RADIOSITE Fórum

  • Helyi, körzeti közösségi rádiók

 #1721  Szerző: t
 
vakeger írta:Jaja :P Igazatok van teljesen. Itt nem is a kisköz kontra lereskedelmiről beszéltem én, hanem úgy általában arról, hogy egy kisközinek nem kellene nyomni a keris profilt ez így lenne a jó persze ha jobb valaki akkor megérdemli a 3 perc reklámot, de csak annyit :lol: és nem 3-4 3 perces blokk óránként. Jáccon mindenki tisztán.
jó. akkor most vedd elő a jelenleg még aktuális, módosított 1996. évi I. törvényt. paragrafust és bekezdést kérek a kereskedelmi és a közösségi rádió meghatározására.
...
hogy nincs? jaaa...
 #1706  Szerző: vakeger
 
Jaja :P Igazatok van teljesen. Itt nem is a kisköz kontra lereskedelmiről beszéltem én, hanem úgy általában arról, hogy egy kisközinek nem kellene nyomni a keris profilt ez így lenne a jó persze ha jobb valaki akkor megérdemli a 3 perc reklámot, de csak annyit :lol: és nem 3-4 3 perces blokk óránként. Jáccon mindenki tisztán.
 #1689  Szerző: rsite1
 
jimmer írta:ez az utolsó mondat azért kicsit erős kedves vakegér! Ha egy kerrádió nem cseszi el a befolyó összegeket simán eléldegél a pénzéből - kivétel ha a tulajdonos nem teszi az egészet zsebre. Én egy kisköztől azért nem félnék ennyire, mégha kereskedelmi stílusban nyomja, akkor sem. Azért egy néhány km vételkörzetet ne hasonlítsunk már 30-40-hez. Mert azért a reklámozó sem hülye! persze, ha a kisköznek netalántán jobb a hallgatottsága, akkor meg megérdemli hogy nála reklámoznak abban 3 percben. szerintem ez így teljesen jó ahogy van. Mindenki azt eszi meg amit megtermelt. pont.
Bizony. Itt a pont.
 #1688  Szerző: jimmer
 
ez az utolsó mondat azért kicsit erős kedves vakegér! Ha egy kerrádió nem cseszi el a befolyó összegeket simán eléldegél a pénzéből - kivétel ha a tulajdonos nem teszi az egészet zsebre. Én egy kisköztől azért nem félnék ennyire, mégha kereskedelmi stílusban nyomja, akkor sem. Azért egy néhány km vételkörzetet ne hasonlítsunk már 30-40-hez. Mert azért a reklámozó sem hülye! persze, ha a kisköznek netalántán jobb a hallgatottsága, akkor meg megérdemli hogy nála reklámoznak abban 3 percben. szerintem ez így teljesen jó ahogy van. Mindenki azt eszi meg amit megtermelt. pont.
 #1681  Szerző: vakeger
 
Cső rádiósok!

Nagyon egyszerű lenne szerintem ezt a kisközi dolgot megoldani.
Az ORTT vilyen szervvel együtt tartana egy véletlenszerű ellenőrzést, aztán aki kereskedelmi adást nyom kisköz frekin elvenni tőlle az adót az antennát és a frekit + jól megbüntetni és akkor a probléma meg lenne oldva.
Történt már erre példa?

(ötletet adni nem akartam, csak a dolog engem is bosszant, mert pont az ilyenek miatt nem tudunk megélni.......)
 #1674  Szerző: t
 
netán érdemes lenne a szabályozásban létrehozni a közösségi kategóriát, nem a nonprofit és a közműsorszolgáltató kategóriába besuvasztani a közösségieket. és ebben a szabályozásban urambocsá még azt is bele lehetne tenni, hogy egy órában max. 1 perc reklám, mert a közösségi rádióknak nem a reklámbólmegélés az ismérve.
 #1669  Szerző: mjoel
 
jimmer írta:csakhogy a helyi kerrádiók ha jól csinálják bőven profitálnak amiből azért bőven kifutja a freki használati díj és minden egyéb. a kisköznek már sokszor a rezsi is gondot jelent, ezért állnak sokan úgy hozzá mintha kerrádió lenne. ezt akárhogy is nem tetszik, muszáj elfogadni. a kenyeret sem adják sehol ingyen. faluhelyen ahol nem lehet nyereséges helyi rádió, az önkormányzat se teheti meg hogy támogassa. az üzemeltető meg ingyen munkából nem lakik jól, főleg ha azt a kevés pénzét is a rádió fenntartásába öli bele.
Persze értelek és részben igazad is van. A környező országokban nyugatabra azért müködnek a dolgok mert ott nem mohók az emberek ott beérik azzal amit kaptak. Ugye érted amit ezzel mondani akarok ;)
 #1649  Szerző: jimmer
 
csakhogy a helyi kerrádiók ha jól csinálják bőven profitálnak amiből azért bőven kifutja a freki használati díj és minden egyéb. a kisköznek már sokszor a rezsi is gondot jelent, ezért állnak sokan úgy hozzá mintha kerrádió lenne. ezt akárhogy is nem tetszik, muszáj elfogadni. a kenyeret sem adják sehol ingyen. faluhelyen ahol nem lehet nyereséges helyi rádió, az önkormányzat se teheti meg hogy támogassa. az üzemeltető meg ingyen munkából nem lakik jól, főleg ha azt a kevés pénzét is a rádió fenntartásába öli bele.
 #1648  Szerző: Obladioblada
 
Nagyon igazad van, és hogy aktualitást adjunk a dolgoknak... Rádió Eper Miskolc.
 #1644  Szerző: mjoel
 
Üdv!
Szerintem az ortt azért szünteti meg a kisköz freki pályázatatását mert sokan vissza élnek a helyzettel és a megengedet teljesítmény töbszörösével sugároznak nagyobb városokban. Az a baj, hogy amég itt nálunk magyarországon így müködnek a dolgok nem szabad azon csodálkozni, hogy az ortt így határozott.


A legjobbakat... :)
  • 1
  • 160
  • 161
  • 162
  • 163
  • 164