RADIOSITE Fórum

• DAB+

#194043  Szerző: pébégáz

Amikor még az előző DAB+ adás ment, ami 11 évig tartott, akkor csináltam mozgó tesztet a Sangean-nel. Betettem a rádiót a télikabátom zsebébe, és füllhallgatóval hallgattam volna, ha fogott volna valamit. Sajnos betolt antennával egyáltalán nem volt vétel, legfeljebb néha megnyikkant. Buszon utazva és szabadtéren sem működött. Próbáltam autóban is. Letettem a jobb első ülésre a rádiót kihúzott antennával. Sajnos így sem volt vétel, mert akkor meg gondolom, a karosszéria árnyékolt le. DAB+ autórádióm nekem sincs, nem is volt. Viszont a lakásban, illetve az udvaron kihúzott antennával jól működött. De csak úgy.
 #194040  Szerző: DRoland

Örülök ennek a tesztnek, csak lesz valami, valamikor, bár a 10kW jobban hangzana :)
Viszont ilyen kis teljesítmény mellett kíváncsi lennék a mozgó vételre, de sajnos nincs DAB+ képes autórádióm.
 #194038  Szerző: Glenn

mihalylovics írta: 2021.10.02. 22:07Amúgy kétlem, hogy lesz itthon ismét digitális sugárzás, legalábbis a jövő tavaszi politikai eseményig biztosan nem számitok rá.
Miért, akkor mi fog változni? ;)
Amúgy meglepő, hogy mindössze 10 wattal 20-25 km-re is elszól, míg ugyanennyivel a 87,6 a zajból épphogy kihallatszott. Hatékonyabb tehát, mint az analóg és szerintem épp erre szolgál most ez a teszt. Feleslegesen meg nem tesztelne senki, biztos, hogy készül valami... :yes:
 #194033  Szerző: weiszmatyi

Nem az Antenna Hungária üzemelteti, hanem egy kisebb cég ideiglenes engedéllyel (ha nem tévedek). Amúgy a Széchenyi-hegyről megy.
 #194032  Szerző: mihalylovics

Milán írta: 2021.10.01. 17:47 Egész októberben DAB+ teszt adás szól Budapesten
- vételkörzet beltéren: budai oldal
- vételkörzet kültéren: egész Budapest és az agglomeráció egy része.

frekvencia: 10D (215.072 MHz)

Tessék tesztelni!
Ennek igy mi értelme? Ez a 10 W teljesitmény gyakorlatilag semmire nem elég. Amúgy kétlem, hogy lesz itthon ismét digitális sugárzás, legalábbis a jövő tavaszi politikai eseményig biztosan nem számitok rá.
 #194030  Szerző: Glenn

Itt a város legtávolabbi pontján is jön, bár tornázni kell hozzá. Ezeket az adatokat jeleníti meg a vevőm:
Channel: 10D (216,072 MHz)
Multiplex name: KRB DAB TESZT
Service Name: DAB Teszt 1A / 2A / 3A / 4A
Bitrate: 96 / 144 / 192 / 192 kbps
PTY: Other Music
A jelszint sokkal kisebb, mint tavalyig volt.
;)
https://satinfo.blog.hu/2021/10/02/kise ... budapesten
 #194024  Szerző: tvarculat95

pébégáz írta: 2021.10.02. 11:16 Azóta sikerült fognom nekem is, de éppen, hogy megszólalt. Van 4 csatorna, de ugyanaz a zene megy mindegyiken végtelenítve. Azt hittem, rádióadók vannak rajta, de ez így egy nagy semmi. Az AH weboldalán sem találtam erről semmit.
Annak A Jele Hogy Kifogják írni A pályázatot A Dab+ra
 #194023  Szerző: pébégáz

Azóta sikerült fognom nekem is, de éppen, hogy megszólalt. Van 4 csatorna, de ugyanaz a zene megy mindegyiken végtelenítve. Azt hittem, rádióadók vannak rajta, de ez így egy nagy semmi. Az AH weboldalán sem találtam erről semmit.
 #194022  Szerző: Sszilu

Szarvason, a reggeli órákban 8-9 dB-vel vették az adást.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 70