RADIOSITE Fórum

• DAB+

#196009  Szerző: Gyurii

Adani12345 írta: 2022.02.08. 19:28 De az is igaz, hogy nem kerülne kb. semmibe 250 w-on fenntartani Pest megyében a kisérleti adást
Országosan se, de nyilván jobban elkéne terjedjenek a DAB+ képes rádiók, akár valami támogatással is. Persze ez csak álom...
 #196005  Szerző: Adani12345

De az is igaz, hogy nem kerülne kb. semmibe 250 w-on fenntartani Pest megyében a kisérleti adást
 #196004  Szerző: Adani12345

Egyszerűen nem volt rá igény, ameddig a DAB+ rádiók nem lesznek olyan olcsóak mint a sima FM nem fogja szinte senki azokat venni. A Fejlett nyugaton is így van, Norvégia kivételével nem is lőtték le sehol az FM rádiózást és ott is inkább online hallgatják a rádiót mint DAB+-on.
 #195803  Szerző: noartist

kJoe írta: 2022.01.24. 20:25 Ellenzékként nem nehéz ilyet ígérni, aztán majd meglátjuk mennyire gondolják komolyan...
Szerintem itt még nem volt linkelve.
https://satinfo.blog.hu/2021/02/18/orsz ... a_momentum
Politikai oldaltól függetlenül, azonnal, kérdés nélkül újra kéne indítani a Dab+-hálózatot, és valamennyi jelenleg működő magyar rádiót felpakolni rá (plusz írni ki pályázatot kizárólag rá, készülékvásárlás-programmal).

Ész megáll, hogy ez az ország képtelen előre menni. Mi az, hogy csak úgy leállítunk valami előremutatót? Mi lett volna, ha a '90-es évek végén csak úgy lelövik az internetet, mert a papírban és a vezetékes telefonban hisznek?
 #194538  Szerző: kJoe

Tesco DR1403 kiskészülékkel tesztelve:
- Székesfehérváron egyik belvárosi 10 emeletes panelház tetején frekvenciát kikeresve a térerőjelző meg sem mozdult vételhatár alatt sem. Pedig elemekkel próbáltam, mert a tápja sajnos visz be zavart a vételbe.
- BP XIII. Vizafógó környékén Váci úthoz közeli irodaház második emeletén is csak akkor volt vétel, ha az ablakot kinyitottam. Csukott ablaknál erősen akadozott.
Az Alpha Rádióban volt egy interjú a tesztet végző engedélyessel, itt meghallgatható: vipcast.hu
de nagyjából el is lehet olvasni: https://media1.hu/2021/10/03/kiserleti- ... k-is-tole/

Holnapután vége úgyis, aztán lehet még hallunk róla.
 #194043  Szerző: pébégáz

Amikor még az előző DAB+ adás ment, ami 11 évig tartott, akkor csináltam mozgó tesztet a Sangean-nel. Betettem a rádiót a télikabátom zsebébe, és füllhallgatóval hallgattam volna, ha fogott volna valamit. Sajnos betolt antennával egyáltalán nem volt vétel, legfeljebb néha megnyikkant. Buszon utazva és szabadtéren sem működött. Próbáltam autóban is. Letettem a jobb első ülésre a rádiót kihúzott antennával. Sajnos így sem volt vétel, mert akkor meg gondolom, a karosszéria árnyékolt le. DAB+ autórádióm nekem sincs, nem is volt. Viszont a lakásban, illetve az udvaron kihúzott antennával jól működött. De csak úgy.
 #194040  Szerző: DRoland

Örülök ennek a tesztnek, csak lesz valami, valamikor, bár a 10kW jobban hangzana :)
Viszont ilyen kis teljesítmény mellett kíváncsi lennék a mozgó vételre, de sajnos nincs DAB+ képes autórádióm.
 #194038  Szerző: Glenn

mihalylovics írta: 2021.10.02. 22:07Amúgy kétlem, hogy lesz itthon ismét digitális sugárzás, legalábbis a jövő tavaszi politikai eseményig biztosan nem számitok rá.
Miért, akkor mi fog változni? ;)
Amúgy meglepő, hogy mindössze 10 wattal 20-25 km-re is elszól, míg ugyanennyivel a 87,6 a zajból épphogy kihallatszott. Hatékonyabb tehát, mint az analóg és szerintem épp erre szolgál most ez a teszt. Feleslegesen meg nem tesztelne senki, biztos, hogy készül valami... :yes:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 71