RADIOSITE Fórum

  • Kossuth Rádió

 #9546  Szerző: Pasa
 
LuciFerko írta: "éjszaka napos idő várható"
Miért ne? A túloldalon... :lol:
 #9530  Szerző: LuciFerko
 
16 órás időjárásjelentés: "éjszaka napos idő várható" picit égő baki nem? és semmi nyelvbotlás és semmi röhögés a háttérben...:)
 #6499  Szerző: mg
 
szebben szól Solt, vagy az én fülem szokta meg...? :)
 #6296  Szerző: mg
 
centerweb írta:azért 3-4 évnél többet kellesz várni hogy a DAB elterjedjen. szerintem felesleges a DAB-ról úgy beszélni hogy az FM felváltója
Szerintem ez egyszerű technikai kérdés, ami az átlaghallgatót vajmi kevésbé érdekli. Ha lesz vevőkészülék és lesz adás, akkor DAB-on fog rádiót hallgatni, és annyi. A vevőkészülék meg annyin múlik, hogy idővel olyan autórádiókat, minihifiket, házimozikat, MP3 lejátszókat adjanak el, amiben DAB-vevő van. Az, hogy most drága, még semmit nem jelent, megjelenésekor a DVD lejátszó is többszázezres tétel volt, most meg jó ideje már ötezerért hozzádvágják, még Tesco gazdaságos is van belőle.
 #6294  Szerző: centerweb
 
azért 3-4 évnél többet kellesz várni hogy a DAB elterjedjen. szerintem felesleges a DAB-ról úgy beszélni hogy az FM felváltója
 #6292  Szerző: mg
 
szerintem most már arra a 3-4 évre a DAB-ig felesleges akármit is cseszekedni vele, a Kossuth-ba is kár volt így belefogni, elég lett volna ott indítani egy-egy frekit, ahol már megvolt a torony (Bp., Szeged, Pécs, stb.), aztán azzal meg a középhullámmal addig már kihúzta volna.
a felosztás meg amúgy se teljesen jó, digitálison akár lehetne így:

MR1 - hírek, közélet; napi 1 órában itt jelentkeznének saját magazinnal a regionális stúdiók, és napi többször saját hírblokkal.
MR2 - részben a régi Petőfi, a 30-as, 40-es korosztályra kihegyezve, interaktív műsorok, életmód (utazás, gyereknevelés, esélyegyenlőségi műsorok, stb.), sport, tematikus magazinok (filmes, számítástechnikai, tudományos, stb.)
MR3 - napközben főleg jazz, kora estétől klasszikus zene, "magaskultúra", hangjátékok, irodalom, népzene, stb.
MR4 - könnyűzenei rádió a 20-as korosztálynak, több élettel, interjúkkal, stúdiókoncertekkel, DJ szettekkel, élő vagy csúsztatott-élő, interaktív, vagányabb műsorvezetéssel.
MR5 - kiegészítő csatorna, parlament, egyházi műsorok, nemzetiségi műsorok, magyarnóta, ilyesmi.

Persze többe kerülne, nyilván, de nagyjából lefedné egy közszolgálati rádió összes feladatát és megfelelő tematizálásnak tűnne.
 #6272  Szerző: rsite1
 
Szerintem úgy kellett volna, hogy a jelenlegi Petőfi adóhálózatra a Kossuthot tenni, kis módosításokkal.
A Sláger hálózatra a Petőfit tenni, a Bartókéra pedig a Slágert (Így azonos lefedettsége lenne a Danubiuséval). A Danubius maradt volna ugyanúgy, csak megkapta volna a vidéki frekijeit.

A Bartókot pedig szépen csendben, minimális költségekből fenntartani, és tolatni a Hotbirden, meg neten.

A jelenlegi MR4 hálózatát úgy kéne alakítani, hogy a parlamenti közvetítés idején az menjen a KH frekiken.

Az MR6 meg úgy ahogy van - szar.
Át kell pozicionálni a stúdiókat, és a frekvenciákat is.
Nem az MR2-t kéne relézni a fennmaradó időben, hanem a Kossuthot...meg még sok-sok változtatást igényelne.

Például a neve már rossz. MR4 néven kéne tolni a regionális adásokat, MR5 meg Parlament/Nemzetiség.
MR6-7-8-stb meg maradna a további digitális adásoknak.
 #6196  Szerző: Sz.
 
Pasa írta:A Kossuthnál meg kíváncsi lennék, hogy jött ki a 74 %? Hacsak nem úgy, hogy az AM adókkal együtt számolták.
Lakossági lefedettségekről van szó és nem területiről. Így már helytálló(bb).
  • 1
  • 154
  • 155
  • 156
  • 157
  • 158
  • 163