RADIOSITE Fórum

  • Dankó Rádió

 #108011  Szerző: Glenn
 
egon2 írta:origo20:A 1251Khzes Marcali adó volt a zavaró állomás anno?
Dehogyis, ne írjatok már butaságokat. Hogyan zavarna egy középhullámú adó egy rövidhullámút? :shock:
 #108010  Szerző: mimi
 
DRoland írta:Akkor vajon mi lehet Solton és környékén? Ott aztán van power rendesen :D
Nekem Szegeden sikerült úgy fogni tisztán a solti Kossuthot, hogy falban elvezetett mikrofonkábelre szar árnyékolású csatlakozóval mentem :)
 #108007  Szerző: csokie
 
Szerintem megkapják a 95.8-at Pesten. Az a legnagyobb az országosok után, és elvégre az fedne rendesen 80 km-es körzetben. És fölösleges lenne a középhullámot erőltetni szerintem is...
 #108006  Szerző: egon2
 
origo20:A 1251Khzes Marcali adó volt a zavaró állomás anno?
 #108004  Szerző: DRoland
 
OFF

Akkor vajon mi lehet Solton és környékén? Ott aztán van power rendesen :D

ON

Kiváncsi leszek, hogy az MTVA újabb pénznyelő adója vajon mekkora hallgatottságot fog produkálni.
 #108002  Szerző: asimov
 
Ahogy irtam is, az MKR adasa "uvoltott" a telefonvonalakban es az egyszerubb szamitogephangszorokban is. Legvonalban 7 km-re vagyok az adotol, de meg nekem is hidegiteni kellett a bejovo telefonvonalamat (is) az MKR adasa miatt. A KTV koaxanak arnyekolasara egy Ge diodaval racsatlakozva (> fulhallgato melegerek) es a fulhallgato arnyekolasat lefoldelve tisztan jott az adas. Volt vele sok melom, mire sikerult "kitiltani" az MKR adasat az adoszobambol.
A masik ketto ado (regebbi) zavarasarol nincs informaciom, mert akkoriban meg nem erintett ez.
Pasa írta:
rmihaly76 írta:Raadasul az eredetileg 20kW-os adot 1956-ban atepitettek, es onnantol 136 kW-tal adott eleg sokaig. Az MKR kimenojet nem tudom, de siman jott a hangszorokban es telefonvonalakban, meg 10...15 km-re adotol is.
Tegyük tisztába a dolgot. Siófokon két külön frekvenciáról beszélhetünk. A 135 kW-tal sugárzó adó a Petőfi volt az 1251 kHz-en, a Juventus a 810 kHz-en csak 20 kW-os volt. Ez utóbbi szerintem nem zavart ott a környéken, a másik viszont elképzelhető, hogy benne volt a telefonban is.
 #108000  Szerző: Glenn
 
adminisztrator írta:Azt mondjuk nem értem, hogy hogy ment két KH rádió onnan, mert ott tudtommal mindig is csak egy torony volt.
Nem ment egyszerre két adó, valóban csak egy van ott. Amikor 1989-ben a 810 kHz-en elindult a Juventus, a Petőfi az 1251-en már Marcaliból ment, asszem 500 kW-tal.
 #107998  Szerző: markfelt
 
Pasa írta:
rmihaly76 írta:Raadasul az eredetileg 20kW-os adot 1956-ban atepitettek, es onnantol 136 kW-tal adott eleg sokaig. Az MKR kimenojet nem tudom, de siman jott a hangszorokban es telefonvonalakban, meg 10...15 km-re adotol is.
Tegyük tisztába a dolgot. Siófokon két külön frekvenciáról beszélhetünk. A 135 kW-tal sugárzó adó a Petőfi volt az 1251 kHz-en, a Juventus a 810 kHz-en csak 20 kW-os volt. Ez utóbbi szerintem nem zavart ott a környéken, a másik viszont elképzelhető, hogy benne volt a telefonban is.
Azt mondjuk nem értem, hogy hogy ment két KH rádió onnan, mert ott tudtommal mindig is csak egy torony volt.

Valaki elmagyarázná, hogy működik ez? :)

Illetve volt egy 1602 City Rádió is, az honnan adott?
 #107997  Szerző: origo20
 
igen az volt a zavaróállomás.ha jól tom..akkor a szabad európát zavarták vele a komcsik
 #107996  Szerző: Glenn
 
rmihaly76 írta:Raadasul az eredetileg 20kW-os adot 1956-ban atepitettek, es onnantol 136 kW-tal adott eleg sokaig. Az MKR kimenojet nem tudom, de siman jott a hangszorokban es telefonvonalakban, meg 10...15 km-re adotol is.
Tegyük tisztába a dolgot. Siófokon két külön frekvenciáról beszélhetünk. A 135 kW-tal sugárzó adó a Petőfi volt az 1251 kHz-en, a Juventus a 810 kHz-en csak 20 kW-os volt. Ez utóbbi szerintem nem zavart ott a környéken, a másik viszont elképzelhető, hogy benne volt a telefonban is.
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 80