RADIOSITE Fórum

• Petőfi Rádió

#195739  Szerző: noartist

Készültek új, egészen friss-ropogós music menük.
 #195730  Szerző: JuVi

Valami készül Petőfi Média néven is, Horváth Gergely (volt főszerkesztő) az ügyvezetője, és a tulajdonosa a Petőfi Kulturális Ügynökség Nonprofit Zrt.
 #195729  Szerző: p0tyi

Hallani olyan ötletet is, hogy privatizálják áprilisig és MTVA-tól független, kereskedelmi rádióként megy majd tovább. Egy gyors törvénymódosítás kivételével minden adott hozzá.
 #195728  Szerző: Snake05

(Kicsit politika, de remélem, maradhat.)
Szerintetek mi lesz a Petőfi sorsa egy estleges ellenzéki győzelem esetén, marad alter, vagy ismét poprádió lesz? Racionálisan nézve nyilván átalakítják kommersz CHR vagy AC adóvá, hogy elszívja a hallgatókat a Mészáros FM-ektől, ugyanakkor anno Gyurcsányék szabad kezet adtak Such Györgynek a Petőfi alterzenei rádióvá alakításában, sőt el is tusolták neki a Danubius-Sláger-féle pert.
 #195727  Szerző: noartist

Valaki szólhatott, hogy a The Anahit - Messages című számával kezdeni kéne valamit, mert napközben nem annyira oké eredetiben játszani. :D Most hallom először cenzúrázva.
 #195665  Szerző: shadoe

kondalyuk írta: 2022.01.14. 23:25 Egyetértek, a Rádió1-nél teljesen nyilvánvalóan az a cél, hogy a Balázsék után ne zuhanjon be a hallgatottság.

Viszont itt a Petőfin a napokban frissítettek a rotáción, és csak a fejemet kapkodom a sok újdonságon.
5 év után felüdülés újra Foals-t és White Lies-t hallani. A Royal Blood tavaszi feltűnése után reménykedtem, hogy erősítenek a minőségi indie zenék arányán és így lett.
ArrDee és a mai angol hiphop feltűnése őszintén meglep, mintha BBC Radio 1-et hallgatnék. De ha erre felé indulunk el, a Titusz-éra beragadt dalait el kéne felejteni (pl Hot and Cold). Azokat hagyjuk meg a Rádió1-nek és Best-nek.

Szubjektív vélemény, hogy nagyon remélem, hogy erre tolódik a rotáció és a nagyon mainstream dalok szépen lassan eltűnnek. Maradnak az újdonságok, a recurrent-alterosabb darabok és a magyar zenék.
Nálam volt egy szívstopp a kb. 2 hónappal ezelőtti átalakításkor, de nekem is olyan érzésem van, hogy a rádió visszatalált nyári önmagához, és nem felejtődtek el az alternatívabb típusú zenék. Változatos, minden műfajra nyitott, hiteles és valóban fiatalos kis rádiót raktak össze, öröm nézni.
 #195664  Szerző: kondalyuk

Egyetértek, a Rádió1-nél teljesen nyilvánvalóan az a cél, hogy a Balázsék után ne zuhanjon be a hallgatottság.

Viszont itt a Petőfin a napokban frissítettek a rotáción, és csak a fejemet kapkodom a sok újdonságon.
5 év után felüdülés újra Foals-t és White Lies-t hallani. A Royal Blood tavaszi feltűnése után reménykedtem, hogy erősítenek a minőségi indie zenék arányán és így lett.
ArrDee és a mai angol hiphop feltűnése őszintén meglep, mintha BBC Radio 1-et hallgatnék. De ha erre felé indulunk el, a Titusz-éra beragadt dalait el kéne felejteni (pl Hot and Cold). Azokat hagyjuk meg a Rádió1-nek és Best-nek.

Szubjektív vélemény, hogy nagyon remélem, hogy erre tolódik a rotáció és a nagyon mainstream dalok szépen lassan eltűnnek. Maradnak az újdonságok, a recurrent-alterosabb darabok és a magyar zenék.
 #195650  Szerző: p0tyi

Szerintem a Rádió1-et mostantól úgy érdemes kezelni, hogy a 35+ korosztálynak szól. A szlogenben lévő "mai" kifejezést pedig simán csak nem kell komolyan venni. Bár ha a Retrohoz hasonlítjuk, akkor valamennyire tényleg "mai" a zenei kínálata. Egyébként a 2009-es arculatváltáskor ezt már egyszer meglépték, kár volt 2016-ban újra egy "fiatalosabb" kiadással újraindulni.

Egyébként szerintem teljesen érthető, furcsa állapot volt, hogy a 40-50 éves Balázsék a 30-40-50-es korosztálybeli hallgatóikkal a nyakukba kapták a néhány hetes topslágereket a Sivák-érában (meg előtte pár évig hasonlóan, csak némi késleltetéssel). El is húztak délelőtt 10-12 körül más rádióra. Gyakran pont a Titusz-féle Petőfire.
 #195649  Szerző: shadoe

És hogy mennyire CHR/Top 40 lett a Petőfi, összehasonlításul az USA mainstream/pop rádiós lista:
http://charts.bdsradio.com/bdsradiochar ... formatid=1
Ebből a negyven dalból minimum 20-21 darabot vagy már korábban leadott, vagy még most is sűrűn játszik a Petőfi. (A Top Tenből pedig NYOLCAT!)
Ez óriási dolog szerintem, ilyen még sose volt a rádió történetében. Az európai listát ide se linkelem, ott nyilván még jobb az arány.
Hol van ehhez képest a Bertók-féle gondolkodás a "csak igazi mai slágerekkel"? Bocsesz, de a R1 ebből a 40 számból HÁRMAT adott le valaha!!!
 #195597  Szerző: shadoe

Utóbbi bejegyzéssel én is egyet kell értsek: ilyen szigorú mércével mérve a R1 zenei felelősének már régen az utcán kéne havat lapátolnia, nem még rádió közelébe engedni. De azzal is egyet értek, hogy külföldi rádiókat a (szokásos/) jelen magyar éteri helyzetben muszáj hallgatni, különösen a R1 elbarmolása után. (Új Jason Derulot, Lost Frequenciest, Taylor Swiftet, Nico Santost vagy Ray Daltont itt Mo.-n élő ember ki nem fog pl. országos rádión, még ezen sem.) Ha a többek által is lentebb vázolt hibákat nem nézem, a Petőfi zenei szerkesztője alapjában véve azért jó munkát végez, pl. a mai Top 40 is nagyságrendekkel volt különb a 2-3 évvel ezelőtti "felhozatalnál".
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 501