RADIOSITE Fórum

  • Rádió 7 - Hódmezővásárhely, Kistelek, Makó

 #131884  Szerző: molnarb
 
Én most a makói 96.8-ról beszéltem. Fényévekkel jobb a vétele és a minősége, mint az Árkádia Rádiónak volt. Nem hiszem, hogy az Árkádia idején lett volna rajta prockó, vagy ha igen, az vagy rosszul volt beállítva vagy valami gyengébb fajta volt. A 96.8 az előző rádióhoz képest sokkal jobban szól és erre értettem, hogy sanszos, hogy azon kívül, hogy az adóberendezés is nyilván más, a processzor is egy jobb típus vagy jobb beállításokkal került fel.

Egyébként, ha már Rádió 7.... Szegeden a hódmezővásárhelyi 97.6 az autómban szinte a város teljes területén fogható, apróbb foltok vannak ahol vételi zavar jelentkezik, de a város 80%ában élvezhető, tiszta a vétel, sok esetben RDS is jön. A kisteleki hébe-hóba... RDS-hez még sose volt szerencsém, de élvezhető, tiszta adást úgy a város 40%-ában tapasztaltam. A 96.8 pedig szintén RDS nélkül, de jellemzően mindenhol jól vehető, valamivel gyengébben, mint a 97.6.
 #131844  Szerző: Promenád
 
jimmer írta:annál nem, igaz, nem írtam oda, ez a makói esetében van így. A "tisztességes adásprocesszorok" alatt nem tudom mit értesz. Amilyen minőségben szól, nem gondolom, hogy valami modernebb ORBAN vagy Omnia van a láncban.
A ,,tisztességes adásprocesszorok" szavakat molnarb-töl idéztem, ezért tettem idézőjelbe. Amilyen minőségben szól az teljesen szét van tekerve. Olyan szinten, hogy olyan 4 vagy 6 kHz-től a teteje túlvezérelt ami aztán le is van fojtva valamilyen megoldással, a keverőnél használt mikrofonnál semmi lágy mélyek, a stúdióban használt mikrofonoknál meg a brummogó macik is szétnevetik magukat, annyira sok mély van ráengedve. :D A kistelekit hagyjuk, mert egy eleve rossz hangzásképből próbálnak valamit produkálni, amitől kicsit szárazabbnak szólt az egész. De, amióta egyszer megjegyeztem egy fórumon, azóta hallhatóan állítottak rajta : legalább most már ténylegesen sztereóban szól a sztereó adó. A makóit pedig ugyanúgy hallom vissza, mint a vásárhelyit a fent említett gondokkal.
 #131820  Szerző: jimmer
 
annál nem, igaz, nem írtam oda, ez a makói esetében van így. A "tisztességes adásprocesszorok" alatt nem tudom mit értesz. Amilyen minőségben szól, nem gondolom, hogy valami modernebb ORBAN vagy Omnia van a láncban.
 #131704  Szerző: Kovi02
 
A Rádió 7-nek szerintem jót tett ez a frekvenciajavítás.
Az Árkádia Szegeden szarul jött,most meg kiváló.
A vásárhelyi frekvenciáról azért megvan a véleményem.
Szegeden recsegve jön,és RDS nélkül fogja be,ha befogja.
Újszegeden a 107,0 tiszta,míg Móravárosban a 96,8
Csak Rókus,és Felső-Szeged részeken tiszta a 97,6.
A telefonantenna behozza,de csak nagyon gyengén.
És miután kilépünk Csongrádból,elmegy.
A 97,6-on nem érne semmit,az csak Hódmezővásárhelyen,Algyőn,és Szeged egyes részein jön be,a 107,0 viszont sokat hozott a helyzeten. Az M5 autópálya egy 80km-es részén biztosít lefedettséget. A 107,0 val érintett települések(Kiskunfélegyháza,Petőfiszállás,Gátér,Csengele,Jászszentlászló,Kömpöc,Zsana,Kiskunmajsa,Ópusztaszer,Balástya, Zákányszék,Üllés,Dóc,Sándorfalva,Szatymaz,Zsombó,Bordány,Üllés,Domaszék,Harkakötöny,Szeged,Ruzsa,Pusztamérges, Kistelek)
biztosít kiváló lefedettséget,kb. 200000-el több emberhez jutott el így az adás.
A makói frekvenciával pedig Szeged teljes lefedettsége és még ezeken a településeken lett jobb a vétel:Makó,Kiszombor,Földeák,Óföldeák,Deszk,Kövegy,Apátfalva,Magyarcsanád,Nagylak,Kübekháza,Ferencszállás,Klárafalva,
Ambrózfalva, Csanádalberti,Mezőhegyes,Királyhegyes,Nagyér,Pitvaros,Maroslele,Békéssámson)
 #131525  Szerző: blue
 
csengi írta:Makón ugye nincs studió? Mennyivel adnak mert jobban jön mint ahogy az árkádia jött
200W volt, és most is annyi (fmscan.org). Valamit állítottak rajta, mert most 40km-ről tisztán jön, az Árkádia csak nyomokban jött.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 23