RADIOSITE Fórum

  • UPC Direct

 #1783  Szerző: rsite1
 
Nem tudom milyen a monoszkóp.
 #1781  Szerző: tomee87
 
MikySoft írta:[qoute="jeek"]

Hát a teletext az fura, viszont monoszkóp az van a T-Home analóg kábeltv-n is, adókarbantartás alatt is az volt kinn az m1-en :D
Valaki említette, hogy van, hogy a képújság más forrásból is mehet. Nem lehet, hogy földi antennával veszik, de a textet máshonnan kapja?[/quote]

Lehetni lehet, de akkor azon jöhetne a kép is, tehát nem sok értelme van. Amúgy a monoszkóp milyen?? TV2-s vagy UPC Direct-es?
 #1779  Szerző: rsite1
 
jeek írta:
mlaszlo írta:
Én őszintén megmondom, fogalmam sincs honnan veszik. Lehet, hogy földi antennával, de akkor meg hogy mehet éjjel is rajta folyamatosan a monoszkóp és a teletext? De optikában se vagyok biztos, mert előfordulnak apróbb hibák, amit MikySoft is említett, amik meg a földi antennás vételre utalnak. Szóval rejtély ez a tv2-ős vétel.
Hát a teletext az fura, viszont monoszkóp az van a T-Home analóg kábeltv-n is, adókarbantartás alatt is az volt kinn az m1-en :D
Valaki említette, hogy van, hogy a képújság más forrásból is mehet. Nem lehet, hogy földi antennával veszik, de a textet máshonnan kapja?
 #1778  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: Hát a teletext az fura, viszont monoszkóp az van a T-Home analóg kábeltv-n is, adókarbantartás alatt is az volt kinn az m1-en :D
Igen, azt ismerem, amikor viharok idején elmentek a műholdas adások, akkor az jött be helyettük.
Ilyesmi, mint amit az MTV2 használt régebben:
http://www.youtube.com/watch?v=70Sd1yImQWw
Egyébként a UPC-nél is van ilyen, amikor elmegy valamelyik csatorna, akkor ott is a UPC-s monoszkóp jön be, illetve régebben a mozaik csatorna ugrott be addig.
 #1776  Szerző: tomee87
 
mlaszlo írta:
Én őszintén megmondom, fogalmam sincs honnan veszik. Lehet, hogy földi antennával, de akkor meg hogy mehet éjjel is rajta folyamatosan a monoszkóp és a teletext? De optikában se vagyok biztos, mert előfordulnak apróbb hibák, amit MikySoft is említett, amik meg a földi antennás vételre utalnak. Szóval rejtély ez a tv2-ős vétel.
Hát a teletext az fura, viszont monoszkóp az van a T-Home analóg kábeltv-n is, adókarbantartás alatt is az volt kinn az m1-en :D
 #1775  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: Amikor még a PR-Telecomnak nem volt meg az optikája a TV2-vel meg RTL Klubbal, akkor karbantartás idejére át tudtak állni másik adó vételére, ugyanez megoldható akár Budapesten is szerintem. Ezért nem volt tapasztalható kiesés.
Én őszintén megmondom, fogalmam sincs honnan veszik. Lehet, hogy földi antennával, de akkor meg hogy mehet éjjel is rajta folyamatosan a monoszkóp és a teletext? De optikában se vagyok biztos, mert előfordulnak apróbb hibák, amit MikySoft is említett, amik meg a földi antennás vételre utalnak. Szóval rejtély ez a tv2-ős vétel.
 #1759  Szerző: tomee87
 
mlaszlo írta:
Ebben csak az az érdekes, hogy ha földi antennával veszik, akkor vajon hol lehet az antenna, mert a szombati budapesti adókarbantartás alatt is ment upc kábelen és direct-en is tv2.
Amikor még a PR-Telecomnak nem volt meg az optikája a TV2-vel meg RTL Klubbal, akkor karbantartás idejére át tudtak állni másik adó vételére, ugyanez megoldható akár Budapesten is szerintem. Ezért nem volt tapasztalható kiesés.
 #1749  Szerző: mlaszlo
 
MikySoft írta: Miért, ha optikán jönne, akkor nekem miért lenne jobb? Szerintem még jobb is így.
Na meg aztán nem teljesen tök mindegy, hogy milyen forrásból adják föl, hogy ha jó a minősége?

Ez a pontozódás meg egy szélsőséges eset. Most az utóbbi napokban tűnt fel. Eddig nem volt.
Ebben csak az az érdekes, hogy ha földi antennával veszik, akkor vajon hol lehet az antenna, mert a szombati budapesti adókarbantartás alatt is ment upc kábelen és direct-en is tv2.
 #1746  Szerző: rsite1
 
jeek írta:
MikySoft írta:Ma nagyon látszott, hogy a Tv2 földi adását relézik a UPC Directen.

Tipikus földi pontozódás volt látható, mint amikor kicsit csesztetik az antennát,
vagy szakad az eső az antennára.
Akkor mégsem teljesen digitális tv az a "digitális tv" :mrgreen:
Miért, ha optikán jönne, akkor nekem miért lenne jobb? Szerintem még jobb is így.
Na meg aztán nem teljesen tök mindegy, hogy milyen forrásból adják föl, hogy ha jó a minősége?

Ez a pontozódás meg egy szélsőséges eset. Most az utóbbi napokban tűnt fel. Eddig nem volt.
 #1744  Szerző: tomee87
 
MikySoft írta:Ma nagyon látszott, hogy a Tv2 földi adását relézik a UPC Directen.

Tipikus földi pontozódás volt látható, mint amikor kicsit csesztetik az antennát,
vagy szakad az eső az antennára.
Akkor mégsem teljesen digitális tv az a "digitális tv" :mrgreen:
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64