RADIOSITE Fórum

  • Megszűnt TV csatornák

 #105633  Szerző: Roger
 
http://www.youtube.com/watch?v=UuCDRNb- ... ure=relmfu

Most így eszembe jutott...nézhető, jó kis csatorna volt...Voltak bulvár műsorok is, de nem gusztustalan módon készítve, hanem igényesen. Profi stábjuk volt...csak hát ők is el*urták az anyagi részét...Szóval kár érte.
( Láttam korábban is linkeltük...de most valahogy elnézegetném. Jelenleg be se kapcsolom a tv-t. )
 #95226  Szerző: ceve
 
LuciFerko írta:A pécsi adó még mindig megy a 65.75-ön :smoke:
RTL Klub :D

1998-ban bedéikszeltem a magnón, és egy teljes kazettát televettem szignálokkal meg rajzfilm-főcímekkel. Nem volt videónk. :smoke:
 #95087  Szerző: djlacee
 
Belgiumban még van TMF
 #95086  Szerző: FLaci81
 
Chucky írta:
Chucky írta:
csokie írta:Offtopik de ha már itt járunk: TMF (The Music Factory) nevezetű zenecsatorna manapság fogható-e ingyenesen, és ha igen, melyik holdon, meg paraméterei stb. Csomó videoklip onnan van meg nekem :)
Az eredeti holland TMF az Astráról vehetö irdeto 2 kódolással.
Módosítok: 2011 szeptember elsején megszűnt létezni a csatorna (sajnos!). Miután az MTV Networks felvásárolta, csak romlott a színvonal.
Bocsánat a téves információért.
Ha ez így van akkor nem véletlenül szűnt meg.
Egy (zeneileg) tönkretett hálózat (MTV Networks) vásárolta meg az egykoron szebb (és pörgősebb) napokat megélt csatornát, sajnos ezen nincs mit csodálkozni, ugyanez történt pl. az MTV 2 Pop csatornával , miután a Viacom felvásárolta az összes MTV csatornát.
 #95082  Szerző: Chucky
 
Chucky írta:
csokie írta:Offtopik de ha már itt járunk: TMF (The Music Factory) nevezetű zenecsatorna manapság fogható-e ingyenesen, és ha igen, melyik holdon, meg paraméterei stb. Csomó videoklip onnan van meg nekem :)
Az eredeti holland TMF az Astráról vehetö irdeto 2 kódolással.
Módosítok: 2011 szeptember elsején megszűnt létezni a csatorna (sajnos!). Miután az MTV Networks felvásárolta, csak romlott a színvonal.
Bocsánat a téves információért.
 #95011  Szerző: FLaci81
 
Pasa írta:
FLaci81 írta:Aki(k) Miskolc vagy a Tokaji tv adó vonzáskörzetében éltek, azt hiszem a 04-es adónak (ami az akkori magyar 1-et sugározta) a hangja bejött a CCIR FM sáv elején, de durva volt...
Volt olyan ismerősöm, akinek a Junosztján nem volt hang csak kép és külön rádióval oldotta meg a jó minőségű hangját a magyar 1-nek, durva.
Már jó rég lekapcsolták azóta ezt az adót állítólag azért, mert zavart pár rádiót ebben a tartományban...
Na van itt valami félreértés. A Junosztyon tuti volt hangja a Tokajnak, mivel az is OIRT volt. Ha mégsem, akkor abba valaki - a kor szokásának megfelelően Nyugat-Magyarországon - belenyúlt, hogy inkább az 5,5 MHz kép-hang távolságú CCIR normát vegye, az osztrák vagy jugó tévéadóknak megfelelően.
A hangvivő amúgy a 91,75 MHz volt, itt Bp-n is vehető volt. Jött még a Poprád STV1 hangja is az OIRT 5-ös tévécsatiról a 99,75-ön, és Pécs OIRT 2 a 65,75-ön. Ezek, mint sima FM adók, sugározták a hangot.
Amúgy valóban az FM-sáv zavarása miatt kapcsolták le, azóta oszthatják ki ezeket a frekiket ott is ( a szlovákot konkrétan 1999-ben kapcsolták le, emlékszem az OFF-ra).
Egy elektronika zseni ismerősöm művelt nem mindennapi dolgot , neki is volt egy Junosztja elfekvőben, ő megelégelte a 6.5 MHz-es hangsegédvivőt (az akkori kábeltv-n kb. 2000-2001 körül szinte már egy csatinak se volt hangja mind 5.5 MHz-es hangfrekin adta a hangot), kiiktatta, majd helyettesítette egy Orion AT961-es tv hangpaneljével és működött, hirtelen minden csatornának lett hangja és életembe nem hallottam Junosztot olyan tisztán szólni mint ahogyan akkor szólt. Le a kalappal előtte.
Elnézést az OFF-ért.
 #95010  Szerző: FLaci81
 
Pasa írta:
FLaci81 írta:Aki(k) Miskolc vagy a Tokaji tv adó vonzáskörzetében éltek, azt hiszem a 04-es adónak (ami az akkori magyar 1-et sugározta) a hangja bejött a CCIR FM sáv elején, de durva volt...
Volt olyan ismerősöm, akinek a Junosztján nem volt hang csak kép és külön rádióval oldotta meg a jó minőségű hangját a magyar 1-nek, durva.
Már jó rég lekapcsolták azóta ezt az adót állítólag azért, mert zavart pár rádiót ebben a tartományban...
Na van itt valami félreértés. A Junosztyon tuti volt hangja a Tokajnak, mivel az is OIRT volt. Ha mégsem, akkor abba valaki - a kor szokásának megfelelően Nyugat-Magyarországon - belenyúlt, hogy inkább az 5,5 MHz kép-hang távolságú CCIR normát vegye, az osztrák vagy jugó tévéadóknak megfelelően.
A hangvivő amúgy a 91,75 MHz volt, itt Bp-n is vehető volt. Jött még a Poprád STV1 hangja is az OIRT 5-ös tévécsatiról a 99,75-ön, és Pécs OIRT 2 a 65,75-ön. Ezek, mint sima FM adók, sugározták a hangot.
Amúgy valóban az FM-sáv zavarása miatt kapcsolták le, azóta oszthatják ki ezeket a frekiket ott is ( a szlovákot konkrétan 1999-ben kapcsolták le, emlékszem az OFF-ra).
Igen én is úgy emlékszem, hogy a Junoszt alapból a 6.5 MHz-es hangnormára volt képes , emlékeim szerint annak a Junosztnak nem volt egyáltalán hangja és így oldották meg a dolgot, a hangot egy jó öreg Videoton RM 4624-es táskarádió biztosította. :)
 #94993  Szerző: mlaszlo
 
FLaci81 írta: Tudomásom szerint az m+-ból lett a Cool...
Ez csak részben igaz, az IKO felvásárolta a Chello Media-hoz tartozó Humor1 TV-t és az m+, valamint a Humor1 TV összeolvadásával jött létre a Cool, így sikerült az IKO-nak a UPC rendszereire is bekerülnie. Kezdetben a Chello még résztulajdonosként jelen volt a csatornánál, de később a maradék tulajdoni részt is megvásárolta az IKO, így 100%-os tulajdonos lett. A műholdas elosztás pedig az AH-tól a UPC-hez került át, aki azóta is a film+ és a Cool hivatalos műholdas elosztója.
 #94992  Szerző: mlaszlo
 
nyikolaj írta:Nem tudom,hogy ki tudta itt fogni műholdon,vagy kábelen az ezred forduló elején pár évig az F+ és a M+ csatornát? Éz amos műholdról fogtam digit analógban,és ha jól emlékszem román-magyar nyelvű műsorok mentek rajta.Magyar vonatkozásban főleg rtl klubos műsorokat ismételtek.Érdekes volt. :)
F+ csatorna
m+ csatorna

Induláskor néhány szolgáltató csinálta is a fesztivált, hogy nem hivatalosan indulnak ezek a csatornák, a Minimax után az m+ sok helyen le is volt tiltva, aztán pár hónap után mégis elég sok helyre bekerültek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10