RADIOSITE Fórum

  • Muravidéki Magyar Rádió - Muravidék

 #188917  Szerző: Glenn
 
Folyamatosan vehető Budapesten is zajosan, a Balatonnál viszont már élvezhető a minősége. :)
 #188911  Szerző: benko5009
 
Ma délelőtt (09:57 UTC) a csepel sziget déli részén fogtam az 558 kHz-en, tűrhető minőségben.
https://www.youtube.com/watch?v=odgY2aqQ7T4
Vevő: Tecsun PL-990x a saját ferritantennájával.
QTH: JN97KC

A videó rövid, mert a telefonom éppen lemerülőben volt :(
 #188786  Szerző: Sszilu
 
A Szlovén SLO DAB+ R2 E mux tartalmazza a Muravidéki Magyar Rádiót. A 12B-n fogható.
 #188207  Szerző: benko5009
 
Több napos kísérletezés után, ma 20 óra körül sikerült itt Pesterzsébeten az 558 kHz-en venni, bár időnként elnyomta a román.
A vevő egy Sony ICF-7600DS a saját ferritantennájával. :)
 #184252  Szerző: Tomikaaa
 
Lehetőségem nyílt kipróbálni az 558 kHz-et Maribortól nyugatra autópályán. Ljubljanáig elszól, de ott már nagyon gyenge (valamennyire még utána is kivehető a zajból). Normális minőségben kb. Celjéig jön nappal.
 #178111  Szerző: kJoe
 
A középhullámot pont nem tudtam tesztelni (M7-Piran autópályán), az újabb Skoda Fabia gyári autórádiójából kihagyták :X.:
Maribor után is még foltokban hallgatható volt Pecarovci frekin, miután észrevétlenül váltott át a lendvai frekiről.
Amúgy Radio Slovenija International egészen használható közlekedési és nemzetközi híreket nyomott angolul (valamint németül, szlovénul is) végig az úton.
 #174015  Szerző: mihalylovics
 
szentlucifer írta:Egy plusz infó: ma reggel itt, Mannheim mellett is lehetett muravidéki magyar hangot hallani. Valószínűleg terjedés lehetett.
A terjedés lehet, hogy nem volt túl jelentős: újabban kocsiban már napközben is szinte tökéletesen jön Budapest agyonszennyezett/zajos éterében is. Kicsit OFF: 2010-ben 1 hétre Mariazell-ben jártam, síelni, végig az 558 szólt a kocsiban...