RADIOSITE Fórum

• Rádió Plusz - Marcali - 88.0 MHz

#197222  Szerző: asr27

Gyári autórádióval tesztelve, Balatonberényben, Balatonszentgyörgyön, Fenékpusztán, és Keszthelyen is sistereg, csak nyomokban jön tisztán, abszolút nem élvezhető. Alacsonyan van az adó! Az N-Joy a hegyen lévő vastoronyról adott, nem a siló tetejéről.
Gyenesdiáson, Vonyarcvashegyen, Balatongyörökön azért jobb a vétel, mert a Marcali-Hát, nevű domb, kevésbé takarja. Marcalitól északnyugatra okoz problémát a jó vételben.
 #197215  Szerző: kenezkolos

Nagyjából én is ezt tudom a tapasztalataim alapján megerősíteni. Keszthely belvárosában necces, de kijjebb egész jól szól, pl. a zámori részen teljesen ok.
A 71-esen Ederics és Keszthely között is teljesen jó.
A 71-esről letérve Hévíz felé még hallgatható, de a város előtt elkezd recsegni.
Utunkat Keszthelyről Tapolca felé folytattuk, és a városig teljesen rendben elszólt még a 84-77-esen haladva, a városban aztán teljesen eltűnt, majd Tapolcától Sümeg felé gurultunk tovább, a város határában tűnt el végleg, még a két település között egész jól hallható volt az FM 88.
 #197213  Szerző: p0tyi

1-2 hete teszteltem egy modernebb autórádióval Keszthelyen és környékén. Az óvárosi részen a legrosszabb, a házak nagyon árnyékolják. Ott igazából erősen kompromisszumos. A belvárosban a Retro Rádió is szar, szóval nem ez volt a referenciapontom.

A belvárostól kifelé haladva viszont Gyenesdiás és Fenékpuszta felé is kb. tiszta, sztereó+RDS, menet közben is élvezhető volt. Az OBI-Meki környékén fullos. Néha besistergett, de ennyi. A 99.4 és 92.2 adójánál, a kolesznál eltűnt teljesen, de előtte-utána is jó volt a 88.0.

Nyilván nem olyan, mintha helyből sugároznák, de szerintem abszolút a hallgatható kategóriában van Keszthelyen, ahogy a 95.3 Kaposváron is.

Kisebb-nagyobb fehér foltokkal simán elszól Fonyódig, aztán a fonyódi hegyeknél szépen eltűnik a süllyesztőben a 7-esen. Kelet felé már nem olyan, mint régen. Kicsit azért jobb volt régen az N-Joy Keszthelyen is.
 #197205  Szerző: asr27

p0tyi írta:
asr27 írta: 2022.09.03. 07:30
glacznorbert1 írta:Köszönjük szépen :D A reklámok azért lehetnek ismerősek mert vannak olyan partnerek akiknek Dombóvár is érdekes :)
A Marcali frekivel mi az állás? Olyan jó lenne, ha magasabb helyre kerülne az adó és valóban a nyugat-balatoni részeken is hallgatható minőségben jönne....
Múltkor az volt a mondás, hogy a Plusz most onnan megy, ahonnan a lehető legjobb tud lenni a vétele. Én ezt el is hiszem. Az N-Joy valóban a "hegyről" ment anno, és bizonyosan nem "kalózban". Csak sajnos ha egy frekit évekig nem használnak, simán lehet, hogy az NMHH csak "csökkentett módban" tudja újrakoordinálni.

Így járt a budapesti 103.9 és a budaörsi 104.8 is. Mindkét adó kb fele vételkörzetet tudja a korábbi adásoknál. Persze van olyan is, ami sokkal nagyobb lett, mint volt, pl. Veszprém 90.6 (most elszól egészen a fővárosig, korábban a város szélén túl alig-alig jutott).

A dombóvári tényleg viszonylag jól szól Kaposváron is, a marcali meg Keszthelyen. :) Az N-Joy jól szólt északkelet felé is, kis túlzással egészen Siófokig jött. De én aszondom, inkább hajtsanak rá az előbb írt füredire! :D
Nem tudom, hogy mikor és mivel tesztelted Keszthelyen, de városon belül igencsak harmat gyenge, autóval tesztelve, zavaros a vétel. Sajnos jóval alacsonyabb helyről ad, mint az N-joy.
 #197188  Szerző: p0tyi

asr27 írta: 2022.09.03. 07:30
glacznorbert1 írta:Köszönjük szépen :D A reklámok azért lehetnek ismerősek mert vannak olyan partnerek akiknek Dombóvár is érdekes :)
A Marcali frekivel mi az állás? Olyan jó lenne, ha magasabb helyre kerülne az adó és valóban a nyugat-balatoni részeken is hallgatható minőségben jönne....
Múltkor az volt a mondás, hogy a Plusz most onnan megy, ahonnan a lehető legjobb tud lenni a vétele. Én ezt el is hiszem. Az N-Joy valóban a "hegyről" ment anno, és bizonyosan nem "kalózban". Csak sajnos ha egy frekit évekig nem használnak, simán lehet, hogy az NMHH csak "csökkentett módban" tudja újrakoordinálni.

Így járt a budapesti 103.9 és a budaörsi 104.8 is. Mindkét adó kb fele vételkörzetet tudja a korábbi adásoknál. Persze van olyan is, ami sokkal nagyobb lett, mint volt, pl. Veszprém 90.6 (most elszól egészen a fővárosig, korábban a város szélén túl alig-alig jutott).

A dombóvári tényleg viszonylag jól szól Kaposváron is, a marcali meg Keszthelyen. :) Az N-Joy jól szólt északkelet felé is, kis túlzással egészen Siófokig jött. De én aszondom, inkább hajtsanak rá az előbb írt füredire! :D
 #197187  Szerző: p0tyi

Nagyon jó ez a Plusz, odavagyok!

Akkor most, folytatva a sort, jöhet a parkolón lévő környékbeli frekik közül Balatonfüred 91.8, Tab 98, Lengyeltóti 101.6, Hévíz-Keszthely 90.9, Ajka 88.8, Bonyhád 92.8, Várpalota 97.1, Sárbogárd 87.9, Letenye 94.8 stb. :D
 #197156  Szerző: asr27

#197146  Szerző: Attis

A dombóvári freki nem rossz. Kaposváron egy-két kritikus részt (Kórház, Táncsics gimi) leszámítva stabilan szól. Itt a pécsi nagyok is elhasalnak. Viszont a városból kiérve, Jutáig egész jól szól. Itthon is stereo, az RDS is lejön kis idő után.
Jó kis rádió, zeneileg egész elfogadható. Ami fura, reklámblokkok marcaliak.
 #197100  Szerző: JuVi

Zalakaroson is OFF, pedig légvonalban kb. 25 km (lehet még kevesebb is).

Amúgy szeptember 10 után mi lesz? Mert az NMHH szerint csak szeptember 26-tól szólhat újra az adás.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13