RADIOSITE Fórum

  • RiseFM - Balaton - 98.9 MHz

 #178181  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2018.07.04. 20:30 A Jam, ha jól emlékszem, 1996-ban indult Veszprémben, egy év múlva kapott frekit Füreden, és azután épült ki a hálózata.
Jobban mondva 1993-ban, még veszprémi kábelrádióként.
 #178179  Szerző: Glenn
 
TechY01 írta: 2018.07.03. 12:08A Rádió Jam Nem egy hálózat volt?
Egy rádió sem indult hálózatként. A Jam, ha jól emlékszem, 1996-ban indult Veszprémben, egy év múlva kapott frekit Füreden, és azután épült ki a hálózata.
 #178132  Szerző: asr27
 
noartist írta: 2018.07.02. 15:05 Ha jól rémlik, csak két Soerii & Poolek szám ment magyar nyelven a még normális Rise FM-en: a Valahol messze, valamint az Elton John egyik remixe.
Meg a Bánat Utca, elég sűrűn :)
 #178131  Szerző: asr27
 
Glenn írta: 2018.07.02. 16:49 Mit kiabálsz? Megint elgurult a gyógyszered? :lool:
Miért magadból indulsz ki állandóan? :)
Glenn írta: 2018.07.02. 16:49 szerintem aki hallotta az eddigi legjobb balatoni helyi rádiót, az tudja, mire gondoltam. Ez volt a Rádió Jam a 91,8-on (amíg a Klub le nem nyelte :x ).
Ha az akkori Lánchíd vagy a mostani Karc nyelte volna le, akkor is haragudnál rá? Biztos vagyok benne, hogy nekik "elnéznéd", sőt!
Glenn írta: 2018.07.02. 16:49 hogy a Rise meg a Face nagyon elvont rétegzenét ad, amit nem mindenki képes huzamosabb ideig hallgatni (tiszta aggyal)
Megint magadból indulsz ki! Attól, hogy neked nem tetszik, mert túl öreg vagy hozzá, még lehet, hogy más egész nap azt hallgatná (PL Én)!
Akinek meg nem tetszik, annak ott van számos más lehetőség: Part, Vajna 1, retro, petőfi, stb...
Glenn írta: 2018.07.02. 16:49 Az viszont jó lenne, ha a jelenleg kihasználatlan négy darab balatoni frekin (88.2, 91.8, 98.9, 106.3) végre lenne valamilyen adás. :)
Ebben kivételesen teljes mértékben egyetértek veled!
Csak nehogy véletlenül ezen frekik valamelyikén is az egyik imádkozósáska szólaljon meg!
Szerintem a baromira fölösleges volt a dankónak is odaadni azt a révfülöpi meg keszthelyi frekit! Révfülöpön, talán egy ember se volt, akinek hiányzott az a szennyrádió, de még Keszthelyen is a két kezemen meg tudnám számolni, hogy hányan hallgatják az új, helyi frekvencián, hiszen ott kiváló minőségben fogható a nagykanizsai frekvencián!!
 #178118  Szerző: noartist
 
A Balatonon lenne igény egy ilyen rétegrádióra (is). Az persze más kérdés, hogy az ottani uborkaszezonban miből élne meg.

Egymás szekálását pedig fejezzük be, mert semmi értelme.
 #178117  Szerző: Glenn
 
asr27 írta: 2018.07.02. 10:28Peersze, ide tehetnék a Vajna 1-et, mi? Még mit nem! Meg milyen szélesebb tematikájú strandrádiót akarsz? Ott a Part Fm bőven elég az!
Ide egy Rise FM Stílusú Dance rádió kéne, mert az abszolút nincsen most a Balatonnál (sem)! :x
Mit kiabálsz? Megint elgurult a gyógyszered? :lool:
Lehet ám kulturáltan is vitatkozni, például így: szerintem aki hallotta az eddigi legjobb balatoni helyi rádiót, az tudja, mire gondoltam. Ez volt a Rádió Jam a 91,8-on (amíg a Klub le nem nyelte :x ).
Amúgy a Part FM is kormányközeli, aminek szerintem semmi jelentősége nincs, ha egy rádió hallgatható. Tőlem indíthatna akár a füttyös juhász is rádiót, hívhatnák Rise FM-nek is, nem zavarna, és lehet, hogy egy jó dance rádió nem is ártana oda. Csak az a baj, hogy a Rise meg a Face nagyon elvont rétegzenét ad, amit nem mindenki képes huzamosabb ideig hallgatni (tiszta aggyal). De mondom, ha van más is, tőlem lehetne Rise. Az viszont jó lenne, ha a jelenleg kihasználatlan négy darab balatoni frekin (88.2, 91.8, 98.9, 106.3) végre lenne valamilyen adás. :)
 #178113  Szerző: noartist
 
Ha jól rémlik, csak két Soerii & Poolek szám ment magyar nyelven a még normális Rise FM-en: a Valahol messze, valamint az Elton John egyik remixe. Nem is tudok elképzelni olyan magyar nyelvű zenét, ami futhatna egy újraindult RiseFM-en; 35%-os vállalással pedig már pályázni is felesleges ilyen formátummal.

Ez a rádió neten lenne életképes, ha valaki egyszer törődne vele, megszerezné a brandet, stb. Nem lenne belőle milliomos, de sok munkával - talán - nullszaldósra ki lehetne hozni. Sok friss, igényesen válogatott zene, nagyon kevés duma, és normális szerkesztés. Annak idején szinte mindig a stream toplisták élén volt, és még jelenleg is van 2-300 hallgató néha. Én 1000 valós hallgatót minimum tippelnék neki pár hét után, ha híre menne.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 470