RADIOSITE Fórum

  • FM90 Campus Rádió - Debrecen - 90.0 MHz

 #13707  Szerző: NagyBela
 
Kedves Pasa!

NE minősítsd Debrecent. Az igények ki vannak szolgálva főleg akkor amikor arról beszélünk, hogy mi a legjobb a rádiótulajdonosoknak. 2003 óta állóvíz van a városban és hiába van egy rakás rádióadó mégsem lehet azt mondani hogy lenne egy olyan rádió ami kicsit nagyot ki tudna szolgálni úgy, hogy ne tudná az ember, hogy kb. mi fog következni a műsorban. Viszont addig jó amíg nem látsz bele mert a helyzet kín keserves főleg akkor ha rádió üzemeltetésről van szó.

Debrecen egy olyan hírhedt város ahová még akkor sem telepítenék rádiót, ha frekvenciát ingyen adnák!
Szerintem ezzel mindent elmondtam.
 #13683  Szerző: Zolika
 
nyikolaj írta:Szerintem Pasa a Klub rádiora célzott amikor politizált,hisz köztudott,hogy inkább az bal oldali értékeket közvetit.
Persze, lehet.
De a Klubrádió nem helyi médium. Ilyen alapon azzal is lehet jönni, hogy a Népszava is kapható a városban.
 #13665  Szerző: nyikolaj
 
Szerintem Pasa a Klub rádiora célzott amikor politizált,hisz köztudott,hogy inkább az bal oldali értékeket közvetit.
 #13664  Szerző: Zolika
 
Pasa írta:Hát nem tudom, kívülállóként szabad-e minősítenem Debrecent? Merthogy a polgmest pártjának vagyok a szimpatizánsa, és hallottam is a debreceni étert (igaz, 2 éve), de szerintem akármelyik város ezt megirigyelhetné, mert ott sok (a város méretéhez mérve pláne) rádió működik, és minden téren (politika, műfaj) kielégítő a kínálat. Én úgy gondolom, nem kell helyileg korlátozni, hogy milyen rádiók szólhatnak, és Debrecenben minden politikai oldal és minden kulturális igény ki van elégítve. :roll:
"Minden politikai oldal ki van elégítve."
Hol? Debrecenben?!
Kérdezném, hogy hol élsz te, de szerencsére jelezted, hogy nem itt.
Azon helyi újságírók, akik a legkisebb kritikát mernék nyilvánítani a városvezetéssel szemben rögtön az utcán találják magukat. Maximum az ingyenes blogolás marad nekik... (Abból meg lehetetlen megélni Magyarországon.)
Az összes kritikai hangot elnémították. Legyen az televízió, rádió vagy internetes újság...

Ami meg a rádiókat illeti.

A Maxon és a Funon nekem nem annyira jönnek be a zenék. Az fm95 e téren jobb, de ott meg a műsorvezetők a nagyon unszimpatikusak, meg az egész rádió.
Van még a Gold, aminek a helyzetét ismerjük...

Maradt a reménykedés a Friss új tulajaiban. :( De hátha. :-D

De persze elismerem ha csak az adók számát vesszük, nem áll rosszul Debrecen. ;)
 #13658  Szerző: Pasa
 
Hát nem tudom, kívülállóként szabad-e minősítenem Debrecent? Merthogy a polgmest pártjának vagyok a szimpatizánsa, és hallottam is a debreceni étert (igaz, 2 éve), de szerintem akármelyik város ezt megirigyelhetné, mert ott sok (a város méretéhez mérve pláne) rádió működik, és minden téren (politika, műfaj) kielégítő a kínálat. Én úgy gondolom, nem kell helyileg korlátozni, hogy milyen rádiók szólhatnak, és Debrecenben minden politikai oldal és minden kulturális igény ki van elégítve. :roll:
 #13595  Szerző: Zolika
 
NagyBela írta:Zolika!

Forradalomra ne számíts. Épp elég az az összevisszaság ami Debrecent amúgy is jellemezi rádiózás szempontjából. A Kölcsey gyakorlórádiója függetlenül attól, hogy egyházi adó nem sok mindent ér olyan gyenge szegényke. Én nem látom benne a fiatalos lendületet inkább azt az erőltetett jól kihallható vontatott, monoton munkamenetet ami egyszer azt a rádiót a sírba fogja tenni.

Debrecen amúgy egy nagyon érdekes város sajnos szó rossz értelmében rádiózás szempontjából.
Szűk 10 évvel ezelőtt pezsgett a közélet rádiózással együtt amelyből már csak a hozzá nem értés, szúrka-piszke, sárdobálás, marakodás maradt.


Ha minden igaz március 1-től lesz a váltás a 90-en figyelgesd az adást.
Jaja. Aligha marad más, mint várnom egy hetet 1-jéig. ;)
Amit Debrecenről írtál, az sajnos azt hiszem igaz. :(
 #13594  Szerző: NagyBela
 
Zolika!

Forradalomra ne számíts. Épp elég az az összevisszaság ami Debrecent amúgy is jellemezi rádiózás szempontjából. A Kölcsey gyakorlórádiója függetlenül attól, hogy egyházi adó nem sok mindent ér olyan gyenge szegényke. Én nem látom benne a fiatalos lendületet inkább azt az erőltetett jól kihallható vontatott, monoton munkamenetet ami egyszer azt a rádiót a sírba fogja tenni.

Debrecen amúgy egy nagyon érdekes város sajnos szó rossz értelmében rádiózás szempontjából.
Szűk 10 évvel ezelőtt pezsgett a közélet rádiózással együtt amelyből már csak a hozzá nem értés, szúrka-piszke, sárdobálás, marakodás maradt.


Ha minden igaz március 1-től lesz a váltás a 90-en figyelgesd az adást.
 #13584  Szerző: Zsolt0911
 
Van kommunikációs képzés az egyetemen.
 #13582  Szerző: Zolika
 
NagyBela írta:
Zolika írta: Tudja valaki ki az új tulaj?
Tudjuk, egy olyan iskolarádió lesz belőle mint nyíregyi.................!
Ha nem értelek félre, akkor ez most meglep.

Kommunikációs szakos képzés Debrecenben a Tanítóképzőn van. Nekik pedig a 88-ason fogható Méliusz Rádió a saját gyakorló rádiójuk...

Az egyetemnek nincs kommunikációs képzése vagy csak mesterképzés újabban.

Akkor meg forradalom lenne az itteni siteon, ha a NYF gyakorlóadója lenne. (Nem függetlenül az Advertumtól.)

De a jelek szerint valamit rosszul tudok.
 #13576  Szerző: NagyBela
 
Zolika írta: Tudja valaki ki az új tulaj?
Tudjuk, egy olyan iskolarádió lesz belőle mint nyíregyi.................!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8