RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #59243  Szerző: Cicoo
 
LuciFerko írta:
puszilgatógép írta: Most ha visszajön a klasszikus rádiózás, akkor ez a stúdió mehet egy az egyben a kukába.
nekem jó lesz :blush:
Megveszed occsóé? :hehe:
 #59240  Szerző: LuciFerko
 
puszilgatógép írta: Most ha visszajön a klasszikus rádiózás, akkor ez a stúdió mehet egy az egyben a kukába.
nekem jó lesz :blush:
 #59233  Szerző: puszilgatógép
 
Kép
Kép

Tudtommal az MR2 stúdiója is nagyon hasonló ehhez. Igazi onemanradio felépítés. Most ha visszajön a klasszikus rádiózás, akkor ez a stúdió mehet egy az egyben a kukába.
 #59220  Szerző: Cicoo
 
donb írta: A sportot tényleg hiányolom. Milyen gáz már, hogy körzeti adókra tették át anno a közvetítéseket (egy-egy kiemelt eseménynél a Kossuton ment). Az is érdekes, hogy a kereskedelmi piacon nincs külön sportrádió, de minden más az van. Felőlem mehet a zene a Petőfin, de a sportot ne nyomják már el. Ennyi... de tudjuk, az lesz, amit a fejesek szeretnének.
A sport szerintem egyértelműen a Kossuth asztala kéne, hogy legyen.
Amúgy rock rádióról se tudok.. Mondjuk a sportot az emberek inkább nézni szeretik mostanság, nem hallgatni. De lehet, hogy ezt is főként a sok sporttv hozta magával. Mondjuk egy pár perces sporthírblokk tényleg okés lenne a Petőfin is.
Amúgy én egész biztos vagyok benne, hogy aki ma Petőfit hallgat, az zenét akar hallani, és esetleg a néhány háttérinfo-t a dalokról, nem beszélgetős műsorokat mindenféle egyéb témákról. Szinte minden rádió az idősebbeket célozza, ez az egy hadd maradjon a fiataloké.
 #59179  Szerző: donb
 
lali87 írta:
Pasa írta:Én sem igazán értem, hogy a Bartók Rádió miért szent és sérthetetlen. Alig hallgatja valaki, ráadásul komolyzenét nem rádión, hanem bakelitlemezen (esetleg SACD-n) érdemes hallgatni. Tény, hogy csaknem minden országban van ilyen adás, nem tudom, előírja-e ezt valami...?
Szerintem semmi nem írja elő ez afféle szokás....a Bartók ilyennek indult, ilyen volt mindig, és ilyen is marad. Ezért fikázza mindenki a Petőfit is.....
nincs Vízállásjelentés és Sport.....vége a világnak.
A Bartók mintapéldánya az igényességnek és a kompromisszum nélküli minőségnek......csakhogy ez "senkit" nem érdekel (képletesen értettem)
Az országos lefedettséghez képest a közönségaránya megközelíti a 0-át.
Ha oda kapcsolok mindig "fűrészelik a fát" vagy általam sosem hallott szerzők ismeretlen műveiről "regélnek"... A Bartók nem felesleges, csak túl tömény....valahol olvastam, hogy a hallgatói középkorúak és az idősebb korosztály beliek, magas iskolai végzettségűek, és városban élnek.
A budapesti Klasszik és Jazzy tematikáját kéne belecsempészni a Bartókba és egy kicsit oldani a tömény magaskultúrát....
Itt lehet jönni, hogy nem fontos a hallgatottság a Bartók nem erről szól.....Dehogynem a rádió CSAK a hallgatóról szól, ha nem hallgatja senki elveszti az értelmét.
Such György nagyot változtatott a Petőfin lehet nem a legjobb irányban indult el, de legalább ledöntött egy tabut, amit remélem nem alakítanak vissza, inkább a jelenlegi koncepciót fejlesztik szélesebb rétegeknek emészthetővé...
A sportot tényleg hiányolom. Milyen gáz már, hogy körzeti adókra tették át anno a közvetítéseket (egy-egy kiemelt eseménynél a Kossuton ment). Az is érdekes, hogy a kereskedelmi piacon nincs külön sportrádió, de minden más az van. Felőlem mehet a zene a Petőfin, de a sportot ne nyomják már el. Ennyi... de tudjuk, az lesz, amit a fejesek szeretnének.
 #59166  Szerző: Gabeedj
 
Azt én sem tudom,de fura,hogy a 3 Mr közül mindenkinek Petőfi szúrja a szemét ,pedig az csak hozott a konyhára és hallgatható és menekülés a kívánságműsor rádióktól és frissül .Bár az utóbbi időben főnök nélkül,persze,hogy nehéz valamit jól csinálni,de érdekes módon nem omlott be a rádió és szeretik legalább annyian,mint akik utálják.Én azt mondom Mr3al kellene valamit kezdeni,mert ott van kicsi besavanyodás ....
 #59164  Szerző: lali87
 
Pasa írta:Én sem igazán értem, hogy a Bartók Rádió miért szent és sérthetetlen. Alig hallgatja valaki, ráadásul komolyzenét nem rádión, hanem bakelitlemezen (esetleg SACD-n) érdemes hallgatni. Tény, hogy csaknem minden országban van ilyen adás, nem tudom, előírja-e ezt valami...?
Szerintem semmi nem írja elő ez afféle szokás....a Bartók ilyennek indult, ilyen volt mindig, és ilyen is marad. Ezért fikázza mindenki a Petőfit is.....
nincs Vízállásjelentés és Sport.....vége a világnak.
A Bartók mintapéldánya az igényességnek és a kompromisszum nélküli minőségnek......csakhogy ez "senkit" nem érdekel (képletesen értettem)
Az országos lefedettséghez képest a közönségaránya megközelíti a 0-át.
Ha oda kapcsolok mindig "fűrészelik a fát" vagy általam sosem hallott szerzők ismeretlen műveiről "regélnek"... A Bartók nem felesleges, csak túl tömény....valahol olvastam, hogy a hallgatói középkorúak és az idősebb korosztály beliek, magas iskolai végzettségűek, és városban élnek.
A budapesti Klasszik és Jazzy tematikáját kéne belecsempészni a Bartókba és egy kicsit oldani a tömény magaskultúrát....
Itt lehet jönni, hogy nem fontos a hallgatottság a Bartók nem erről szól.....Dehogynem a rádió CSAK a hallgatóról szól, ha nem hallgatja senki elveszti az értelmét.
Such György nagyot változtatott a Petőfin lehet nem a legjobb irányban indult el, de legalább ledöntött egy tabut, amit remélem nem alakítanak vissza, inkább a jelenlegi koncepciót fejlesztik szélesebb rétegeknek emészthetővé...
 #59123  Szerző: Pasa
 
Én sem igazán értem, hogy a Bartók Rádió miért szent és sérthetetlen. Alig hallgatja valaki, ráadásul komolyzenét nem rádión, hanem bakelitlemezen (esetleg SACD-n) érdemes hallgatni. Tény, hogy csaknem minden országban van ilyen adás, nem tudom, előírja-e ezt valami...?
  • 1
  • 512
  • 513
  • 514
  • 515
  • 516
  • 607