RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #196989  Szerző: p0tyi
 
De átálltak már Daletre?
 #196988  Szerző: noartist
 
November óta már nem kevés idő telt el, de ez a rádió még mindig tele van technikai hibákkal. Most 30-kor egyszerűen levágták az éppen forgó számot, és akkor a hírblokkokról még nem is beszéltem.
 #196971  Szerző: shadoe
 
Amit a másik rádió slágerlistájáról írtam, azt itt nem mondhatom el. Ez a mai Petőfi lista egy borzalom volt.
És nemcsak a 2 óra alatt összeszedett röpke 13 magyar szám miatt (bár nem értem, a szombat délutáni 4-5 óra miért nem elég a magyar zenéknek, hogy a vasárnapi Top 30-ba is ilyen szinten bezsúfolják) - de sajnos a külföldiek nagy része is gyenge eresztés. Évek óta nem volt ilyen színvonaltalan a Petőfi lista...
Ja, és egy apróság: nem Kate "Báss". Már nem először hallom a nevét ebben a rádióban így kiejtve. Nem tudom, vajon Báss elnök is mit szólna ehhez?
 #196968  Szerző: 007
 
Jó lenne, ha nem használna zenés bedet a kedves műsorvezető, ha már a megszólalást rákeveri a zene intrójára... :oops: :( :ayfkm: :yuno:
 #196959  Szerző: dkvalmos
 
Nagyon sajnálom, az egyik legjobb DJ volt szerintem, nyugodjék békében!
 #196926  Szerző: shadoe
 
Nekem már akkor szétesett, amikor az ikszedik negyedévenkénti váltás (inkább variálás...) bekövetkezett.
Van egy olyan érzésem, hogy minden egyes váltással egyre jobban el is butult a rádió. Emlékszem, amikor pár hónapja éppen a huszadik arculatot találták ki, a Red Hot Chili Peppers "Black Summer"-je volt az első az akkori - még Petőfi Top 40-en.
Nem kellett sok, a húszarcú új Petőfi éppen a tizennyolcadik arcát is bemutatta, és a Black Summer úgy farolt ki a listáról és a rotációból, mint annak a rendje (előtte meg agyonjátszották).
Most megint fel van töltve jó sok kommersz, lapos, számomra érdektelen és túljátszott atom Number One-nal. Legszívesebben küldeném már a fenébe Mary J. Blige "Family Affair", Gotye "Somebody I Used To Know" vagy Demi Lovato "Cool Summer" c. "fergeteges művét". Annyit mennek, mint egy mostani új sláger, de mi a fenének? Kit érdekel ez, hogy férnek ezek meg az óránkénti 8-10 új zene között, és miért nem elég maximum hetente 1-2x "kibírni" ezeket a rotációban?
Nem félreértendő, nekem a Petőfi egy teljes értékű CHR/Top 40 rádió a mostani formájában, valóban sok jó újdonsággal és változatos zenei kínálattal, de ezek az indokolatlan gyakorisággal, szűk repertoárból kiszedett, állandóan futtatott 8-10 éves zenék nagyon rombolják a színvonalat, ráadásul a fent felsorolt előadóknak ezeknél sokkal jobb dalai is voltak, és nyilván lehetne ennél sokkal több és minőségibb zenét beszerkeszteni az elmúlt 10-20-30 évből.
 #196924  Szerző: noartist
 
Mi történt? Szétesett ma a zenei szerkesztés, olyan, mintha teljesen véletlenszerűen jönnének a zenék egymás után. Olyan stílusváltások vannak, amiket november óta én még nem tapasztaltam.
 #196840  Szerző: 007
 
Valamit kezdhetnének a sok technikai hibával, rossz keverésekkel, üres BEDekkel. November óta egyáltalán nem kevés hiba van, ami feltűnő. A hírblokkoknál is sokszor van két elem között csend. A műsorvezetőjük elárulta, hogy a hajón van a 42NET, a hírolvasó pedig a Kundigundán. Ennek nem sok értelme van szerintem, és sokszor jár hibával. Minden nap van valami hiba. Az arculat minősége jó, de ez az órazáró darabolgatás, meg az utólagosan házon belül szétvágdosás nem javít rajta. :(

A műsorrenden is lehetne alakítani
A Petőfi Jazz most ha jól vettem észre hétköznap éjféltől van. Teljesen evidens, hogy 21-00 között játszunk a rádióban hubzsubzsub dubstep zenéket, Himnuszt, majd Petőfi Jazz. Lehetne egy vasárnap éjszakai műsor inkább, mint hétköznap egy órában, rögtön mixek után. Szívem szerint az Elektriket is kiírtanám, inkább 21-től kezdődjön valamilyen tematikus óra, majd utána a Nagy Magyar Éjszaka. Vagy mehetne csak szombaton. Eleinte katyvasz volt az is, hogy az élő mixek után egy korábbit megismételtek, ami szintén élő volt, üzenetekkel, interakciókkal. Lehetne benne több alternatív, de már jó az irány most is. Gyárthatnának még pluszban bedeket, mert sok műsoron keresztül csak az az egy van.... Ja. Valaki szóljon már a Ritának, hogy ha ezt a bedet használja, ami csattogással kezdődik és kb 3 másodperc után indul el az első üteme...NE HASZNÁLJA KÖZLEKEDÉSI INFÓK ELŐTT EGY 1,5 MÁSODPERCES MONDARTHOZ. "Petőfi rádió, zenében első, közlekedéssel megyünk tovább"
A dob negyedénél megszakad a bed és rákeveri a közlekedési infók nyitóját. Gagyi. Inkább a dal végére tedd be dropin sávra bed nélkül, egyem meg a drága szívedet... majd figyeljétek meg :S

Lényegében szerethető lenne, csak le kell küzdeni azt a démont, ami az indulása óta van. És simán lehetne még plusz két állomáshang is. :party:
 #196837  Szerző: knoskamatee
 
megvan miért "nem örültem" a Mezgerélő lerövidítésének. a mostani Analog Balaton studiokoncert csak online megy, pedig vártam On Air is... 😒
legalább hallgathatóbb lett így a kora esti sáv.
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 605