RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #202046  Szerző: 007
 
djlacee írta:Ez egyébként nem így van. A Nagyon Zenés indie-alter korszak alatt nem döntögetett rekordokat a hallgatottság. 2017-től kb 2021-ig bezárólag szárnyalt a hallgatottság.
9 évig működtek szinkronban a Juventus, Sláger és Class FM rádiókkal együtt. Ott és akkor ez a rádió "nevelt" ki rengeteg minőségi zenészt, nevelte a hallgatóit is, amiért a mai napig hálás vagyok. Az általad elmítetett évek alatt ezek megszűntek és csak ennél jóval kevesebb és szarabb rádiók voltak, ráadásul az 2020-tól elkezték visszahozni azokat az alternatív zenéket, amiket 2016.05.30-tól gyalázatos módon kikukáztak. Ez a véletlen műve volt, hogy évekig gyakorlatilag az ország sok területén egyszerűen nem volt más, illetve ami volt is lényegesen szarabb volt. 9 év alatt sokszor átalakulhatott volna, de stabilan hozta az elég jó hallgatottágot ahhoz képest, hogy nem szokványos zenéket, hanen olyan előadókat és zenekarokat vonultatott fel, amit a retro rádió vagy a rádió 1 összes dolgozói egyáltalán nem is ismernek és valószínűleg nem is tudnának az indie/alternatív zenékkel mit kezdeni.

Ami kicsit off, hogy sok alternatív zenét adnak el "popnak"
Ez azt jelenti, konkrét példában, hogy a Foster The People - Pumped up kicks úgy megy egy egy adón, hogy az előtte-utána dalok is totál távol állnak tőle és mégis poposabb rádiókban kerül "agyonjászásra"

Úgy is viselkednek vele, mintha egy Madonna lett volna. Sok ilyen példát tudnék még mondani, de szerintem érthető.

Ha már szakcsi rádió van, ami gyakorlatilag a Bartók más néven 70%-ban pont ugyanazzal a zenei kínálattal, meg sikerült indítani gyerekrádiót is, akkor legalább netre hozzák össze azt a szemetet amit most Petőfi rádió néven buziskodják össze és csinálják meg normálisra. Vagy ha nem megy, legalább neten lehetne egy olyan ami 2007-2016 között volt. Meghallgatnám benne a legbetegebb fideszes hírblokkot is, csak valami legyen már. De ez így az én szememben egy ámokfutás, amit konkrétan letöltendő börtönbüntetéssel "jutalmaznék" az "elkövetőknek".

Csak bízom abban, hogy a vidám és jókedvű műsorvezetők kicsit morognak egy olyan felkonf után, hogy "hamarosan hozom a magyar kedvencein közül Rúzsa Magdit, de hallunk majd még zenét jimmiytől, szólni fog majd a nélküled, valamit a beatrice és az estében halljuk majd kis grofo egy egy slágerét is"
Szerintem inkább a mikrofonbaköpnék és otthagynám őket egy üres beddel... mert ennél még az is jobb! :vomit:
 #202045  Szerző: djlacee
 
Ez egyébként nem így van. A Nagyon Zenés indie-alter korszak alatt nem döntögetett rekordokat a hallgatottság. 2017-től kb 2021-ig bezárólag szárnyalt a hallgatottság.
 #202044  Szerző: Dani
 
007 írta: Tegnap, 17:40 Ebbe buktak bele a leggyorsabban. A sok buziskodás után vissza indie/alternatív irányba és mehet tovább akár a "Nagyon Zene!" szlogennel együtt, mert ez a rakás szar akkor tudta felmutatni a legnagyobb hallgatottságot és legnagyobb profizmust. Abból az időből egyszer emlékszem csendre, egyszer pedig véletlenül elindítottak egy dalt Marcinál. És kb ennyi. Itt a dalet átállás óta minden nap hibát-hibára halmoznak. Mostanra pedig eljutottak egy botrányosan szar, idegesítő, hallgathatlan, beszűkült és egymást ütő zenei listával. Meg merem kockáztatni, hogy ez a jelenlegi arculat a jelenlegi zenékkel kereskedelmi alapon kb 1 hónap alatt becsődölne. Ugyanolyan katyvasz szarnak tartom mint a netes danubius rádiót. :ayfkm:
Egyetértek! Jelenleg gyakorlatilag nincs mai zenéket játszó rádió a magyar éterben, csak retro zenéket játszó rádiók vannak, a Rádió1-et nem tekintem mai zenéket játszó adónak, szóval tényleg nincsen most ilyen. Ha a Petőfi újra visszatérne a normális útra, akkor lenne ismét mai zenéket is játszó adó, ami most nagyon hiányzik az éterből.
 #202043  Szerző: 007
 
Ebbe buktak bele a leggyorsabban. A sok buziskodás után vissza indie/alternatív irányba és mehet tovább akár a "Nagyon Zene!" szlogennel együtt, mert ez a rakás szar akkor tudta felmutatni a legnagyobb hallgatottságot és legnagyobb profizmust. Abból az időből egyszer emlékszem csendre, egyszer pedig véletlenül elindítottak egy dalt Marcinál. És kb ennyi. Itt a dalet átállás óta minden nap hibát-hibára halmoznak. Mostanra pedig eljutottak egy botrányosan szar, idegesítő, hallgathatlan, beszűkült és egymást ütő zenei listával. Meg merem kockáztatni, hogy ez a jelenlegi arculat a jelenlegi zenékkel kereskedelmi alapon kb 1 hónap alatt becsődölne. Ugyanolyan katyvasz szarnak tartom mint a netes danubius rádiót. :ayfkm:
 #202042  Szerző: Dani
 
Lehet hogy tényleg közel az újabb változtatás?
 #202041  Szerző: 007
 
Petőfi '48
12:102024. május. 12.
Ferenczi György És A Rackajam Van Így Néha
12:062024. május. 12.
A DAL 2024 MEZŐNYE Hobo dalcsokor
12:042024. május. 12.
Dánielfy Száz Virág
12:002024. május. 12.
Petőfi '48
11:552024. május. 12.
Befordultam a konyhára
11:522024. május. 12.
Bermuda London
11:482024. május. 12.
A DAL 2024 MEZŐNYE Hobo dalcsokor
11:452024. május. 12.
Road Ahol A Hegyeket Látod


Naponta többször előfordul dal ismétlés 20-30 percen belül. Nevetséges.
 #202040  Szerző: djlacee
 
Én próbáltam pozitívan hozzáállni eddig, de ezek már olyan hibák, olyan hallgatóriasztó történések, amit egyszerűen nem lehet megvédeni.
 #202039  Szerző: 007
 
2024-05-11 21:54 Révész Sándor - Ajándék

Kimaxoltuk az ámokfutást, "békés karácsonyt mindenkinek".


Egyszerűen gyomorforgató...
 #202031  Szerző: p0tyi
 
Nyilvánvalóan részben politikai okokból, részben szakmai hiányosságokból.

Ahogy a Sláger FM is, meg az Inforádió is, meg a Spirit FM is ezért olyan, amilyen. Ha szabad piac és verseny lenne, a súlyos gazdasági helyzet ellenére is pikk-pakk rendbe szednék magukat a rádiók. Megjelennének a szakemberek, és ráfordulnának a csatornák a valódi igények kiszolgálására.

Ha nem lenne ekkora politikai eredetű médiakontroll, akkor az MTVA is hamar megtalálná a helyét, csakúgy, mint 2007-ben a jogelőd.
 #202030  Szerző: 007
 
Konkrétan tragédia ami itt zajlik. Minősíthetetlen és egyszerűen nem értem, miért csinálják ezt...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 609