RADIOSITE Fórum

  • DAB+

 #2788  Szerző: Sokol404
 
Pasa írta:
csabyke írta:Vagy ez a technológia kinyírja majd a DXet?
Bizony ki! :shock: Marad esetleg a tropó, a szomszédos országokból. :cry:
Keskeny út áll előttünk. :?
 #2751  Szerző: Pasa
 
csabyke írta:Vagy ez a technológia kinyírja majd a DXet?
Bizony ki! :shock: Marad esetleg a tropó, a szomszédos országokból. :cry:
 #2737  Szerző: csabyke
 
A DABnál milyen terjedési viszonyok vannak? Itt is lesz majd lehetőségünk arra, hogy jókis Spanyol, Skandináv és Arab adókat fogjunk majd? Vagy ez a technológia kinyírja majd a DXet?
 #1226  Szerző: Sokol404
 
téeszelnök írta:Egyébként meg most az analóg rádiók is szarul szólnak, mert az az elv, hogy "az a jó, ha jó hangos", aztán túlkompresszált, túllökött hangmassza lesz az egészből.

így van!
Na látjátok, barátaim, én is mindig ezt mondom. :!:

Ezáltal szinte élvezhetetlenné válik a zene. Ezt a kereskedelmi rádiók örömmel alkalmazzák, és az annak tűnő MR2-Petőfi is.
 #1213  Szerző: cool
 
Ne menjünk bele komoly mátrixelemzésekbe egy tematikus rádiós kampányra vontkozóan, mert szerintem rajtunk kivül, nem nagyon értené senki és ez nagyon komoly marketing.

Majd 2020-ban térjünk rá vissza, ugyanis még az ezévi piaci adtokról is részeredmények vannak csak, messzemenőleg pedig felesleges tervezni.
Először is célok kellenek, utánna jöhet a stratégia és én még célokat sem látok, csak elképzeléseket.

Lehet, hogy valami nagyon újat és jót fog, hozni a Dab, de lehet, hogy gyökeresen roszabbat annál, mint amennyit várnuk tőle.

Az biztos hogy ha ezt tényleg minden vacak kínai és egyéb készülék fogja majd tudni venni, akkor már az elején régen rossz.
A minőségnek ugyanis ára van!

És ha a DAB egy idő után egy bizonyos szint alá megy akkor nincs miről beszélnünk. Ugyanaz lesz a helyzet, mint ma z FM sávon csak Digitális formátumban. Vagy nem?

Várjuk meg a végét, 10 év mulva már lesz min vitázni szerintem, ma még nincs mert igazából hozzávetőleges adatokat tudunk erről, ami messzemenően kevés bármilyen következtetgetéshez!

Én ezzel a témából kiszáltam! Mindenkinek további jó fórumozást!
 #1204  Szerző: cool
 
Még 1 dolog. Én nem vagyok dúsgzdag, mégis hallgatok gazdaságit. :)
A példa pedig bocsánat nem volt jó mert tavaly ennél a rádiónál hagytak a legkevesebbet a reklámozók. :oops:
 #1189  Szerző: cool
 
:) Nem tudom! Nem vagyok bizakodó! Tematizálódás pedig ma is van, és ha valaki meg akar venni valamit, megveszi. Még akkor is ha nem reklámban látja vgy hallja. Ez a finomítás már csak részletkérdés.

Ha nem Magyrországon beszélnénk a DABról azt mondanám, ide vele már holnaptól.
Sajnos erős "dézsavű" érzésem van. A kereskedelmi rádiók indulásakor ugynilyen vehemenciával beszéltünk a dologról csak más adatokkal, halmoztuk lehetőségeket, terveztünk.....

Ma viszont oda jutottunk, hogy a szakmát nemhogy ünnepeljük, hanem lassan temetjük. Meg kell várni azt, hogy a DAB rendszer beinduljon, mert most azt mondom, hogy ugyanannyi esélye van fennmaradnia, mint amennyi megbuknia..

Felesleges kétes jóslatokba bocsájtkozni, legyen az jó vagy rossz.
 #1186  Szerző: t
 
cool írta:Visszatérve a 8-10 országos rádióra......

Ha bejön a DAB és mindent lehet fogni mindenhol akkor, fennál az a veszély, hogy 1-2 pár rádió akár az egész reklámpiacot birtokba veheti, mert a reklámozó nem fog 2 rádióban egyszerre hírdetni ha mondjuk több régióban értékesít,mert ezt megteheti majd a számára legjobb üzleti feltételeket kínáló 1-2 akárhány csatornán.

Erre az egész rádiós piac rámehet és lesz egy pár gigászi médiavállalat, ami az egész országot lefedi majd és akkor lehet itt kínálattal dobálózni, csak szűkülni fog a piac.

Ma már egy rádiót hobbybol és pistabá meg mariné "igényéhségéből" nem lehet fenntartani, mert sugározhat hat adást egyszerre, de oda ember is és pénz is kell.
Vagy megindul a tematizálódás, ami a pontosabban pozicionált reklámozást is lehetővé teszi. Pl., ha egy drága autót reklámozol, minek van nagyobb értéke? Ha azt egy gazdasági és hírrádióban teszed, aminek mondjuk 20 ezer magas beosztású, nagy jövedelmű hallgatója van, vagy a Sláger Rádióban, amit ötszázezer műkörmös, bolti eladó és buszsofőr hallgat? :)
 #1181  Szerző: cool
 
Visszatérve a 8-10 országos rádióra......

Ha bejön a DAB és mindent lehet fogni mindenhol akkor, fennál az a veszély, hogy 1-2 pár rádió akár az egész reklámpiacot birtokba veheti, mert a reklámozó nem fog 2 rádióban egyszerre hírdetni ha mondjuk több régióban értékesít,mert ezt megteheti majd a számára legjobb üzleti feltételeket kínáló 1-2 akárhány csatornán.

A végeredmény pedig ugyanaz lehet mint most. Lesz pár monopol helyzetben lévő hatalmas országos ráidó, meg több tengődő kicsi. Akkor meg miben változik a rendszer?

Erre az egész rádiós piac rámehet majd és akkor lehet itt kínálattal dobálózni, ugynaz lesz mint ma, mert lehet, hogy a versenyt épp az a rádió nem fogja bírni amit épp te szeretnél majd hallgatni!

Ma már egy rádiót hobbybol és pistabá meg mariné "igényéhségéből" nem lehet fenntartani, mert sugározhat hat adást egyszerre, de oda ember is és pénz is kell.
 #1180  Szerző: t
 
cool írta:Mennyibe kerül ma egy sugárzó rádiónak a DAB rendszer?
Maga a konkrét sugárzás még olcsóbban is kijöhet, hiszen egy adóval egyszerre több adás is kisugározható. Ha a stúdiókból digitális jel érkezik, a mintavételezéssel már nem kell foglalkozni, marad a források tömörítése és összegzése (multiplex előállítása), aminek az eszközháttere megintcsak nem egy hatalmas csodadolog, aztán ebből az RF jel előállítása és kisugárzása.
Vegyük például a Magyar Rádiót, ha mondjuk 6 adót analóg módon kíván egy toronyból sugározni (amire még elég frekvencia sincs, tehát már előrébb van a digitálissal), adónként 10 KW teljesítménnyel, máris elhasznált 6 frekvenciát, és 60 KW kisugárzott teljesítményhez mérten fizeti a villanyszámlát, illetve 6 db. adót is meg kellett vásárolnia, digitálisban meg egy frekvenciát lőtt el, 10 KW után pörög a villanyóra, meg egy eszközt vett, ha nem is hatod, de mondjuk harmadáron.
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71