RADIOSITE Fórum

  • Yettel.

 #197630  Szerző: DRoland
 
Tegnap vettem észre, hogy a yettel tv app elkezdte fogyasztani a mobil net adatforgalmat, eddig korlátlan volt. A weboldal szerint még mindig az. ASZF-ben nem találtam semmit, persze lehet csak én nem találtam. Tapasztalt valaki ilyet?
 #196217  Szerző: misi
 
át lehetne írni a téma nevét: yettel . :yes:
 #196019  Szerző: frekivadasz
 
Remélem a közelgő 3G lekapcsolással a B1 használata is el fog terjedni, illetve legalább a forgalmasabb helyeken a B7-et se hagyják parlagon. Sőt, jöhet a B8 hasznosítása is, a B20-hoz hasonlóan 10MHz-cel, és még mindig marad 5MHz itt a 2G-nek, azt egy darabig még úgyse fogják elengedni. Jól jönne a B8 a B20 tehermentesítésére is, a hasonló terjedési tulajdonságai miatt.
Jó lenne ezekről valami hivatalos infó, de gondolom üzleti titokként kezelik.
 #196018  Szerző: blue
 
noartist írta: 2022.01.28. 09:51
Gyurii írta: 2022.01.27. 20:12
noartist írta: 2022.01.27. 16:13

Mikor először hallottam, nekem semmi problémám nem volt vele. Nem a legprofibb név, de magam is meglepődtem, mennyien akadtak ki miatta.

Nem a név a legnagyobb problémája ennek a szolgáltatónak, hanem hogy dinamikusan romlik az elérhető sávszélesség a hálózatán. (4G)
Tőlem akár Talicska GSM is lehet, csak a lefedettség, és az árszabás legyen normális.
A lefedettséggel alapvetően nincs bajom. Az már inkább zavar, hogy sok helyen 100%-os (!!!) térerő mellett is csak 1-2-3 megabit a letöltési sebesség. :D És adott pontokon ez állandó probléma, és nem a készülék rossz. A legdurvább, hogy néhány éve ugyanott még 100 megabit felett járt a 4G-jük. Túlterhelték a cellákat, gondolom.
Pár éve nagyobb városokban nekik még mindig csak B20 only volt (pl. Gyula, Orosháza) míg a többieknek B3, B1 is volt mellette. Aztán amikor 20-30km-re tőlem megjelent a B3 akkor néha átugrott rá a telefon így kb. 0-ra leesett a tererő (-120dBm) a magassávú preferencia miatt... Mostanában azonban sokat javult, egyre több a B3.
 #196017  Szerző: blue
 
noartist írta: 2022.01.28. 09:51
Gyurii írta: 2022.01.27. 20:12
noartist írta: 2022.01.27. 16:13

Mikor először hallottam, nekem semmi problémám nem volt vele. Nem a legprofibb név, de magam is meglepődtem, mennyien akadtak ki miatta.

Nem a név a legnagyobb problémája ennek a szolgáltatónak, hanem hogy dinamikusan romlik az elérhető sávszélesség a hálózatán. (4G)
Tőlem akár Talicska GSM is lehet, csak a lefedettség, és az árszabás legyen normális.
A lefedettséggel alapvetően nincs bajom. Az már inkább zavar, hogy sok helyen 100%-os (!!!) térerő mellett is csak 1-2-3 megabit a letöltési sebesség. :D És adott pontokon ez állandó probléma, és nem a készülék rossz. A legdurvább, hogy néhány éve ugyanott még 100 megabit felett járt a 4G-jük. Túlterhelték a cellákat, gondolom.
Pár éve nagyobb városokban nekik még mindig csak B20 only volt (pl. Gyula, Orosháza) míg a többieknek B3, B1 is volt mellette. Aztán amikor 20-30km-re tőlem megjelent a B3 akkor néha átugrott rá a telefon így kb. 0-ra leesett a tererő (-120dBm) a magassávú preferencia miatt... Mostanában azonban sokat javult, egyre több a B3.
 #195968  Szerző: Gyurii
 
Glenn írta: 2022.01.28. 13:32
Gyurii írta: 2022.01.27. 20:12Tőlem akár Talicska GSM is lehet, csak a lefedettség, és az árszabás legyen normális.
Ebben teljesen igazad van, én csak általánosságban említettem meg, hogy ez ma a trend. Például az is milyen név, hogy 4iG? :gülü2:
Az a poén, hogy ezeknél szerintem nem csak mi magyar nyelvünknek fura, de még angol ajkúaknak is... :lool:
 #195899  Szerző: Glenn
 
Gyurii írta: 2022.01.27. 20:12Tőlem akár Talicska GSM is lehet, csak a lefedettség, és az árszabás legyen normális.
Ebben teljesen igazad van, én csak általánosságban említettem meg, hogy ez ma a trend. Például az is milyen név, hogy 4iG? :gülü2:
 #195893  Szerző: noartist
 
Gyurii írta: 2022.01.27. 20:12
noartist írta: 2022.01.27. 16:13
Glenn írta: 2022.01.27. 15:26 Azért az szörnyű, hogy képtelenek normális neveket kitalálni, ami jól hangzik és könnyen megjegyezhető. :(
Nekem ez akkor is Pannon marad. :yes:
Mikor először hallottam, nekem semmi problémám nem volt vele. Nem a legprofibb név, de magam is meglepődtem, mennyien akadtak ki miatta.

Nem a név a legnagyobb problémája ennek a szolgáltatónak, hanem hogy dinamikusan romlik az elérhető sávszélesség a hálózatán. (4G)
Tőlem akár Talicska GSM is lehet, csak a lefedettség, és az árszabás legyen normális.
A lefedettséggel alapvetően nincs bajom. Az már inkább zavar, hogy sok helyen 100%-os (!!!) térerő mellett is csak 1-2-3 megabit a letöltési sebesség. :D És adott pontokon ez állandó probléma, és nem a készülék rossz. A legdurvább, hogy néhány éve ugyanott még 100 megabit felett járt a 4G-jük. Túlterhelték a cellákat, gondolom.
 #195871  Szerző: Gyurii
 
noartist írta: 2022.01.27. 16:13
Glenn írta: 2022.01.27. 15:26 Azért az szörnyű, hogy képtelenek normális neveket kitalálni, ami jól hangzik és könnyen megjegyezhető. :(
Nekem ez akkor is Pannon marad. :yes:
Mikor először hallottam, nekem semmi problémám nem volt vele. Nem a legprofibb név, de magam is meglepődtem, mennyien akadtak ki miatta.

Nem a név a legnagyobb problémája ennek a szolgáltatónak, hanem hogy dinamikusan romlik az elérhető sávszélesség a hálózatán. (4G)
Tőlem akár Talicska GSM is lehet, csak a lefedettség, és az árszabás legyen normális.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29