RADIOSITE Fórum

  • DRM

 #35994  Szerző: lali87
 
Az olcsóbb szót nem szeretik azok a buzik akik a mi érdekeinket képviselik :gonosz:
A DVB-T-t is csak azóta sürgetik mióta kiderült, hogy kurvára sötét lesz sok tv, ha süketség fenyegetné a rádiót akkor ott is mozgolódás indulna addig mindenki ül a meleg vízben
djlacee írta:Vagy, hagyják meg az URH-t, KH-t is, legyen DAB+ is, és az OIRT-ot is indítsák be, meg rövidhullámon, hosszúhullámon is legyen sugárzás, így aztán tényleg mindenki kapna helyet
Az OIRT ban még lenne is ráció, de a mai vevők nem képesek venni, a többi nem olyan jó mint az FM....
Digitálisan mindenki jó minőségben adhatna szinte korlátlan mennyiségű frekivel. Egy multiplex 12 adóval ha jól tudom 3-at terveznek az 36 db országos "frekvencia" csak DAB+on emellett lesznek helyi multiplexek és akkor a topic témájáról a DRM-ről még egy büdös szó nem esett....Nagy lehetőség csak nem élünk vele...DVB-T-t volt módomban használni....Szép tiszta kép...amikor megvan a megfelelő jelerősség onnantól semmi problem...Budapesti vagyok akárhová tettem az antennát működött....Ha DAB/DRM így működne ilyen elfogadható áron már mennék is rádiót venni.....
 #35993  Szerző: donder
 
djlacee írta:Vagy, hagyják meg az URH-t, KH-t is, legyen DAB+ is, és az OIRT-ot is indítsák be, meg rövidhullámon, hosszúhullámon is legyen sugárzás, így aztán tényleg mindenki kapna helyet
így van, így talán olcsóbb is lenne (talán) egy frekvencia...
 #35992  Szerző: djlacee
 
Vagy, hagyják meg az URH-t, KH-t is, legyen DAB+ is, és az OIRT-ot is indítsák be, meg rövidhullámon, hosszúhullámon is legyen sugárzás, így aztán tényleg mindenki kapna helyet
 #35989  Szerző: lali87
 
djlacee írta:Legyen 4000Ft és akkor már WiFi-vel is ;)
:gonosz: vagy....a most kapható DAB/DRM vevők prémium cuccok azokból egy FM vevő is aranyérben :hehe: van csak az occó amiből sokat gyártanak és adnak el......OGY döntés az analóg lekapcsolásról--->AH kiépíti a rendszert+pici reklám---->ha ez meg lenne, akkor olcsó lenne a vevő is!!!!
 #35986  Szerző: djlacee
 
Legyen 4000Ft és akkor már WiFi-vel is ;)
 #35984  Szerző: lali87
 
Van-van sok ágazat....nagyanyám 80 éves....Amiatt dobta ki az AM rádióját mert véletlenül meghallotta, hogy mien jól szól az FM :) kicsit későn......
Neki azon jön már a Kossuth...és mellette bejön a Slá.. :) az már nem.....izé SztárFM....jobb minőség több műsor....

Nem kellene többet tenni....pl: 2014.december 31. 23.59.59-kor kikapcs az analóg sugárzásnak törvényileg.....jövő ilyenkor az ország nagy részén lenne
DAB+ vagy DRM sugárzás és lenne Tesó gazdaságtalan zsebrádió 3000Ft-ér AM/FM/DAB+/DRM vételi képességgel.....a tökömet tenném rá!!!!
Nekem senki ne regélje el milyen drága....mp3-om lejátszó 2003 Keravill 64MB-os 50.000Ft noname ma 2-3000Ft az 1GB-s izé olyan már alig van minimum 2GB
Mi kell egy DAB-DRM vevőbe....1DB antenna, 1adag műanyag a házához,
1DB hangszóró, 1kis gyufás-doboznyi elektronika, 2DB ceruzaelem,
mondjuk lehetnek valami licence díjak....mert ha jól tudom az AAC kódolás a Dolby tulajdona de nagy tételben ez is elenyésző.....

Csak OGY döntés kellene és 1 éven belü "dübörögne" a digit rádió!!!!
 #35934  Szerző: donder
 
lali87 írta:
Mauro írta:Ezt én se értem AH miért nem tesztel DRM-be is.
Nem tesztelni kéne...azon már rég túl vannak....kereskedelmileg szolgáltatás szinten kéne működnie....ki van próbálva....miért nincs szolgáltatás??????
Figy!
Először is meg kellene ismertetni az emberekkel a DRM-et! Hiszem hogy az emberek 90%-ának halvány lila hátsószele sincs róla hogy mi is ez! (Tisztelet a kivételnek!)
Másodszor nem érné meg, mert már annyi rádiós meg TV-s ágazat van, hogy az emberek szerintem nem térnek el a szokásaiktól (rádióhallgatási). Van: AM/FM stb., DVB-T rádió, a feltörekvő DAB+, Netrádió, Mobilrádió, Műholdas rádió stb. Szal nem lenne elég hallgatottság! Így nem érné meg a reklámozóknak hogy reklámokat adjanak le DRM-ben, és ha nincs reklámból pénze a rádiónak, akkor egyszerűen becsődöl (bla bla bla) és még folytathatnám az ördögláncot napestig! Egyszóval nem érné meg! És ha meg is ismernék a DRM-et a köznépiek, akkor csak azért a pár rádióért amit adni fognak, nem hiszem hogy rászán a paraszt egy komplett nem olcsó vevőt! Esetleg a fanatikusok mint pl.: Pasa... :D ;) (Elnézést!!)
 #35933  Szerző: lali87
 
Mauro írta:Ezt én se értem AH miért nem tesztel DRM-be is.
Nem tesztelni kéne...azon már rég túl vannak a DAB-ot 1995 :question: :question: :question: !!! óta próbálgatják de a DRM-et is tesztelgették.......kereskedelmileg szolgáltatás szinten kéne működnie....ki van próbálva....miért nincs szolgáltatás??????
És nehogy azt merje valaki mondani, hogy nincs rádióvevő, meg drága!!!!!
Mert azt fel rugom mint a büdös bogarat......
MindigTV
--->1 éve alig volt set-top-box és beépítet-tuneres LCD.....ami volt az is méregdrága!!!!
---->most a tv-k 2/3-a DVB-T Mpeg4-es tuneres és nem kerül többe mint a normál ami lassan eladhatatlan mert senkinek nem kell!! Mpeg4-es set-top-box Seltronic az Auchanban 14.000Ft

Szolgáltatás és egy kis reklám kellene és menne minden ahogy kell!
 #35903  Szerző: Mauro
 
Ezt én se értem AH miért nem tesztel DRM-be is.
 #35892  Szerző: lali87
 
Őszintén szólva nem értem :) Olyan az FM rádiózás mint az algopyrin...jó-jó...de azóta feltaláltak már jobbat....
És senkinek nem kell....olcsó...jó minőségű...egyszerű....eszméletlen frekitöbblet... Tesztelgetnek már évek....évtizedek óta de nem vezetik be (DAB). Ha nagy tömegben készülnének a vevők semmivel, vagy csak elenyésző mértékben lennének drágábbak mint az analógok.....
Csak előnye van "kivéve a digitális tömörítést" ami hifi fanatikusoknak rossz hír....de lássuk be kevesen hallgatnak milliós hifin rádiót....(és azokat sem zavarná feltétlenül)
A DAB-ot agyonhallgatják a MinDig TV-vel ellentétben a DRM-ről meg nagyon megfeledkezett mindenki......"nem lesz itt lófasz se csikánóó".....Nem, hogy digitális rádió.......