europai Unio-tol kapott evi ~5 millio EUR tamogatasert "cserebe"- eleg rendesen protomalja magat az Europai Uniot.
Múltkor erre utaltam itt, mikor ment az ujjongás, hogy jön egy pártatlan és független hírcsatorna. Nem jön, sem most, sem máskor... :cry:
 #106140  Szerző: markfelt
 
Pasa írta:
rmihaly76 írta:Az Euronews -az Europai Unio-tol kapott evi ~5 millio EUR tamogatasert "cserebe"- eleg rendesen protomalja magat az Europai Uniot.
Múltkor erre utaltam itt, mikor ment az ujjongás, hogy jön egy pártatlan és független hírcsatorna. Nem jön, sem most, sem máskor... :cry:
Ez így van. Sőt, a CNN és a Fox News sem azok, sőt, talán még durvábbak, mint mondjuk a HírTV. Viszont legalább egy újabb nézőpont, amire már valljuk be: szükség volt.

Aki lavírozgat a hírcsatornák híradói közt este, minden oldal véleményét meghallgatja, annak a fejében körvonalazódhat a valóság...
 #106132  Szerző: Glenn
 
rmihaly76 írta:Az Euronews -az Europai Unio-tol kapott evi ~5 millio EUR tamogatasert "cserebe"- eleg rendesen protomalja magat az Europai Uniot.
Múltkor erre utaltam itt, mikor ment az ujjongás, hogy jön egy pártatlan és független hírcsatorna. Nem jön, sem most, sem máskor... :cry:
 #106108  Szerző: asimov
 
Figyelemremelto es -szamomra- kisse kiabrandito infokat kaptam az Euronews-rol:
Az Euronews annak ellenere, hogy az europai kozszolgalati tvcsatornak kozotti adatcseret koordinalo szovetseg (EBU) hozta letre, kereskedelmi tv-csatorna, nem keves reklammal. Egyebkent, nem titkoltan a CNN International leutanzasa volt a cel a tv-csatorna letrehozasakor.
Az Euronews-t a megalakulasa utan nemsokkal az Europai Bizottsag gyakorlatilag megbizta kifejezetten Europara koncentralo hirmusorok gyartasaval es sugarzasaval es ebbol adodik nemi gond.

Az Euronews -az Europai Unio-tol kapott evi ~5 millio EUR tamogatasert "cserebe"- eleg rendesen protomalja magat az Europai Uniot. A masik "erdekesseg": az Euronews, a sajat kozvelemeny kutatasai szerint nezettsegben lekorozi az CNN International-t es a BBC World News-t is, azonban fuggetlen kozvelenykutatasok ezt nem tamasztjak ala. Annyi a teny, hogy az CNN International-hoz es a BBC World News-hez kepest az Euronews tobb haztartasban erheto el, de ez nem jelenti automatikusan a nagyobb nezettseget is. Pld. Nemetorszagban az Euronews szamara az "N24" es "N-TV" nemet hirteleviziok -felmeresek szerint- komoly lokalis konkurrencia.

A fennitekbol nekem ketto dolog adodik:
- fenntartasokkal kell kezelni az Euronews hircsatornat es ezert ezzel a hircsatornaval sem lesz elorebb a magyar mediapiac (de ennek nem az esetleges MTVA-s megallapodas lenne az oka)
- valoszinuleg soha nem lesz megallapodas az Euronews es a kozteve kozott...
 #104949  Szerző: LuciFerko
 
Én is, elvégre elég nagy tőke áll mögötte.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16