RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #194510  Szerző: noartist
 
Nem értem a hisztit. A Titusz-féle Petőfi egy anti-Class FM volt. Kvázi egy kereskedelmi rádió, ahhoz igazított (züllesztett) igényszinttel. Működött? Igen, ezen az elcseszett piacon remekül elvolt. Célját teljesítette: a Class FM igazából eltűnt, a Retro és az R1 meg (ha egyszer végre eltalálja, mi akar lenni) elviszik a hallgatói bázist.

A kereskedelmi rádiózás NEM közszolgálati feladat. Nem kell meghatározó piaci szereplővé emelni a Petőfit. A közt kell szolgálnia. Olyan dolgokkal, amelyekkel egy kerrádió nem élne meg.

Most komolyan azon háborgunk, hogy veszített a hallgatottságából? Miért? Tegyük tele kertévés kékfény-blokkokkal az M1 Híradót is, csak mert kevesebben nézik, mint a TV2 / RTL hírműsorait?
 #194507  Szerző: knoskamatee
 
homerhamm írta: 2021.10.28. 17:56 Ezzel a sok magyar zenével is lehetne valamit... :gülü:
szerintem igen is meg nem is. közszolgálati programtól elvárom, hogy igenis népszerűsítse hazai vonalat, de házon belül a Dankó meg azt reklámozza magáról, hogy a magyar zene rádiója úgy, hogy az esti sávban alig van magyar zene.
így "kiütik" egymást.

ha már szóba hoztam és mindenképp írtani kéne innen a magyar zenéket, akkor lehetne a Dankón nyomatni az alter vonalat. fix lenne ott egy 400 ezres bázis. a Dankóról a világzenei műsor meg átköltözhetne a Bartókra és ott is megemelkedne a úgy a hallgatói bázis, hogy közben nem adna alább kulturális nívójából és 200 ezer fő meglenne.

úgy viszont mindent is nézve hallgatóktól a piaci szereplőkön át mindennel együtt összegezve, annyira már nem tűnik olyan rossznak a Petőfi 800 ezres bázisa, ha ilyen lenne mellette a Bartók és a Dankó főleg, ha országosan nem is, de Budapesten maximális fokozatra kapcsolják a Best FM-et.
 #194506  Szerző: knoskamatee
 
david72 írta:Szeretnék szívből gratulálni, hogy sikerült az istenített átalakítással 200 ezer hallgatót elüldüzni, tippem, hogy 650 ezer lesz a vége.

https://nmhh.hu/cikk/224235/Budapesti_e ... szeptember

Kiváló eredmény, ... Minden másra ott vannak a szakemberek.
várható volt a csökkenés. az alteres Petőfin volt 400-600 ezres tábor. azóta ugyan ez van, csak mainstram zenékkel van kitömve közel 50-50% arányban, így várható volt, hogy ennél több lesz. végülis több lett.
én egy hónapja 800 ezret mondtam hogy annyi lesz az alja. úgy is lett.
ez az új arculat tavasz óta lett szépen bevezetve, úgyhogy szépen csökkent addig is a hallgatottság. most van a mélypontja.

most a Rádió 1 visszalakulása miatt az újonnan szerzett 100 ezer hallgatójukból 50 ezren itt fognak kikötni és egy erősebb online kampánnyal még az az extra 100 ezer is visszakerülhet hozzájuk.

amikor a Retrót is átalakították, ott 1,6-ról 1,4 millióra esett vissza, mostanra majdnem 1,7 millióan hallgatják.

úgyhogy ja... minden átalakítás veszteséggel jár rövid távon. nem fog hirtelen kicserélődni a hallgatói bázis. itt is látszódik ez a kis gödör. évvégére 900 ezer meglesz.

meg ha mégis csak bejön az a csodás 650 ezres összbázis, akkor se lenne baj, hisz közszolgálati. teljes mértékben fiatalokhoz szól. legutóbb kifejtettem. elég csak megnézni a hazai koncerteket és a Spotify listákat meg a TikTok trendinget. ezeknek a követelményeknek maximálisan megfelel a Petőfi és meg is engedheti magának "közszolgálati profilra" hivatkozva.
 #194505  Szerző: Patrik09
 
david72 írta: 2021.10.28. 19:06 Szeretnék szívből gratulálni, hogy sikerült az istenített átalakítással 200 ezer hallgatót elüldüzni, tippem, hogy 650 ezer lesz a vége.

https://nmhh.hu/cikk/224235/Budapesti_e ... szeptember

Kiváló eredmény, ... Minden másra ott vannak a szakemberek.
Szerintem akkor is jobb, mint a Tisztartó féle mainstream korszakban...
Miért gondolod úgy, hogy ennek a rádiónak is csak a tömegszart kellene nyomni illetve, hogy csak akkor lehet sikeres és színvonalas, ha az a leghallgatottabb?
És még mindig nem annyira réteg még, mint volt anno..
Te is megjegyezted, hogy egy nem profit-orientált rádió legyen réteg. :D
 #194500  Szerző: homerhamm
 
knoskamatee írta: 2021.10.28. 11:09
david72 írta:Srácok én nem tudom mióta megy az új.. "ÚJ".. arculat, de egy hányás. EZT HALLOTTA VALAKI? JÓVÁHAGYTÁK?

- Mi ez az ének foszlány a kickoffban? Ez jingle akar lenni?
- Ütem nulla, műsorvezető ha rábeszél, elnyomja. Még csak nem is menő és új.
- Ilyen minőséget a sunshine fm és a forrás rádió tudott régen hozni, de ők is megbánhatták mert eltűnt.
- Olyan mintha valaki otthon próbált volna valamit keverni, valamilyen énekből. Érthetetlen az ének és zavaró.
- Olyan ütemesen ér véget minden éneklős "SZIGNÁL"(kezdemény) hogy semmit nem lehet szépen rákeverni.

Ez a megújult igazán fsza király rádiótók? Emberek, ez nem gyerekbetegség és kezdeti nehézség. Ez hozzá nem értés és a fül teljes hiánya. Ha valaki ezt olvassa akkor sürgősen kapja ki adásból és csináltassa újra. Borzalom.
(Igaz, eddig se volt jobb)
szerintem is borzalmas, viszont jobb, mint az előző egy fokkal. a kickoffnál az angol fonetikával elmondott "pethőfí réjdijó" felér egy kínzással. oké, házon belül olcsóbb, meg verhetik a nyálukat az MTVA-nál, hogy megtudják csinálni, de ebben a minőségben inkább szégyen, pláne ekkora összköltségvetés mellett. ez még demónak se jó!
rögtön az állomáshangok cseréjével kezdeném, új szlogent vezetnék be és lokalizálnám ezt a szignálparkot: https://reelworld.com/jingles/packages/rfm-2021
jó, nem házibarkács, de ár-érték arányban sokkal inkább megérné nekik úgy, hogy egy igazi tökös nívós arculatot kapnak, nem egy (bocsánat) erőltetett kiherélt valamit, ami a szinti hangokon kívül semmi professzionális és modern dolog nincs benne. :blush:

bezzeg az M1 és az M2 arculata nagyon profi lett. :roll:
ha már arculat, az M4-é és az M4+-é is egy butított valami lett... olyan Petőfis. :D
Ezzel a sok magyar zenével is lehetne valamit... :gülü:
 #194499  Szerző: knoskamatee
 
david72 írta:Srácok én nem tudom mióta megy az új.. "ÚJ".. arculat, de egy hányás. EZT HALLOTTA VALAKI? JÓVÁHAGYTÁK?

- Mi ez az ének foszlány a kickoffban? Ez jingle akar lenni?
- Ütem nulla, műsorvezető ha rábeszél, elnyomja. Még csak nem is menő és új.
- Ilyen minőséget a sunshine fm és a forrás rádió tudott régen hozni, de ők is megbánhatták mert eltűnt.
- Olyan mintha valaki otthon próbált volna valamit keverni, valamilyen énekből. Érthetetlen az ének és zavaró.
- Olyan ütemesen ér véget minden éneklős "SZIGNÁL"(kezdemény) hogy semmit nem lehet szépen rákeverni.

Ez a megújult igazán fsza király rádiótók? Emberek, ez nem gyerekbetegség és kezdeti nehézség. Ez hozzá nem értés és a fül teljes hiánya. Ha valaki ezt olvassa akkor sürgősen kapja ki adásból és csináltassa újra. Borzalom.
(Igaz, eddig se volt jobb)
szerintem is borzalmas, viszont jobb, mint az előző egy fokkal. a kickoffnál az angol fonetikával elmondott "pethőfí réjdijó" felér egy kínzással. oké, házon belül olcsóbb, meg verhetik a nyálukat az MTVA-nál, hogy megtudják csinálni, de ebben a minőségben inkább szégyen, pláne ekkora összköltségvetés mellett. ez még demónak se jó!
rögtön az állomáshangok cseréjével kezdeném, új szlogent vezetnék be és lokalizálnám ezt a szignálparkot: https://reelworld.com/jingles/packages/rfm-2021
jó, nem házibarkács, de ár-érték arányban sokkal inkább megérné nekik úgy, hogy egy igazi tökös nívós arculatot kapnak, nem egy (bocsánat) erőltetett kiherélt valamit, ami a szinti hangokon kívül semmi professzionális és modern dolog nincs benne. :blush:

bezzeg az M1 és az M2 arculata nagyon profi lett. :roll:
ha már arculat, az M4-é és az M4+-é is egy butított valami lett... olyan Petőfis. :D
 #194484  Szerző: david72
 
Kiválóan szól, gratulálok!
VISZONT
Srácok én nem tudom mióta megy az új.. "ÚJ".. arculat, de egy hányás. EZT HALLOTTA VALAKI? JÓVÁHAGYTÁK?

- Mi ez az ének foszlány a kickoffban? Ez jingle akar lenni?
- Ütem nulla, műsorvezető ha rábeszél, elnyomja. Még csak nem is menő és új.
- Ilyen minőséget a sunshine fm és a forrás rádió tudott régen hozni, de ők is megbánhatták mert eltűnt.
- Olyan mintha valaki otthon próbált volna valamit keverni, valamilyen énekből. Érthetetlen az ének és zavaró.
- Olyan ütemesen ér véget minden éneklős "SZIGNÁL"(kezdemény) hogy semmit nem lehet szépen rákeverni.

Ez a megújult igazán fsza király rádiótók? Emberek, ez nem gyerekbetegség és kezdeti nehézség. Ez hozzá nem értés és a fül teljes hiánya. Ha valaki ezt olvassa akkor sürgősen kapja ki adásból és csináltassa újra. Borzalom.
(Igaz, eddig se volt jobb)
 #194467  Szerző: knoskamatee
 
Volvos írta: 2021.10.24. 22:44 Szerintem a "nagyonzene" idejében szólt a legszebben, mindenféle hangszín vagy "loud" vagy bármi ilyesmi nélkül csak simán 1 tuner és 1 végfok. A sztereó hangzás meg kiváltképp. De most is az egyik /hanem a legjobb/ hangzású adó a magyar éterben.
így van! engem is a "nagyonzenés" időkre emlékeztet, csak más a "referenciám", így pontos összehasonlítási alapot nem tudok viszonyítani, hogy akkor és most mennyit változott. de ami 2016-ban volt az, hogy torz mélyekkel telepumpálva levágott magasokkal dünnyögött, ráadásul halkabb is volt egy picivel a többi adóhoz képest, mert annyira ki kellett facsarni a mélyet, hogy már a spektrumban nem fért el a többi frekvencia lineárisan.
ehhez képest most valóban szép, nyugodt, egységes és dinamikus. pont annyi dinamikai processzálás van, amennyi szükséges.
Glenn írta: 2021.10.25. 19:33
Volvos írta: 2021.10.24. 22:44 Szerintem a "nagyonzene" idejében szólt a legszebben
Hát meg azelőtt, például a vízállásjelentés alatt. :lool:
VITATHATATLANUL!
bár azért a Bartókot nehéz überelni. ott van csak igazán dinamika.
 #194459  Szerző: Glenn
 
Volvos írta: 2021.10.24. 22:44 Szerintem a "nagyonzene" idejében szólt a legszebben
Hát meg azelőtt, például a vízállásjelentés alatt. :lool:
  • 1
  • 132
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 607