RADIOSITE Fórum

  • Kossuth Rádió

 #6194  Szerző: Pasa
 
Tényleg, igazad van. Mindenesetre nem logikus így, és az OIRT-on a Bartók volt az erősebb (ha jól emlékszem). A Kossuthnál meg kíváncsi lennék, hogy jött ki a 74 %? Hacsak nem úgy, hogy az AM adókkal együtt számolták.
 #6188  Szerző: rsite1
 
A Petőfi lefedettsége jóval nagyobb, mint a Bartóké. Nem pedig fordítva.
Jelenleg az MR2-nek van Magyarországon a legnagyobb lefedettsége.

Idézet az AH honlapjáról:

"A Magyar Rádió MR1-Kossuth programjának lefedettsége 74 százalékos (47 adóállomás), az MR2-Petőfi programjának lefedettsége (17 adóállomással) 86 százalékos, az MR3-Bartók program pedig (16 adóállomással) 68 százalékos lefedettséggel rendelkezik.

Az Országos Kereskedelmi Rádió Zrt. Danubius műsorát11 adóállomással továbbítjuk, amely 67 százalékos lakossági lefedettséggel rendelkezik, valamint 16 adóállomással a Sláger Rádió programját, amely 81 százalékos lakossági lefedettséget eredményez."
 #6137  Szerző: Pasa
 
Nohát, az volt az alap koncepció, hogy a Kossuthon többnyire prózai műsorok vannak, tehát a középhullámú adók megfelelő minőséget nyújtanak. A legnagyobb lefedettségű hálózat a Bartóknak kell, mert a komolyzene sztereóban élvezhető igazán, az egyéb (könnyű és népi) zenei műfajok meg elférnek a Bartókénál gyengébb fedettségű Petőfi hálózatán.
Én támogatom azt az álláspontot, hogy a meglévő négy országos FM-hálózatból kettő legyen maszek. Ezt úgy oldották meg, hogy a két legnagyobb lefedettségűt megkapta a Petőfi és a Bartók, a másik kettő pedig a maszekoké (a gyengébb a Danubiusé) lett. Ezeken kívül az maradt, hogy ilyen helyi frekikkel még egy "országos" hálózatot ki lehetett alakítani. Na ez lett a Kossuth. A helyzet az, hogy a nemzetközi egyezmények ennyit engednek.
 #6134  Szerző: Attis
 
MikySoft írta:Erről nem az NHH tehet. Ott lett elbaszva a dolog - amit nem győzök ugatni -, hogy a jelenlegi Sláger
frekvencia-hálózatot a Kossuthnak kellett volna adni. Nem pedig eladni...

Magyarországnak ennyi nemzetközileg koordinált frekvencia-hálózata van:

-Danubius
-Sláger
-Petőfi
-Bartók

Ja, és a Kossuth 107.8

Tehát elfért volna a 3 közszolgálati adó, + a Danubius. Esetleg a Bartók helyére a Kossuthot rakták volna.
Vagy még egy lehetőség, hogy a Petőfi kapta volna a Bartók hálózatát, a Kossuth pedig a Petőfiét.

Csak hát a pénz beszélt, meg a hülyeség.
Ez evidens. De vajon miért a 0,1% hallgatottságú Bartók, és az akkor "keverék" Petőfi volt a fontos? Na mindegy. Ők tudják. Érdekes, horvátoknál 3 országos hálózat van. És nem ilyen hülyén megoldva. Bár ott könnyebb minden szempontból.
 #6131  Szerző: rsite1
 
Erről nem az NHH tehet. Ott lett elbaszva a dolog - amit nem győzök ugatni -, hogy a jelenlegi Sláger
frekvencia-hálózatot a Kossuthnak kellett volna adni. Nem pedig eladni...

Magyarországnak ennyi nemzetközileg koordinált frekvencia-hálózata van:

-Danubius
-Sláger
-Petőfi
-Bartók

Ja, és a Kossuth 107.8

Tehát elfért volna a 3 közszolgálati adó, + a Danubius. Esetleg a Bartók helyére a Kossuthot rakták volna.
Vagy még egy lehetőség, hogy a Petőfi kapta volna a Bartók hálózatát, a Kossuth pedig a Petőfiét.

Csak hát a pénz beszélt, meg a hülyeség.
 #6130  Szerző: Attis
 
Most lusta vagyok megszámolni, de az MR1 kb. 3-szor annyi frekiből se tud akkora területet lefedni, mint a Danubius 11-12-ből. Mert eleve a főadók (Pécs, Kab-hegy...) minimáis power-rel tolják, a kis helyi adók meg csak pár km-en belül jók. Értelmetlen az egész.
 #6127  Szerző: mg
 
Attis írta:De érdemes megnézni az MR1 hirdetéseit. Főleg, amin a frekik is fel vannak sorolva. Siófok 93,6 helyett 96,3-at írnak. Sopron és Barcs meg sincs említve. Komoly. Az egész MR1 FM-hálózata amúgyis egyenlő a nullával. Nem értem, miért nem tudták már már korábban (a Petőfi és Bartók nyugati URH-s indulásával egyidőben) megtervezni a frekiket. Most olyan, mint egy Rádió1, Mária-hálózat. Sok pici adó, csomó helyen alig fogható.
Útközben elég mókás hallgatni, ha csak FM vevő van nálad :) voltam múlt hétvégén Pécsett a szabadfrekis bulin, négy óra buszozás, engem meg a Kossuthon kívül más rádió nem tud lekötni, vadászgathattam rendesen. Visszafelé útra már be voltak programozva a frekik :D
Pécs 104.6, Szekszárd 99.0, Bácsalmás 95.0, Szeged 101.9 meg néhol Budapest 107.8-ból végülis ki lehet hozni a Pécs-Szeged utat, ebből kábé fél órát tett ki a teljes nélkülözés :) A bácsalmási adót nem értem, minek, ott van tőle max 20 km-re Csávoly tornyostul-mindenestül, rakták volna inkább oda picit nagyobb póverrel, egyből több értelme lenne, minthogy öt darab ötezres falunak ugat, amikor szórna még tíznek is, meg még Baja is becsúszna :)
 #6121  Szerző: Attis
 
De érdemes megnézni az MR1 hirdetéseit. Főleg, amin a frekik is fel vannak sorolva. Siófok 93,6 helyett 96,3-at írnak. Sopron és Barcs meg sincs említve. Komoly. Az egész MR1 FM-hálózata amúgyis egyenlő a nullával. Nem értem, miért nem tudták már már korábban (a Petőfi és Bartók nyugati URH-s indulásával egyidőben) megtervezni a frekiket. Most olyan, mint egy Rádió1, Mária-hálózat. Sok pici adó, csomó helyen alig fogható.
 #6108  Szerző: rsite1
 
Ma a Tények után olyan volt, ja. Jó rövid.
 #6107  Szerző: Sz.
 
jeek írta:Én is láttam ma valamelyik csatornán, nem biztos, h a TréV2-n. Ilyen kék animációk voltak, meg a logo mozgott, hasonlóan, mint az MR2-s tv reklámban, alatta ment az MR1 jellegzetes zenéje és a station voice mondta: "MR1 Kossuth Rádió - A szavak ereje" Kb. 10mp-es reklám.
Az is olyan primitív lett akkor, mint az MR2-é...
Félnap alatt megcsinálták házon belül vmi videoszerkesztővel gondolom...
  • 1
  • 155
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 163