RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #59951  Szerző: colter
 
gabor15 írta:
Gyurii91 írta:Igen, ez a menekülés, de valamit nem értek. Szentesről és Komádiból veszem hifivel a 2 kereskedelmit. Az MR2 meg Szentesről monóban recseg, a 96.7 komádi pedig shhhh, még kocsiban is!

Elég furcsa, hogy elméletileg nagyobb a teljesítménye mégis alig van delej. :|
A szentesi lehet azért jön jobban, mert magasabban van az adó antennája 194 méter, a komádi pedig 138 méter magasan van. Amúgy nemrég Békéscsaba fele mentem haza Debrecenből Csongrádra és Békés után már átváltott az autórádió (beépített Ford) a 98,8-ra. Békéscsabán pedig tényleg nagyon rosszul jött a 96,7, a szentesi pedig elfogadható minőségben szólt, néha recsegett. De azért elférne egy átjátszó arra az adótoronyra Békéscsabán...
Kiru írta:Kíváncsian várom,hogy milyen változások lesznek a Petőfin !
Jó lenne végre egy rock műsor! :yeah: A Netidők, a Passzport meg a Bombafilm átkerülhetne egy "barátibb" időpontba. A régi Petőfin volt egy műsor vasárnap délutánonként (Hazafelé?) ami interaktív volt, friss közlekedési infók nem csak Pestről, sportinfók és nagyon jó témák voltak. Egy ahhoz hasonló műsort a jelenlegi Petőfiben is eltudnék képzelni.
Én is örülnék egy rockzenei műsornak, mert szerintem ez a zene nagyon hiányzik a rádióból, rádiókból.
Igaz hogy most is van egy ilyen műsor, de az is éjfélkor...
 #59928  Szerző: Gyurii91
 
OFF: Szerintem is egy kisebb teljesítményű átjátszó minden országosból, mint pl. Szegeden, vagy Miskolcon.
 #59906  Szerző: gabor15
 
Gyurii91 írta:Igen, ez a menekülés, de valamit nem értek. Szentesről és Komádiból veszem hifivel a 2 kereskedelmit. Az MR2 meg Szentesről monóban recseg, a 96.7 komádi pedig shhhh, még kocsiban is!

Elég furcsa, hogy elméletileg nagyobb a teljesítménye mégis alig van delej. :|
A szentesi lehet azért jön jobban, mert magasabban van az adó antennája 194 méter, a komádi pedig 138 méter magasan van. Amúgy nemrég Békéscsaba fele mentem haza Debrecenből Csongrádra és Békés után már átváltott az autórádió (beépített Ford) a 98,8-ra. Békéscsabán pedig tényleg nagyon rosszul jött a 96,7, a szentesi pedig elfogadható minőségben szólt, néha recsegett. De azért elférne egy átjátszó arra az adótoronyra Békéscsabán...
Kiru írta:Kíváncsian várom,hogy milyen változások lesznek a Petőfin !
Jó lenne végre egy rock műsor! :yeah: A Netidők, a Passzport meg a Bombafilm átkerülhetne egy "barátibb" időpontba. A régi Petőfin volt egy műsor vasárnap délutánonként (Hazafelé?) ami interaktív volt, friss közlekedési infók nem csak Pestről, sportinfók és nagyon jó témák voltak. Egy ahhoz hasonló műsort a jelenlegi Petőfiben is eltudnék képzelni.
 #59898  Szerző: Kiru
 
Kíváncsian várom,hogy milyen változások lesznek a Petőfin !
 #59883  Szerző: pébégáz
 
Gyurii91 írta:Szál drót.

Autóban is gané. :(
Hogy autórádióval miért rossz, azt nem tudom. Nekünk régebben a kocsiban egy Kenwood volt. Valami szörnyű vacak volt az érzékenysége, gyakorlatilag a széchenyi-hegyi nagyadókon kívül semmit nem fogott. Ha elhagytuk Pestet, akkor meg már egyáltalán semmi nem jött be rajta, legfeljebb egy-egy erős helyi. Aztán ki lett cserélve egy Blaupunktra. Azzal már tökéletes a vétel, nagyon jó annak a rádiónak az érzékenysége. Tehát lehet, hogy a rádióval van valami.

A hifihez a huzalantenna nem jó megoldás. Valószínűleg nem tudja venni normálisan a teljes FM-sávot, csak a 100 Mhz fölötti részét. Hülyeségnek tűnhet, de nem az.
 #59881  Szerző: Gyurii91
 
Szál drót.

Autóban is gané. :(
 #59878  Szerző: pébégáz
 
Gyurii91 írta:Igen, ez a menekülés, de valamit nem értek. Szentesről és Komádiból veszem hifivel a 2 kereskedelmit. Az MR2 meg Szentesről monóban recseg, a 96.7 komádi pedig shhhh, még kocsiban is!

Elég furcsa, hogy elméletileg nagyobb a teljesítménye mégis alig van delej. :|
Milyen antennát használt a hifihez ? Szál drótot, vagy valami normálisat ?
 #59867  Szerző: Gyurii91
 
Igen, ez a menekülés, de valamit nem értek. Szentesről és Komádiból veszem hifivel a 2 kereskedelmit. Az MR2 meg Szentesről monóban recseg, a 96.7 komádi pedig shhhh, még kocsiban is!

Elég furcsa, hogy elméletileg nagyobb a teljesítménye mégis alig van delej. :|
 #59849  Szerző: Gabeedj
 
Egy menekülési útvonal és egy irány a két menő kereskedelmi mellett:)
 #59817  Szerző: Kiru
 
Szerintem hallgatható és nem rossz rádió ez a Petőfi !
  • 1
  • 509
  • 510
  • 511
  • 512
  • 513
  • 607