RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #60393  Szerző: LuciFerko
 
SzD írta:
PooLee írta:"Fluor"-tól is játszanak számot immáron
Jelentősége nincs, és nem is tartozik ide, de azért Tomi védelmében elmondanám, hogy régen csinált ő jó zenéket is. Jó alappal, értelmes szöveggel.
Más kérdés, hogy a pénz érdekében mára így elkurvult, mind zenében, mind viselkedésben.
http://www.youtube.com/watch?v=v8EXMRo708Y 8-)
 #60290  Szerző: mikrofonos
 
Már meglevő engedély esetében felvételről meghallgat az ugynevezett mikrofonbizottság (nyelvészekből álló testület) néhány hangmintát.
Ez adásból kivett részleteket jelent.
Nekem is kérdés, hogy a petőfisek esetében ez hogy ment mert ott nincsenek hosszabb megszólalások.

Pár hétig nem szóltam hozzá a dolgokhoz, de a Koltay isnterjút én is hallottam. Azt nagyon hangsulyozta, hogy pop-rock rádiót akar (nekem úgy tűnik) "nemzeti alapokon". A több beszélős műsort nem ellenezném, persze nagy kérdés, hogy mindez milyen módon valósul majd meg.
A régi petőfis hangzás (10 évvel ezelőtti) valószínüleg nem tér vissza.
 #60288  Szerző: Cicoo
 
best írta:Most milyen kritériumai vannak egy "mikrofonengedélynek"? :) :D
Kerek cicik és helyes pofi? :D A viccet félretéve, valószínűleg kapcsolatok..
Amúgy szerintem az említett hölgyemény azért kapott mikrofonengedélyt, mert annyira beleolvad a hangja a zenék közé, hogy én pl. fel se figyelek arra, hogy mit mond. (Egyébként úgy vettem észre, hogy a legtöbb zenés rádión úgy állítják be a mikrofonokat, hogy ha közepes hangerőn hallgatod, nem érted, hogy mit mondanak, csak a duruzsolást. :shock: )
Pasa írta: Ez nem könnyű, mert nem tudom, mit nevezel te igényes zenének. Nektek szól a Rise, Roxy, Rádió 1 (azaz a RIXY 1), Tilos.
A Rise ugyanúgy rétegrádió, mint a Petőfi ennyi erővel (nem mellesleg az egész "RIXY1", ahogy te hívod, az), csak éppen hallgathatatlan. Én tényleg szeretem az elektronikus zenét, főleg a house-t, de akármikor kapcsolok oda, mindig valami dallamtalan mosógépfrekvencia szól. Kösz, nem..
A Roxy-t max. este tudom elviselni, ha Ziziék vannak, de már akkor is egyre rosszabbul. Hiába jók a zenék, ez a mű(?)-idiotizmus hihetetlenül zavaró.
A Rádió 1 meg ugyebár pop+r'n'b kombó, nekem ilyen töménységben zavarja a fülem, úgyhogy alapból kiesik.
Viszont azt hozzátenném, hogy többek közt ezek a rádiók juttattak el addig, hogy irritálnak a műsorvezetői megszólalások. Úgyhogy ha Bp.-et nézzük, marad a Tilos az általad felsoroltak közül. Egészen Dunaharaszti alsóig el is szól (este), aztán amint elindul a vonat Taksony felé, azonnal iszonyat ssss.. Jó itthon tudom hallgatni neten is (és szoktam is :)), meg van archív (hatalmas pluszpont), de elég nehezen kiszámítható; hacsak nem vágod be a műsorrácsot, nem tudod, hogy épp mit tolnak majd a füledbe, ha odakapcsolsz.
De ha már műsorrács, szerintem nem csak fiatalokat érdeklő műsorai vannak, de ez már megint szubjektív dolog.
Azt meg hozzátenném, hogy már megint leragadtunk Bp.-nél és az agglomerációnál. Nálunk pl. a Roxy és a Rise foltokban elég rosszul jön újabban. Könnyűzenei rétegrádió meg - a kisközvárost, Miskolcot kivéve - nem hinném, hogy sok helyen van. Szóval ha szétcseszik a Petőfit (én sem MR2-zöm), akkor vidéken nem nagyon marad alternatíva a kereskedelmi mindenfélezenétjátszunkhogymindenkinekjólegyen-moslékrádiók mellé.
 #60282  Szerző: Gabeedj
 
Ez nagyon csípem,hogy az elmúlt években ránk hallgatóra és nézőkre igazították az arculatot ,de mégsem maradunk egy adott csatornánál.Tele van a padlás,hogy erre, meg arra van igény stb és mégis elszúrják.A két új kereskedelmi rádió is nagyot ígért és szar lett belőle.Szeretem a klubzenét,de eszem ágában sincs Rádió1 et hallgatni,szeretem a régi zenéket is,de nem örülök az unalmas Slágerkatyvasznak ,amit a Neo,Juventus próbál ránk erőltetni.Ezek a mindenkinek megfelelős ,kívánságműsoros marketing adók valahogy nem tudják hozni azt a színvonalat,amit kellene,hiszen lételemük a pénz és amíg ez lebeg előttük,addig ne várjunk többet.Visszatérve Mr2 re nem szeretném ha Oldies Neo,Class,Sláger és Nóta tv keverék lenne belőle,kiegészítve unalmas
megfáradt beszélgetésekkel,mert azonnal kapcsolok tovább,de kérdés hová??
Erre válasz egyszerű,az OFF gombra.
Mr2 az évek alatt sok új együttest,dj-ét és arculatot megmutatott,ami sok idős ember kedvence is lett.Mr2 sátorban rogyásig voltak az emberek fesztiválok alatt.Mutatott egy közszolgálati irányt,hogy van más út is és azt gondolom,ha nem lett volna Mr2 Petőfi rádió,ezek az együttesek labdába sem rúgtak volna és silány lenne a magyar zenei világ,hiszen alig lenne együttes,csak megasztárocskák ..Ha erre azt mondják,hogy nem kell és lesz helyette Bikini és Prognózis és Rihanna valóban megérdemlik,hogy veszteségesek legyenek ,mert így beállnak a sorba a Clas Neo Rádió 1 mellé.Ha adófizetőként nézzük,nem szívesen adóznák egy ilyen közszolgálati adóra,ami hozzám nem jut el és nem szólít meg.
 #60276  Szerző: LuciFerko
 
Ha csinálnának egy Radio_FM kaliberű rádiót akkor egy szavam se lenne. De egy ilyen "mindenkinekmegakarunkfelelni" katyvaszból nem kérek, köszi.
 #60275  Szerző: Pasa
 
Ezzel most teljesen egyetértek. Bár én úgy emlékszem, szólt régen is műsor fiatalokhoz, de valóban nagyon kevés.
Persze, nyilván a szerkesztőknek sem 50 éveseknek kellene lennie, ezt nyilván elszúrták. Erről ennyit.
 #60274  Szerző: PooLee
 
Köszönöm! Abban mindenképpen egyetértünk, hogy kell egy fiatalokhoz szóló közszolgálati csatorna, de ne zenelejátszó formátumú. Mi több, a régi, sikeres Petőfis műsorok folytatása ellen sincs kifogásom, csupán ne nevettessük ki magunkat, hogy azt állítjuk, hogy azok bármelyike is a fiataloknak szól (a rádió korábbi vezetése mondott ilyesmiket).
Ami pedig a "szűk réteget" illeti: szerintem az kell, hogy elsődleges szempont legyen, hogy mi is az, amire többé-kevésbé tömeges igény lenne, ám a kereskedelmi rádiók nem merik/nem akarják bevállalni. Az én véleményem az, hogy ezt az elmúlt bő 2 évben teljesen jól sikerült belőni, Fankadelitől kezdve Karányin át 30y-ig volt mindenféle (hogy csak magyar példákat említsek). Annak nem sok értelmét látom, hogy a közszolgálati adó is Rihannázzon vagy éppen Bikini-zzen, ezeket ugyanis unásig lehet hallani sok-sok másik adón, valóban. Persze ettől bővülhet valamilyen szinten a kínálat, pl. hip-hop-műsorral, rockműsorral, stb. De az is fontos szempont, hogy a dalok emészthetőek legyenek egymásutániságukban, mostanában már arra is hallhattunk példát, hogy ez sincs így, épül lefelé a rádió. A műsorokat (illetve magát az egész rádiót) pedig olyanok készítsék, akik a fiatalok szemében "hitelesek" tudnak lenni; számomra egy 50 év feletti illető nehezen tud megfelelni ennek a kritériumnak, ámbár nem akarok előítéletes lenni, úgyhogy nem ítélem el 100%-ig a tegnapi szánalmas nyilatkozata alapján, megvárom, hogy mi lesz belőle.
 #60273  Szerző: Pasa
 
PooLee írta:Kérlek, írd le 1-2 mondatban, hogy az alábbi rádióadók esetében miből lehet azt a következtetést levonni, hogy a huszonéveseknek szól: Juventus, Klasszik, Klub, Info, RádióQ, Lánchíd, Rádió6, SztárFM, ClassFM, Gazdasági Rádió, MR3-Bartók, MR1-Kossuth.
Juventus és Class FM tele van rágógumi zenével, nem csak az idősebb hallgatókhoz szól. Klasszik és Bartók rétegrádió, Klub, Info, Lánchíd, Gazdasági, Kossuth hírrádiók, sok képzett fiatal is hallgatja.
PooLee írta:Emellett arra szeretnélek kérni, hogy jelölj meg 25 rádióállomást, ahol igényes zenéket találhat egy huszonéves.
Ez nem könnyű, mert nem tudom, mit nevezel te igényes zenének. Nektek szól a Rise, Roxy, Rádió 1 (azaz a RIXY 1), Tilos. De nem érted a lényeget. Mondtam, hogy nem bánt engem, ha az egyik közszolgálati hálózat a fiatalokhoz szól, de az legyen rádió (nem zenelejátszó) és ne a fiatalok szűk rétegéhez szóljon. Ezzel együtt a régi Petőfiről eltüntetett népszerű műsoroknak is találjanak helyet (nem nonstop nóta, meg nem vízállásjelentés, ez nálad valami fóbia lehet).
Nem tudom, bővültek-e az ismereteid? :o
 #60271  Szerző: PooLee
 
Kedves Pasa! Szeretem bővíteni az ismereteimet, remélem, segítesz nekem ebben. Kérlek, írd le 1-2 mondatban, hogy az alábbi rádióadók esetében miből lehet azt a következtetést levonni, hogy a huszonéveseknek szól: Juventus, Klasszik, Klub, Info, RádióQ, Lánchíd, Rádió6, SztárFM, ClassFM, Gazdasági Rádió, MR3-Bartók, MR1-Kossuth.
Emellett arra szeretnélek kérni, hogy jelölj meg 25 rádióállomást, ahol igényes zenéket találhat egy huszonéves. De tudod mit, 5 is elég lesz; ha rávilágítasz, hogy van ennyi, akkor szerintem meg lehet győzni minden fiatalt, hogy tekerjenek át, az MR2-n pedig mehet non-stop nótakívánságműsor, óránként vízállásjelentéssel megszakítva.
 #60270  Szerző: djlacee
 
Jó, és ha a MR2 mondjuk az idősebbekhez fog szólni, akkor én itt mit hallgassak?
  • 1
  • 501
  • 502
  • 503
  • 504
  • 505
  • 605