RADIOSITE Fórum

• Petőfi Rádió

#197052  Szerző: shadoe

Szerintem részben megindult egyfajta lejtmenet a Petőfin.
A hétvége konkrétan már hallgathatatlan. A szombati magyar maratonra én személy szerint nem vagyok kíváncsi, köszönöm szépen, elég magyar zenét hallok így is hétköznap akárhol. És valóban megválogathatnák a magyar zenéket.
Én elhiszem, hogy a Kowalski Meg A Vega, a Halott Pénz, a Magna Cum Laude és a Wellhello kiváló magyar együttesek, és minden egyes új megjelenésüket fél évig heavy rotationban kell nyomni, én viszont ki nem állhatom őket, és bármennyire semleges, a Supernem üvöltését se szeretném két óránként hallgatni.
Ellenben a Dal c. műsorban láttam például Solére-t, az ott bemutatott kiváló, trendi, izgalmas dalát egyszer sem hallottam a Petőfin lejátszani, pedig a szám ordított a rádiókért. Valahogy nem tudom megérteni, miért kell azoknak a zenekaroknak uralni örök életre és kizárólagosan a magyar étert, amiket már 10-15-20 éve vagyunk kénytelenek elviselni. Új tehetségek nincsenek?
És ha már hétvége, a vasárnap se jobb. A Petőfi-hétvégét magasról verő R1 slágerlistáját kell hallgatnom délután, mert a Petőfi lista annyira ócska, hogy kár odatekerni. Még a külföldiek is szarok. Kit érdekel Beyonce elbénázott, förtelem új száma, vagy az a rengeteg idióta feldolgozás-dal, amitől a hajamat tépem, mint pl. a Luude-zenék?
Hallgassanak már bele pár környező országbeli vagy akár itthoni helyi rádió külföldi zenei kínálatába, és tanuljanak.
Ne arról szóljon a Petőfi, hogy nyomunk sok új zenét, csak annak az 50% úgy selejt, ahogy van, ráadásul itt is maradnak ki nagyon jó új, friss, trendi zenék. Ami pedig mégsem marad ki, nagyon sokszor 3-4 hét játszás után "törlik", recurrent zene itt szinte nincs is, csak oldie-k, 10-20 éves atomslágerek és a friss megjelenések, de azok aztán kétóránként az orrvérzésig.
Egyszóval itt tartunk most. Két éve volt egy nagyon jó, nyitott, változatos, a zenéket jól megválogató, ígéretes rádiónk, ami minden egyes átalakítással hülyül el, és lassan a 2016-19 közötti mélységekbe hullik, sőt én még azt is érzem ennyi negyedévenkénti variálás után, hogy azt se tudja a jobb kéz, mint csinál a bal.
 #197051  Szerző: noartist

007 írta: 2022.08.21. 19:25 Éjfélkor a termék lezárás megszakadt, jött a Himnusz. Délelőtt a Petőfittben többször is előfordutl, hogy megszakadt a megszólalás és kicsi csend után egy ID, majd újra pici csend és még csak véletlenül sem az a dal, amit a felkonfban elmítettek. Sokszor előfordultak hibás keverések, főleg úgy, hogy csend volt két tétel között. Az RDS jelenleg kritikán aluli. Az RT sokszor üres, ilyenkor a hifim sajnos kiírja, hogy NO RT és kidobja a PS-t, aztán amíg nem jön a következő zene, addig nem is jelenít meg semmit. Amikor viszont indul a következő dal, rögtön kiolvassa. A 42NET-nél kellett némi idő, míg odaért. A másik hifin nem ír NO RT-t, ott simán üres marad, szóval ez elég rossz hiba. Sajnos előfordul daloknál is. A híreknél viszont megjelenik az adott óra is. Pl: "Hirek 19:00"
A bedek hangereje igen csak labilis. Kíváncsi vagyok rá, hogy a reggeli műsorvezetők vajon hogy boldogulnak majd...

Egyébként ez is ugyanúgy akad, mint a 42NET. Ha emiatt cserélték le, kár volt. Tulajdonképpen ha nem tudnék a cseréről, ugyanúgy bénázásnak és szakmaiatlanságnak tűnne a "produktum"

Ez a Petőfi rádió sajnos nem az a Petőfi, ami régen volt, tele igényesebb magyar zenékkel, máshol nem hallható külföldiekkel. Egyelőre keresi a helyét, csak nemigazán találja. Tulajdonképpen szerintem ők sem teljesen vannak tisztában azzal, hogy mit is szeretnének pontosan. Ez a Mezgerélő egész jó lenne, hajaz a korábbi Petőfihez, de nappal meg újra becsempésztek olyan borzalmakat, mint a radics gigi új száma. Szerintem az egy kínzás. Nincs helye rádióban. Kicsit még hígítnanak rajta ilyen zenékkel és sajnos lemorzsolódok újra...

A Rockzenés műsorok is jók, viszont a Feró ittlétét nem tudom hová tenni... A Hammer Wordos viszont egyre összeszedettebb és egyre jobb, kimondottan szeretem.

Összességében alapból szerintem nem lenne ez olyan rossz, ha nem lennének alap hibák. Ja és kicsit jobban rendberakni a zenéket. Kevesebb gigi/vastag csaba (semennyi) és teljesen jó lesz.
Semmi bajom Béli Ádámmal, nem ismerem, legfeljebb annyit tudok róla, hogy érdemi rádiós tapasztalata nincs korábbról. De szerintem szükség lenne a Petőfi élén egy tapasztalt rádiós vezetőre, aki ismeri és átlátja ezt az egészet, és van egy (szakmai) víziója, ami fix, és működhet egy ilyen közszolgálati csatornán.

És szerintem nem is kéne messzire menni egy ilyen szakemberért…
 #197050  Szerző: 007

Éjfélkor a termék lezárás megszakadt, jött a Himnusz. Délelőtt a Petőfittben többször is előfordutl, hogy megszakadt a megszólalás és kicsi csend után egy ID, majd újra pici csend és még csak véletlenül sem az a dal, amit a felkonfban elmítettek. Sokszor előfordultak hibás keverések, főleg úgy, hogy csend volt két tétel között. Az RDS jelenleg kritikán aluli. Az RT sokszor üres, ilyenkor a hifim sajnos kiírja, hogy NO RT és kidobja a PS-t, aztán amíg nem jön a következő zene, addig nem is jelenít meg semmit. Amikor viszont indul a következő dal, rögtön kiolvassa. A 42NET-nél kellett némi idő, míg odaért. A másik hifin nem ír NO RT-t, ott simán üres marad, szóval ez elég rossz hiba. Sajnos előfordul daloknál is. A híreknél viszont megjelenik az adott óra is. Pl: "Hirek 19:00"
A bedek hangereje igen csak labilis. Kíváncsi vagyok rá, hogy a reggeli műsorvezetők vajon hogy boldogulnak majd...

Egyébként ez is ugyanúgy akad, mint a 42NET. Ha emiatt cserélték le, kár volt. Tulajdonképpen ha nem tudnék a cseréről, ugyanúgy bénázásnak és szakmaiatlanságnak tűnne a "produktum"

Ez a Petőfi rádió sajnos nem az a Petőfi, ami régen volt, tele igényesebb magyar zenékkel, máshol nem hallható külföldiekkel. Egyelőre keresi a helyét, csak nemigazán találja. Tulajdonképpen szerintem ők sem teljesen vannak tisztában azzal, hogy mit is szeretnének pontosan. Ez a Mezgerélő egész jó lenne, hajaz a korábbi Petőfihez, de nappal meg újra becsempésztek olyan borzalmakat, mint a radics gigi új száma. Szerintem az egy kínzás. Nincs helye rádióban. Kicsit még hígítnanak rajta ilyen zenékkel és sajnos lemorzsolódok újra...

A Rockzenés műsorok is jók, viszont a Feró ittlétét nem tudom hová tenni... A Hammer Wordos viszont egyre összeszedettebb és egyre jobb, kimondottan szeretem.

Összességében alapból szerintem nem lenne ez olyan rossz, ha nem lennének alap hibák. Ja és kicsit jobban rendberakni a zenéket. Kevesebb gigi/vastag csaba (semennyi) és teljesen jó lesz.
 #197049  Szerző: p0tyi

A PetőfiLIVE weboldalt mikor szándékozzák lecserélni? Tiszta retro feeling, ráadásul nagyon ronda volt már az indulásakor is.
 #197048  Szerző: musorlistaponthu

Reggel 6-kor váltottak. Azon kívül, hogy a bed és az óravégi drone nagyon hangos a műsorvezetőhöz képest, semmi.
 #197047  Szerző: noartist

Volt bármi érdekes éjfélkor?
 #197042  Szerző: noartist

HubbaBubba írta: 2022.08.16. 18:44 Ugy hallottam, hogy szombatrol vasarnapra valtanak 42Netrol Daletre, de allitolag nem csak adaskijatszot, hanem adasgepeket es szervereket is cserelnek :gonosz: szerintem en elinditom a rogzitest 23:55-kor :twisted: Mondjuk biztos nem veletlen, hogy ennyi szarakodas utan az uj vezetes lecsereli kompletten az egesz cokmokot. Kerdes, hogy az ujat vajon tudjak e hasznalni normalisan :hehe:
Hűha, csak nehogy megismétlődjön a novemberi incidens. :D
 #197038  Szerző: HubbaBubba

Ugy hallottam, hogy szombatrol vasarnapra valtanak 42Netrol Daletre, de allitolag nem csak adaskijatszot, hanem adasgepeket es szervereket is cserelnek :gonosz: szerintem en elinditom a rogzitest 23:55-kor :twisted: Mondjuk biztos nem veletlen, hogy ennyi szarakodas utan az uj vezetes lecsereli kompletten az egesz cokmokot. Kerdes, hogy az ujat vajon tudjak e hasznalni normalisan :hehe:
 #196992  Szerző: david72

Mindennapos esemény a technikai hiba, most lehet ugatni azoknak akik ajnározták télen, hogy szuper, adjunk neki időt, majd kinövi. Valahogy eltűntek ezek az emebrek...
noartist írta: 2022.08.05. 07:31 November óta már nem kevés idő telt el, de ez a rádió még mindig tele van technikai hibákkal. Most 30-kor egyszerűen levágták az éppen forgó számot, és akkor a hírblokkokról még nem is beszéltem.
 #196989  Szerző: p0tyi

De átálltak már Daletre?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 519