RADIOSITE Fórum

  • Nagyobb kábelszolgáltatók (Tarr, PR Telecom, Cellkábel, stb...)

 #375  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: Köszönöm, pontosítottam a témanyitó hsz-t. Sajnos róluk találtam a legkevesebb infot, így magamtól kellett írnom.
Én is csak emlékezetből tudom, hogy már régóta léteznek és hogy van néhány saját hálózatuk is, a cégtörténetük ugyanis elég szűkszavú a honlapjukon.
 #374  Szerző: tomee87
 
A PR-Telecom oldalára kikerültek az Október 1-től érvényes ÁSZF-ek. Minden csatornakiosztásban (analóg-digitális) ahol szerepel a VH1 csatorna, VH1 / Comedy Central Hungary lett belőle. Állítólagos pletykák szerint a Comedy Central Hungary elosztója nem a UPC Direct lesz, tehát akkor reménykedhetünk, h nem 128k-s hanggal halljuk majd a VH1 / Comedy Central Hungary műsorát.
 #372  Szerző: tomee87
 
mlaszlo írta:
Egy kicsit pontosítanék ha nem baj, ugyanis annyira nem fiatalok. 2000-ben alakult meg az Egyesült Magyar Kábeltelevízió Kft. hat kisebb kábeltelevíziós cég összeolvadásából. Az EMKTV úgy tudom hogy először a fővárosban, majd néhány vidéki városban vált kábelszolgáltatóvá. A Digikábel név felvételekor indult meg a gyors terjeszkedés és a csomagok árainak csökkentése.
És nemcsak társasházi övezetekben működtetnek hálózatot, hanem vannak saját területeik is, mint a UPC-nek, pl. Dorog, Esztergom, Hatvan, Kiskunhalas. Ezeket az ÁSZF-ben szereplő csatornakiosztásokban észre is lehet venni, mert ezeken a területeken a Közszolgálati, Euro és Univerzum csomagelnevezéseket használják, míg a mostani terjeszkedés során bekapcsolt területeken a Digi mini, Digi és Digi max elnevezéseket.
Köszönöm, pontosítottam a témanyitó hsz-t. Sajnos róluk találtam a legkevesebb infot, így magamtól kellett írnom.
 #370  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: Digikábel: Magyaroszág egyik legfiatalabb kábelszolgáltatója. Főként UPC területeken terjeszkedik, de ott nagyon gyorsan. Jelenleg csak társasházi övezetekben épít ki analóg és digitális kábeltv, LAN net ill. telefon szolgáltatást. Olcsó áraival, villámgyors internetével, sokcsatornás kábeltv szolgáltatásával hamar népszerűvé vált, ezzel késztetve a konkurenciát is a megfelelő lépésekre. Tulajdonosi kötődése van a műholdas Digi TV-hez. A Digikábel saját tulajdonú televíziós információs és szórakoztató csatornát is üzemeltet DIGI TV néven.
http://www.digikabel.hu
Egy kicsit pontosítanék ha nem baj, ugyanis annyira nem fiatalok. 2000-ben alakult meg az Egyesült Magyar Kábeltelevízió Kft. hat kisebb kábeltelevíziós cég összeolvadásából. Az EMKTV úgy tudom hogy először a fővárosban, majd néhány vidéki városban vált kábelszolgáltatóvá. A Digikábel név felvételekor indult meg a gyors terjeszkedés és a csomagok árainak csökkentése.
És nemcsak társasházi övezetekben működtetnek hálózatot, hanem vannak saját területeik is, mint a UPC-nek, pl. Dorog, Esztergom, Hatvan, Kiskunhalas. Ezeket az ÁSZF-ben szereplő csatornakiosztásokban észre is lehet venni, mert ezeken a területeken a Közszolgálati, Euro és Univerzum csomagelnevezéseket használják, míg a mostani terjeszkedés során bekapcsolt területeken a Digi mini, Digi és Digi max elnevezéseket.
 #368  Szerző: tomee87
 
Fibernet: a Warburg Pincus tulajdonában lévő távközlési cég, mely jelenleg Magyarország harmadik legnagyobb kábeltv szolgáltatója. Kábel tv, Digitális Kábel TV, Internet és Telefon szolgáltatással vannak jelen az ország számos pontján.
http://www.fibernet.hu

PR-Telecom: 100%-ban magyar tulajdonú kábeltelevíziós szolgáltató cég, melynek központja Miskolcon van. Az ország számos területén szolgáltatnak kábel tv-t, digitális kábel tv-t, internetet és telefont. Előfizetőinek száma jelenleg meghaladja a 80000-et, így Magyarország ötödik legnagyobb kábeltelevíziós szolgáltatója, a folyamatos terjeszkedésnek köszönhetően várhatóan rövidesen átlépi az előfizetői létszám a 100000-et így a cég a negyedik helyre lép a "rangsorban". A PR-Telecom 2004-ben Magyarországon elsőként vezette be DVB-C (digitális kábeltelevízió) szolgáltatását, mely már oda fejlődött, hogy az országban a legtöbb tv csatornát elosztó (~130 csatorna) szolgáltató a PR-Telecom lett. Jelenleg 3 kórházban üzemeltetnek komplett multimédiás szolgáltatásokat. A cég tulajdonában lévő Trió Média üzemelteti a Trió Rádiót és az ország számos területén látható Trió TV-t is.
http://www.pr.hu

Digikábel: Mostanában, főként UPC területeken terjeszkedik, de ott nagyon gyorsan. Jelenleg csak társasházi övezetekben épít ki analóg és digitális kábeltv, LAN net ill. telefon szolgáltatást, ám néhány városban családi házas övezetekben is elérhetőek, ott LAN net szolgálatatást viszont nem tudnak biztosítani. Olcsó áraival, villámgyors internetével, sokcsatornás kábeltv szolgáltatásával hamar népszerűvé vált, ezzel késztetve a konkurenciát is a megfelelő lépésekre. Tulajdonosi kötődése van a műholdas Digi TV-hez. A Digikábel saját tulajdonú televíziós információs és szórakoztató csatornát is üzemeltet DIGI TV néven.
http://www.digikabel.hu
  • 1
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129