RADIOSITE Fórum

  • Nemzetiségi Rádió

 #197721  Szerző: p0tyi
 
Glenn írta:
p0tyi írta:De vajon kik a Nemzetiségi Rádió törzshallgatói? Ti látjátok magatok előtt azt, aki Nemzetiségi Rádiót hallgat? Mi több, Nemzetiségi Rádió fan?
Én már láttam furcsa ruhában érthetetlenül beszélő és a hátán pörgő embert, miközben a kocsmából idegen népzene szűrődött ki. Ő az lehetett? :shock: .
:lool: Az akkor 1.
 #197720  Szerző: Glenn
 
nermalcat írta: 2022.12.04. 22:28Gatilaci jó indulatában én nem lennék ilyen biztos, elég sokan elküldték már melegebb éghajlatra a fórumon, sokkal durvábban, mint én az előbb, én nem hiszem el, hogy fel sem merült benne, hogy vele vagy a mondandójával probléma van.
Nem csak hogy felmerült benne, de ő maga írta le pár hónapja, hogy fogyatékos, elnézést is kért, ha butaságot ír, de a rádió a hobbija. Sajnos nem tudom, melyik topikban írt, de így történt. Én azóta tisztelem és "védem" is, persze csak verbálisan. Igaz, hogy néha idegesítőek a kérdései és javaslatai, de ennél sokkal nagyobb gáz, hogy van itt néhány (elvileg) nem fogyatékos, akiket már rég el kellett volna távolítani ebből a fórumból...
p0tyi írta:De vajon kik a Nemzetiségi Rádió törzshallgatói? Ti látjátok magatok előtt azt, aki Nemzetiségi Rádiót hallgat? Mi több, Nemzetiségi Rádió fan?
Én már láttam furcsa ruhában érthetetlenül beszélő és a hátán pörgő embert, miközben a kocsmából idegen népzene szűrődött ki. Ő az lehetett? :shock:
Viccet félretéve szerintem teljesen felesleges ez az adás, legalábbis ebben a formában. Nem életszerű, hogy Győrben tömegek hallgatnák a szerb nyelvűt, vagy Nagykanizsán a szlovákot, esetleg Veszprémben a román adást. Régiókra bontva kis teljesítményű adókkal kéne célzottan a helyi nemzetiségnek sugározni.
 #197712  Szerző: mihalylovics
 
p0tyi írta: De vajon kik a Nemzetiségi Rádió törzshallgatói? Ti látjátok magatok előtt azt, aki Nemzetiségi Rádiót hallgat? Mi több, Nemzetiségi Rádió fan?
Olyan szerintem nincs. Pláne, hogy a célcsoportja ennyire szerteágazó (pl. a román anyanyelvű hallgatót miért érdekelné a német nyelvű műsor, miközben lehet, hogy lófas*t sem ért belőle), inkább hallgatnak vagy magyar nyelvű, vagy online, az anyaországukból érkező rádiót...
 #197711  Szerző: p0tyi
 
De vajon kik a Nemzetiségi Rádió törzshallgatói? Ti látjátok magatok előtt azt, aki Nemzetiségi Rádiót hallgat? Mi több, Nemzetiségi Rádió fan?
 #197710  Szerző: mihalylovics
 
p0tyi írta: 2022.12.04. 22:38
Amit írtál, az inkább a radiocafé (még lényegében nem létező) közönsége szerintem.
A radiocafé hallgatói nevében ezt most kikérem magamnak. Valóban van egy, a Nagykörúton belülről ki nem mozduló réteg, akik örök elégedetlenek, "az új café árnyéka régi önmagának", stb.), míg van, aki örül, hogy végre újra van rádiójuk (pl. én "vidékiként", aki még Dunakeszin is buherálja a rádiót, hogy több-kevesebb sikerrel bejöjjön a 98.0 és láss csodát, be is jön :) ), "mégvidékibb", somogyi rokonaim is előszeretettel hallgatják, ugyan csak online tudják, de szeretik, emlékezteti őket a "nagyonzenés" Petőfire. Tehát ne általánosítsunk ilyen szinten, ha kérhetem. Előre is kössssz.
 #197709  Szerző: p0tyi
 
Teljesen természetes dolog, hogy az ember tipizál. Ráadásul ebben a szakmában minden célcsoport meghatározásnál érdemes perszónákat kialakítani, úgy válnak megfoghatóvá. Hát az nem a diplomás értelmiségi a Rádió 1 esetében. De én is ismerek diplomás Rádió 1 hallgatót.

Amit írtál, az inkább a radiocafé (még lényegében nem létező) közönsége szerintem. A Klubrádióé inkább a DK-s, erkélyen füstölő, belbudán élő, fehér-fodros szőrzetű, végtelenül agresszív, korcs kutyákat tartó, CBA-ban mindenkibe belekötő, állandóan mérges öregasszonyok és uraik. :D

Na de a viccet félretéve, én tényleg sajnálom, ha valakit megbántottam. Ez nem állt szándékomban, mindenesetre a jelzőket és en bloc, amit írtam, fenntartom, az itteni kiegészítésekkel.
 #197708  Szerző: nermalcat
 
A betelefonálók alapján tök átlagos képzettségű és intellektusú emberek hallgatják a Rádió 1-et (meg a főnököm is Rádió1-b.zi, pedig két diplomája van és egy országos cég megyei vezetője, és nem egy ilyet ismerek még) . Az általad körülírt réteg zenehallgatási szokásai nagyjából kimerülnek a hitelből vett iphone-on bömböltetett manuel, t danny és társaiban. A Rádió 1-et legfeljebb Balázsék miatt hallgatják célirányosan, egyébként csak azért mert éppen az jött be. Tehát van átfedés a kettő között, de elég merész kijelenteni, hogy a Rádió 1 törzshallgatói tajparasztok. Meg én az ilyen pejoratív jelzők használatát sem tartom jónak, csak azért mert valaki alacsonyabb társadalmi réteghez tartozik. Nekem még mindig ezerszer szimpatikusabbak, mint a Klubrádiót hallgató, genderista, megafeminista, zsigerből nácizó/fasisztázó "belpesti" éételmiségiek.

Gatilaci jó indulatában én nem lennék ilyen biztos, elég sokan elküldték már melegebb éghajlatra a fórumon, sokkal durvábban, mint én az előbb, én nem hiszem el, hogy fel sem merült benne, hogy vele vagy a mondandójával probléma van. Sőt, többször egyértelműen provokatív volt a szándéka, hiszen többször beírta ugyanazokat a szövegeit, hiába mondták neki, hogy nem való ide.
 #197707  Szerző: p0tyi
 
OFF

Te minek neveznéd a Rádió 1 hallgatóit? Kifinomult, eklektikus zenei ízléssel rendelkező, crème de la crème értelmiségnek?

Nem, a Rádió 1 a neo-plebejus rétegnek szól, a magyar szellemi ugarnak. Legalábbis ez a törzshallgatói magja. Azok a 20-as, 30-as fiatalok és 40-esek, akik még nem költöztek küldöldre, akiknek semmilyen zenei ízlése nincs, teljesen beszűkült a látókörük, egzisztenciálisan, intellektuálisan a magyar társadalom alját képviselik, azt is jellemzően vidéken, vagy Budapest külső kerületeiben. Gyakran iskolázatlanok, max. érettségijük van. ESOMAR D és E szaknyelven, a gyakorlatban pedig kb. ilyen ValóVilág villalakó szint. Akik a benzinkút parkolóba mennek a 20 éves használt BMW-vel bandázni Retro Jeans ruházatban Dabas alsón.

Napi 50 Minelli, napi 10 db Foolproof, a magyar helyesírás szabályait nem ismerő Hamvai P.G. és az altesti poénokkal operáló Balázsék team tökéletesen rájuk van pozicionálva.

Elég meghallgatni a betelefonálókat. Néhány műsorvezető még hülyére is veszi őket, ebből csinál poént, tudják ezt ők is. Úgyhogy igen, én tajparasztozom őket, ha egyszer azok, nem fogok sem képmutatni, sem finomkodni. Hallgathatja más is, de a hallgatói mag az tajparaszt.

Ez nem a rádiót vagy a kollégáit minősíti, ők teszik a dolgukat, a számok alapján elég jól. És ez a dolguk. De ne nevezzük entellektüel rádiónak a Rádió 1-et.

Gatilaci viszont egy kedves srác, teljesen jóindulatú, ez a hobbija, és nekifeszülni itt, ráadásul anyázva szerintem rohadt gáz.
 #197706  Szerző: nermalcat
 
Hát elég érdekesek a fórum moderálási irányelvei, ha egy rádió hallgatóit szabad kollektíven tajparsztozni, de gatilacit megkérni hogy a hülyeségeit lehetőség szerint szűk családi körben adja elő, az főbenjáró bűn :) Tisztában vagyok vele hogy mentális problémája van, de szerintem ez nem jogosít fel senkit arra hogy hülyeségeket írjon :)
 #197697  Szerző: Glenn
 
p0tyi írta: 2022.12.04. 18:05 Ne bántsátok Lacit légyszi, főleg ne az anyukáját.
Megint lenne itt moderálni való. Szerintem... :x
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 44