RADIOSITE Fórum

  • Szabadkai Magyar Rádió - Szabadka - 107.1 MHz

 #185547  Szerző: joe
 
Promenád írta:mekkora területen lehet hallgatni a rádiót... vagy éppen nem.
Érdekes a frekvencia koordináció - egyik reggel meglepődtem, hogy szlovák adás szól a frekvencián, de mint kiderült függőleges polárban az "Újvidék 3" adása jött Versecről. Átváltottam vízszintes antennára és megszólalt az SzMR. :hit:

A zavartatás miatt az adótól dél-keleti irányba kb. 40-50km-re már hallgathatatlan lehet az adás. A verseci adó hegyen van és nagyobb a teljesítménye is.
 #185543  Szerző: Promenád
 
Valamelyik nap a Pannon TV-n fényezték magukat, hogy mekkora területen lehet hallgatni a rádiót... vagy éppen nem. :)
 #185494  Szerző: Glenn
 
kristikoma írta: 2019.10.27. 10:30 Eddig nem monoban adott? Merthogy most sztereóban jön még nálam is.
89,6-on (legalábbis régebben, amikor arra jártam) sztereó volt.
 #185457  Szerző: Promenád
 
Nem ártana a topic név végén a 89.6-ot 107.1-re átírni... Kép
 #184887  Szerző: zsofi75
 
Sziasztok ,köszi Kövi a választ,akkor a terjedés miatt jött V polarban.Viszont ma reggel nem fogtam semmit sem ,sem H sem V ben,amikor pedig jön gyengébb mint mikor elindult,lejjebb vehettek a teljesítményén, már mint a Szabadkai Magyar Rádióra gondoltam.
 #184880  Szerző: Kovi02
 
zsofi75 írta: 2019.08.31. 15:08 Sziasztok.A mai nap már V polarban fogtam az SzMR-t, sajna így rosszabb a vétele mert belezavar a Rádió 7 Kisteleki frekvenciája. Létezik ,hogy polarizaciot valtottak.? Más,a 92.5 Szabadkai adónak ismét van RDS szolgáltatása.
Nem,még mindig H. A 92,5-n meg napi szinten váltják az RDS-t,néha D2F4 néha D2F0 a PI,de van hogy napokig nincs is RDS rajta. Ahogy lett a 92,5-n,a 90,5-n megszűnt.
 #184876  Szerző: zsofi75
 
Sziasztok.A mai nap már V polarban fogtam az SzMR-t, sajna így rosszabb a vétele mert belezavar a Rádió 7 Kisteleki frekvenciája. Létezik ,hogy polarizaciot valtottak.? Más,a 92.5 Szabadkai adónak ismét van RDS szolgáltatása.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7