RADIOSITE Fórum

  • Kossuth Rádió

 #197436  Szerző: djlacee
 
noartist írta: 2022.11.02. 15:57 Mindenesetre szüneteltetni lehetne, amíg nem rendeződik a helyzet. Ha adódna egy válsághelyzet (tartós áramszünet, bármi), akkor értékelődne fel, mert akkor tényleg szükség lenne arra, hogy bármilyen rádióval fogni lehessen középhullámon.

Ahhoz viszont már hülye vagyok, hogy van-e olyan áramfejlesztő, ami egy ilyen adót ennyi energiával el tud látni.
Vagy csak lehetne lejjebb venni a teljesítményt, de éjjel is adni.
 #197435  Szerző: noartist
 
Glenn írta: 2022.10.31. 17:09
Promenád írta: 2022.10.31. 03:06Az egész középhullámnak nincs értelme. Most hogy spórolni kellene az energiával meg pláne, mert az a 2MW zabál rendesen. ;) Legszívesebben az összes középhullámú adót lekapcsolnám, semmi értelme fenntartani.
Nincs értelme?
Először is szinte mindenhol fogható egy egyszerű rádióval kihúzott antenna nélkül, az FM-mel és a DAB-bal ellentétben.
Másodszor határon túlra is szépen terjed (ahol ugyebár bőven van hallgató), az FM-mel és a DAB-bal ellentétben.
Harmadszor a hangminősége elég a szöveges adásokhoz (pl. Kossuth, Nemzetiségi és Katolikus Rádió), sőt egyes román adók úgy szólnak, hogy még a zene is hallgatható.
A 2 MW-os solti adó sokat zabál? Igen, ez igaz, de nem annyit, mint a Kossuth FM-hálózata, jobb lefedettség mellett.
Szóval én sajnálom, hogy lassan kiürülnek az AM-sávok, mert ha mondjuk én változtatni akarnék rajta, nem lekapcsolnám az adókat, hanem átállítanám őket DRM-re. ;)
Mindenesetre szüneteltetni lehetne, amíg nem rendeződik a helyzet. Ha adódna egy válsághelyzet (tartós áramszünet, bármi), akkor értékelődne fel, mert akkor tényleg szükség lenne arra, hogy bármilyen rádióval fogni lehessen középhullámon.

Ahhoz viszont már hülye vagyok, hogy van-e olyan áramfejlesztő, ami egy ilyen adót ennyi energiával el tud látni.
 #197434  Szerző: Glenn
 
Nyugi, nem veszem fel a kesztyűt. Nem szeretek galambbal sakkozni. :hehe:
Örülök, hogy elhiszed, amiket leírsz. Te egy boldog ember vagy, isten ments, hogy megingassalak a hitedben. További sikereket! :gülü:
 #197427  Szerző: Promenád
 
Kedves Glem! Ahogy látom hozod a szokásos formádat. Ha, nem lennél úgy kellene kitalálni. Csak kár, hogy a lottószámokat nem tudom ennyire. A románokon kívül vannak szerbek, horvátok is, azokról valahogy megfeledkeztél. Necsak a közszolgálati rádiókat vedd figyelembe. Nem egészen úgy mennek a dolgok ahogy te látod, felesleges az ellenkezőjéről meggyőznöd. A DRM-re meg visszatérve: Ha vetted volna a fáradtságot és belenéztél volna a videóba, akkor láthatnád, hogy Varga-Berta Dávid az Antenna Hungária részéről mondja, hogy a solti adó nem felel meg a DRM sugárzásnak, amit a tesztsugárzás alapján állapítottak meg. De, ha az ő szavait szeretnéd megcáfolni, fordulj hozzá bizalommal. Ebben semmi propaganda nincsen, csak a száraz tények. De ha te ennyire Keni Vájsz vagy mindenben... :fuckyou:
 #197422  Szerző: Glenn
 
Promenád írta: 2022.11.01. 12:11 Igazad van, a DRM-nek több értelme van. De gomba módjára szaporodnak a készülékek hozzá potom pénzért? Nem. Alkalmas az adó erre? Nem felel meg a szabványnak, hiába tudja az adó.
Látod, ilyen az, amikor valaki hozzászól ahhoz, amihez nem is ért. Nem is hallottál-olvastál a magyar DRM-tesztről? Bizony, több AM-adónk is alkalmas DRM sugárzásra.
Promenád írta:A határon túli magyaroknak megfelelő a propaganda szórásra? Nem hiszem, mert a környező országokban is az FM-n működő készülékek kézzel foghatóbbak, azt jobban használják az emberek és már ott is működnek nekik szóló, magyar nyelvű, agymosásra való rádiók, amt a magyar állam ,,busásan kifizett". Nem a Kossuth az elsődleges hírforrás.
Naja, nem bírod ki a politikai köpködést. Pedig tudhatnád, hogy a propaganda mindig kétoldalú, a másik (kártékonyabb) oldal szerencsére eltűnt az éterből. :gonosz:
Nem igaz, hogy ott az AM-vevők nem "kézzelfoghatóak". Ki kell ábrándítsalak (nyilván most nagyon szomorú leszel), de bizony a Kossuth Rádió az elsődleges hírforrás, a helyi rádióknak pedig helyi szerkesztőségük van. Sőt, a leghallgatottabb magyar nyelvű helyi adások egy részét éppen a román állam finanszírozza. :shock:
Legjobb lenne, ha a helyszínen tájékozódnál az ilyen dolgokról, mert ha csak az internetes propagandaforrásaidat idézgeted, messze kerülsz az igazságtól. ;)
 #197410  Szerző: Promenád
 
Bocsánat mindenkitől , de valami oknál fogva kétszer küldte el a gépem a hozzászólásomat. Nem kommenthuszár vagyok, mint ahogy egyesek gondolják. Csak ilyen formában tudtam hirtelen módosítani a dolgon.
 #197409  Szerző: Promenád
 
Igazad van, a DRM-nek több értelme van. De gomba módjára szaporodnak a készülékek hozzá potom pénzért? Nem. Alkalmas az adó erre? Nem felel meg a szabványnak, hiába tudja az adó. A határon túli magyaroknak megfelelő a propaganda szórásra? Nem hiszem, mert a környező országokban is az FM-n működő készülékek kézzel foghatóbbak, azt jobban használják az emberek és már ott is működnek nekik szóló, magyar nyelvű, agymosásra való rádiók, amt a magyar állam ,,busásan kifizett". Nem a Kossuth az elsődleges hírforrás. ;) https://www.youtube.com/watch?v=OJkxiGyoPSA 12:57-nél lesz a lényeg, hogy miért nem alkalmas az adó DRM-re. :D
 #197401  Szerző: Glenn
 
Promenád írta: 2022.10.31. 03:06Az egész középhullámnak nincs értelme. Most hogy spórolni kellene az energiával meg pláne, mert az a 2MW zabál rendesen. ;) Legszívesebben az összes középhullámú adót lekapcsolnám, semmi értelme fenntartani.
Nincs értelme?
Először is szinte mindenhol fogható egy egyszerű rádióval kihúzott antenna nélkül, az FM-mel és a DAB-bal ellentétben.
Másodszor határon túlra is szépen terjed (ahol ugyebár bőven van hallgató), az FM-mel és a DAB-bal ellentétben.
Harmadszor a hangminősége elég a szöveges adásokhoz (pl. Kossuth, Nemzetiségi és Katolikus Rádió), sőt egyes román adók úgy szólnak, hogy még a zene is hallgatható.
A 2 MW-os solti adó sokat zabál? Igen, ez igaz, de nem annyit, mint a Kossuth FM-hálózata, jobb lefedettség mellett.
Szóval én sajnálom, hogy lassan kiürülnek az AM-sávok, mert ha mondjuk én változtatni akarnék rajta, nem lekapcsolnám az adókat, hanem átállítanám őket DRM-re. ;)
 #197383  Szerző: Promenád
 
pébégáz írta: 2022.08.27. 21:23 Középhullámon a Krónika után 10 percig szól a Vízállásjelentés alatti zene, aztán kapcsolják csak ki az adót. Nem tudom, miért nem adják le a Sportvilág hírek utáni összefoglalóját még. Ennek így semmi értelme.
Az egész középhullámnak nincs értelme. Most hogy spórolni kellene az energiával meg pláne, mert az a 2MW zabál rendesen. ;) Legszívesebben az összes középhullámú adót lekapcsolnám, semmi értelme fenntartani.
 #197097  Szerző: pébégáz
 
Középhullámon a Krónika után 10 percig szól a Vízállásjelentés alatti zene, aztán kapcsolják csak ki az adót. Nem tudom, miért nem adják le a Sportvilág hírek utáni összefoglalóját még. Ennek így semmi értelme.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 163