RADIOSITE Fórum

  • Álomtv

 #77406  Szerző: csadam
 
donder hozzászólásához:

Én is átnevezném az RTL Klubot RTL-re. A telejósdát beszüntetném a valóságshow-kal együtt. Reklámokat minden egyes műsor után adnék (mint az m1). A logót és a designt lecserélném, mert már unalmas a repülő RTL KLUB szöveg. A reggeli és a reflektor szerintem maradhat. Előbbinek a designját változtatnám meg. Az SMS-csíkot én is beszünteném, mert zavar. A híradót és az időjárást megváltoztatnám. És kellene zenés műsor - legalább itt. A kínai l***szokat is kiszórnám, szerintem a családi filmeket 13-18 óra közt lenne célszerű adni.

Az EuroNews-re szerintem is kéne magyar hang.
 #77400  Szerző: donder
 
Kitérnék most egy kicsit az egyik kereskedelmire...

RTL Klub-ot átnevezném, simán csak RTL-re; Beszüntetném a telejósdát, a reflektor-t, a szappanoperákat és a valóságshow-kat...; Rövidebb reklámokat adnék, szereznék befektetőket, vagy akár szponzorokat, akik fedezik az ezek által elesett manit...
a kőkorszaki logót is le lehetne váltani...
Továbbá leváltanám a hivatalos hangot (Both Andrást) mert már (szerintem) túl unott a hangja...

A "Reggeli" c. műsort átnevezném, átrendezném a műsortervet...
Ez a koncepció nem rossz hogy mindenféle hírt kitárgyalnak érintett vagy nem érintett személyekkel, de közbe nem raknék reklámokat... a design is cserélődhetne már mint az RTL-en mint a reggeliben... Megszüntetném továbbá az sms-csíkot, s csak a hír csík maradna meg...
A Híradóban leváltanám Erős Antóniát és Szellő Istvánt, fiatalabb személyekre... a híradó arculat is cserélődhetne már, nagyjából (kisebb módosításokkal) de ugyanez a skin meg mióta eszemet tudom... az időjárás jelentést kibővíteném átfogó adatokkal... (Vegyük alapul az Echo TV-n lévő manust aki vagy 10-15 percen keresztül taglalja az infókat, érdekességeket és tanácsokat is mond, és azt ténylegesen öröm hallgatni...)
A Barátok közt-öt adnám ugyan de csak azért mert annak van nézettséáge, és az már olyan régen meg, meg annyian nézik hogy azt nem lenne érdemes eltörölni...
Megszűntetném továbbá a PREMIER kifejezést.. ugyanis a herri pítör 2 re is be volt mondva a műsorajánlóban hogy premier... nem lenne premier.. helyette létrehoznék egy olyan 15 perces műsorközt amiben leadják a "Premierek" ajánlóit... (A többi ajánlót meg szokás szerint...)
A Reklámok kapcsán lehetne etalonnak venni a HBO-t... (Tudatlanok kedvéért ott nincs a műsor alatt reklám...) Nos lenne reklám, DE CSAK EGYSZER, mialatt kimész a mosdóba, csinálsz egy csomag popcorn-t, kiveszel a hűtőből egy üdítőt, és visszatelepedsz a tévé elé... Mindez lenne mondjuk a film közepén, vagy egy csattanó előtt (bár ezektől a lényeg előtti reklámoktól herótom van, de nem hülyeség, mert odaragasztja az embert és garantálja hogy ottmaradsz a képernyő előtt, esetenként a reklámokat is végignézed... De ha kedved van megnézni a filmet akkor így is úgy is ott maradsz a képernyő előtt... Na megint elszaladtam egy irányba.. :)
Tehát akkor nem lenne reklám, csak egyszer... A Film végén lehetne egy nem túl rövid ne nem is túl hosszú kis hírmondás, utána reklám, aztán ajánló, és újra a film...
5-10 perces hírközöket be lehetne rakni vagy 2-3 óránként...
délbe raknám be azt a híradót ami volt idáig fél 7 kor..., 7-8 ig meg lenne a főműsoridős mindenre kiterjedő híradó...
A menetrend-et és a törzsutas-t támogatnám, és több időben adnám...
Visszahoznám a régi kölyökklubbot, ambátor kitiltanám ezeket a kínai japán öltöklős fosokat (eza bakugán vagy miafaxom...), meg kitiltanám a nyálas szarokat, amik nyávogni tanítják meg a kislányokat... Lenne: Vuk, Mézga család, magyar népmesék, rupert, hupikék törpikék, frédi és béni, Garfield de csak módjával és sokkal szigorúbban cenzúrázva... meg olyan értelmes műsorok amik TéNYLEGESEN értéket és nem sz*rt adnak...
Az autománia az jó műsor, szerintem mehetne tovább is...
A "Tuti gimi" c. maszlag az elfér, hisz gyakorlatilag 9-15 ig nem nagyon sokan néznek tévét, főleg nem az rtl-t...
A főműsoridő előtti filmvetítés jó 5letje volt az rtl-nek (hogy mondjak még több pozitívumot...)
A trendmánia felesleges, a viva elintézi a trendet úgy is...
A másik meg a forma 1 kategória... lényegében a forma 1 nek 2 lényeges eseménye van, az indulás, és a befutás... a többi csak elpazarolt idő, a kommentálás hogyanságáról meg nem is említve... (nem néztem már egy ideje, úgy hogy nem tudom mi változott, de 1-2 éve még nem volt egy példás a kommentálás szerintem)

És most kitérek a filmekre...
A családi filmeket, nem adnám 10 óra után, mikor 1. már nem nézik meg az emberek mert fáradtak, vagy ha meg i nézik, nem az egész család, mert jóesetben a gyerekek 20 és 20:45 közt nyugovóra térnek (EZ CSAK ÁLTALÁNOS FELTÉTELEZÉS!!)
Főműsoridő után nem adnék egyből 16-os karikás, horror, thriller, stb. filmeket, hanem családi vígjátékot, vagy egyéb filmet... (bár ez már remélhetőleg most is így van az nmhh-nak köszönhetően...

Na nem írok többet, ez csak kibuggyant belőlem.. :) Várom a véleményeket, jöhet hideg meleg, nekem ez a véleményem... :ninja: :)

Ja és a(z) Euronews-ra magyar nyelv jöhetne... :)
 #77383  Szerző: csadam
 
Szerintem olyan kereskedelmi tévé kéne, amin nincs jósda, nincs teleshop, nincs minden huszadik percben reklám és ajánló, és nincs benn annyi szappanopera. Viszont vissza lehetne tenni a zenei műsorokat, mint '98-ban. És 24 órás adásidővel!!!
 #77382  Szerző: csadam
 
Gyurii91 írta:...A telejósdát, telefonosjátékot szigorúan 02:00-05:00 között adni csak!...
Vagy még akkor se! Minek?
 #77381  Szerző: csadam
 
chromsix írta:Olyan hírtévé ami tényleg párt és politika független, félóránként és óránkénti rövid hírekkel, esténként hosszabb összefoglalókkal. Álomtv. :D
pl.: CNN, France 24, EuroNews?
 #70521  Szerző: Gyurii91
 
Független tv, rádió, akármilyen médium nem létezik (sajnos). Ezt nem csak a politikai dolgokra értem.
 #70502  Szerző: chromsix
 
Olyan hírtévé ami tényleg párt és politika független, félóránként és óránkénti rövid hírekkel, esténként hosszabb összefoglalókkal. Álomtv. :D
 #70330  Szerző: Gyurii91
 
Ha már ennyire fejlődni kell lehet "majolni" a németeket. ;)
 #70329  Szerző: djlacee
 
hámmá mé ne
 #70327  Szerző: DWC
 
Gyurii91 írta: Minőségre: 16:9, HD
Na, oszt, minek is?