RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #152479  Szerző: szabogabor10
 
Azért remélem tényleg kiveszik a "feltörekvő magyar zenekarok" zenéit. Persze van azért 1-2 jobb köztük, de ha tényleg kommersz rádió akarnak lenni, ezeknek a daloknak (a sikeresebbeket leszámítva) menniük kell.
 #152476  Szerző: gyattis
 
Új szlogen bevezetését vélem felfedezni... "A Legjobb Zenék".
 #152474  Szerző: szabogabor10
 
admin írta:Leginkább a politika topicban kéne folytatni. Ha akarnák, FM-en is lehetne még kb. két országos hálózat, de nem akarják, sőt, az az egy kereskedelmi is veszélyben van. Az a véleményem, hogy nem vagyunk elkésve a rádiós digitalizációval, sok ország még kivár, hogy mi lesz belőle. Talán ez bölcsebb is.

Van, ahol már sikeres, tény, de ott teljesen más a rádiós piac.
Az a szomorú helyzet, hogy én mar annak is örülnék ebben az országban, ha legalább a jelenlegi bp-i zenei rádiók üzemszerűen felmennének DAB+-ra (Class, Music, Sláger, Jazzy, Klasszik, esetleg Tilos, Gazdasági). De nem érdekük, és nem is fognak felkerülni. :x :(
 #152473  Szerző: markfelt
 
Leginkább a politika topicban kéne folytatni. Ha akarnák, FM-en is lehetne még kb. két országos hálózat, de nem akarják, sőt, az az egy kereskedelmi is veszélyben van. Az a véleményem, hogy nem vagyunk elkésve a rádiós digitalizációval, sok ország még kivár, hogy mi lesz belőle. Talán ez bölcsebb is.

Van, ahol már sikeres, tény, de ott teljesen más a rádiós piac.
 #152472  Szerző: szabogabor10
 
admin írta:Tesztadás volt, és most is az. Nincs jelentősége. Nem is biztatnék senkit arra, hogy vegyen DAB+ vevőt, amíg nincs üzemszerű sugárzás.
De elvileg az NMHH feladata lenne, hogy népszerűsítse a platformot, és hogy olyan díjtáblát alakítson ki az AH-val együtt, hogy megérje a jelenlegi és új rádióknak is felkerülni. Ez biztosítaná az üzemszerű sugárzást. De ezt valamiért nagyon nem akarják, ráadásul a rádiók meg sehogyse mennek fel, mert magamat is beleszámolva kb. a lakosság 0,01%-a (lehet sokat mondtam) rendelkezik DAB+ vevővel. Tehát ördögi kör...
Németországban, Norvégiában, Svájcban és UK-ben hogy tudott így elterjedni a platform, leszámítva a sokkal jobb fizetőképességet?
Bocs, kicsit off, folytathatjuk a DAB+ topikban is.
 #152471  Szerző: markfelt
 
Tesztadás volt, és most is az. Nincs jelentősége. Nem is biztatnék senkit arra, hogy vegyen DAB+ vevőt, amíg nincs üzemszerű sugárzás.
 #152470  Szerző: szabogabor10
 
admin írta:Az EU nagyobbik felében kérdéses még, hogy mi legyen a rádiós digitalizációval, ez nem róható fel a hatóságnak még.
Ez világos, de engem az zavar, hogy 2009-ben a Danubius, Sláger, Juventus hármas is fenn volt még, sőt később egészen megszűnéséig a Neo is. Tehát igazából egyszer már volt jobb a DAB+ nálunk, mint most.
 #152469  Szerző: markfelt
 
szabogabor10 írta:
Kovi02 írta:
szabogabor10 írta:
Na ott viszont mindenképp lenne értelme.
Na de ott ki hallgatná?(szerintem még KH-n is több értelme lenne)
Ez viszont az NMHH, és ezáltal a kormány hibája, hogy továbbra is gyalázatosan állunk DAB+ ügyben. De azt gondolom, hogy emiatt nem lehet ráerőltetni az alter jelleget egy országos zenei rádióra, amikor amúgy is kevés van belőlük (2).
Az EU nagyobbik felében kérdéses még, hogy mi legyen a rádiós digitalizációval, ez nem róható fel a hatóságnak még.
 #152468  Szerző: markfelt
 
Kovi02 írta:
djlacee írta:Akkor legalább DAB-on indítsanak valami MR2 pótlót
Szerintem inkább maradjon olyan,mint volt,és csináljanak külön kommersz zenei blokkokat.(pl,lehet,hogy rossz példa,hisz inkább hírrádió,de a tunéziai RTCI-n is meg vannak külön csinálva a zenei blokkok(pl,külön "helyi zenés",külön meg az újabb zenei blokk))
Teljes tévedés lenne.
 #152467  Szerző: szabogabor10
 
Kovi02 írta:
szabogabor10 írta:
djlacee írta:Akkor legalább DAB-on indítsanak valami MR2 pótlót
Na ott viszont mindenképp lenne értelme.
Na de ott ki hallgatná?(szerintem még KH-n is több értelme lenne)
Ez viszont az NMHH, és ezáltal a kormány hibája, hogy továbbra is gyalázatosan állunk DAB+ ügyben. De azt gondolom, hogy emiatt nem lehet ráerőltetni az alter jelleget egy országos zenei rádióra, amikor amúgy is kevés van belőlük (2).
  • 1
  • 359
  • 360
  • 361
  • 362
  • 363
  • 607