RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #196863  Szerző: shadoe
 
tomee írta: 2022.07.07. 09:15 Hát nem tudom. Éveken keresztül ment az okfejtés, hogy itt semmi sem véletlen, minden precízen annak rendje és módja szerint le van kutatva.
Hát ez az, dehogy van itt bármi is lekutatva, hiába is példálóznak ezzel páran. 15-20 éve ilyen zenék szóltak a hazai kereskedelmi rádiókban, mint Mike & The Mechanics "Over My Shoulder" vagy Dave Stewart "Heart Of Stone". Hagyjanak már azzal, hogy ezekre volt igény idehaza, ezek sehol se voltak slágerek, még az angol listán is hátul szerepeltek 1-2 hétig, nemhogy még Európában!
Gondolom, valami rádiós muki kitalálta, hogy ezek menjenek évente ötszázszor, és előbb-utóbb majd megszokják. Ha itt rendesen le lenne bármi kutatva, akkor a Mike & The Mechanicstól a "The Living Years" menne, ami atom Number One volt a Danubius és Retro rádió kedvenc évtizedében, Dave Stewart ill. a Eurythmicstól meg a "Saved The World Today", ami több, mint egy hónapig volt össze-európai rádiós Number One, és nem az angol lista 38. helyén végzett egyetlen hétre a 90-es évek közepén.
Mégse mennek ezek sehol. Az utóbbi 20 évben egyiket se hallottam egy magyar rádióban se. És van még kb. pár ezer ilyen szám, mentek a süllyesztőbe, oszt hónapokig az élvonalban voltak 10-20-30 éve.
 #196861  Szerző: altermanus
 
tomee írta: 2022.07.07. 09:15 Hát nem tudom. Éveken keresztül ment az okfejtés, hogy itt semmi sem véletlen, minden precízen annak rendje és módja szerint le van kutatva. (Nálunk egyébként a háttérben szokott szólni, de kb. olyan benyomása van az embernek, mintha folyamatosan kapcsolgatá valaki a rádiót.)

Sehogy nem tudom megérteni, hogy Nelly Furtado után hogyan jöhet Hofi Géza, vagy első Emelet után Madcon... Vagy Napoleon Bouleveard után Beyonce "Crazy in Love"...

Mindez így, egy országos rádióban...
Erre azt mondta nekem egy éve egy helyi rádiós, hogy ,,erre vannak az elválasztó szignálok" :troll:
De mondjuk úgy lehet, hogy van egy random generálják a playlistet.
 #196856  Szerző: p0tyi
 
2022 van. Hol itt a baj?
 #196855  Szerző: tomee
 
Hát nem tudom. Éveken keresztül ment az okfejtés, hogy itt semmi sem véletlen, minden precízen annak rendje és módja szerint le van kutatva. (Nálunk egyébként a háttérben szokott szólni, de kb. olyan benyomása van az embernek, mintha folyamatosan kapcsolgatá valaki a rádiót.)

Sehogy nem tudom megérteni, hogy Nelly Furtado után hogyan jöhet Hofi Géza, vagy első Emelet után Madcon... Vagy Napoleon Bouleveard után Beyonce "Crazy in Love"...

Mindez így, egy országos rádióban...
 #196852  Szerző: dkvalmos
 
noartist írta: 2022.07.05. 08:30 Bevallom, rég hallgattam már Retrót, de ma bekapcsoltam.

És ilyenek vannak Retro Rádió név alatt, hogy Bagossy - Visszajövök.

Hátőőő...
Pedig az eredeti nyíregyházi Retro FM/Retro Rádió is így működött, többségben a 80-as és 90-es évek zenéit játszotta, de megszólaltak újabb (főleg magyar) dalok is. Ennek ellenére a többség akkor ismerte meg a brandet amikor a Fly féle 60-as, 70-es, 80-as éveket játszó Retro országos lett, ezért tartják sokan furcsának még mindig, hogy Bagossy Brothers-t és hasonlókat játszik. Szerintem a fő probléma ezzel a rádióval az a jópár rotációban lévő magyar dal, amik objektíve nem ütik meg azt a szintet, hogy kereskedelmi (pláne országos) rádióban szóljanak. Ugyanezek a dalok már a Petőfin is a fő elkapcsolási faktort jelentették/jelentik, de ott legalább rá lehetett fogni a rádió közszolgálati jellegére.
Én is szívesebben hallanám az éterben a 2017 és 2020 közötti "Fly" Retro-t, mert az tényleg egyedi és különleges volt, néha még én is hallgattam, de nyilván a kereskedelmi szempont az első.

(új nickem van, mert a réginek elfelejtettem a jelszavát, sry)
 #196851  Szerző: weiszmatyi
 
noartist írta: 2022.07.05. 08:30 Bevallom, rég hallgattam már Retrót, de ma bekapcsoltam.

És ilyenek vannak Retro Rádió név alatt, hogy Bagossy - Visszajövök.

Hátőőő...
Ha néhány perccel korábban kapcsolod be, akár a Bochkor bedet is elkaphattad volna, kb. 10 percen keresztül szólt üresen. :S
 #196850  Szerző: noartist
 
Bevallom, rég hallgattam már Retrót, de ma bekapcsoltam.

És ilyenek vannak Retro Rádió név alatt, hogy Bagossy - Visszajövök.

Hátőőő...
 #196841  Szerző: Laci95
 
Én szerettem A Retro Rádiót mert régi Gyerekorri Emlékeket idéz fel ami a Sláger Rádió játszott gyakorlatilag visszatért A Sláger Rádió csak Retro Rádió néven a Retro simán megtudnánk vásárolni A Sláger Rádió nevét és így az RDS Újra Sláger lenne de jó lenne :) mivel itt van most Bocskor Gábor reggelente és néha Voga processzor úr
 #196836  Szerző: Promenád
 
Nekem nem jött be. Túlságosan sok az a évszám amiből válogatnak. Anno a Sláger Rádiónak az volt a hibája, hogy kevés volt a rotáció amiből dolgoztak. A Retrónak sikerült a ló másik oldalára esnie és még mindig többet lehetne kihozni, ha szűkítenék egy picit a dolgokon.
 #196827  Szerző: Laci95
 
Ez A Retro Rádió Kifejezetten teszik A Best FM nek semmi értelme sincs fent tartani csak a pénz viszi el A Retronak Sikerült az Ami Bestnek nem Sikerült de ez csak az én véleményem
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 210