RADIOSITE Fórum

  • IP alapú rádiózás

 #172865  Szerző: joe
 
Jól elijesztettétek a kérdezőt...rádiózáshoz rádió kell és antenna avagy internet kapcsolat. Nézzétek a Lidl ajánlatát 12.07-től "négy az egyben sztereó rádió" - 39.999 HUF - internet rádió, DAB+, FM RDS ill. streaming funkciókkal...
kép
 #172860  Szerző: altermanus
 
vannak olyan hely, hogy nem jön a Kossuth, vagy bármi 1 km-ig... Kenwood tunerrel Sümeg-Tapolca között (erdőn át) csak ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss hallható,
Viszont ha nagyon kíváncsi vagy, Pétfürdőn, és Várpalotán egy jobb tunerrel, csak kint lehet hallgatni a Kossuth-ot, a Petőfihez, meg meg kell választani a helyet... hiába fogja egy ismerősöm 4 frekvencián. én el tudom képzelni, hogy nem fog semmit FM-en, de középhullámon jönni kell
 #172858  Szerző: Kovi02
 
altermanus írta:
Kovi02 írta:
kavicsos64 írta:Hát akkor ki kell ábráditsalak mert én több települést is tudok ahol nem hogy a rádiózás még a tv-zés is akadályozott ! Anyám az alföld közepén lakik de gyakorlatilag a hosszú hullámsávon recsegve fokhatók az adói ha megleli az ablakban ! Az URH-n olyan szűk sávban van hogy gyakorlatilag nem tudod behangolni bárhová állítod az antennát ! Most majd a mindig tv-t próbálom meg valahogy összekötni a rádióval hátha az azon jövő digitális jel jobban használható volna ! Ahol ő lakik a clarion autórádió sem szól ! Néha a villanyoszlopok közt bejön az adó másként csak sistergés van !
Pontosan hol? 540khz az egész országban tökéletesen szól.
de ő gondolom FM-re gondolt...
http://radiosite.hu/wp-content/uploads/ ... ossuth.png

Az MR1 -szerintem feleslegesen nagy és rendkívül frekvenciapazarló- adóhálózata arra szolgál,hogy mindenhol lehessen fogni őket legalább 3 frekvencián kiváló minőségben.
(ha nem erőltetem meg magam,akkor is egy átlagos vevővel 3 frekvencián tökéletesen, további 4en elfogadhatóan veszem az MR1-et, DX felszereléssel 15 frekvencián tudom legalább ST minőségben venni).
 #172856  Szerző: altermanus
 
Kovi02 írta:
kavicsos64 írta:Hát akkor ki kell ábráditsalak mert én több települést is tudok ahol nem hogy a rádiózás még a tv-zés is akadályozott ! Anyám az alföld közepén lakik de gyakorlatilag a hosszú hullámsávon recsegve fokhatók az adói ha megleli az ablakban ! Az URH-n olyan szűk sávban van hogy gyakorlatilag nem tudod behangolni bárhová állítod az antennát ! Most majd a mindig tv-t próbálom meg valahogy összekötni a rádióval hátha az azon jövő digitális jel jobban használható volna ! Ahol ő lakik a clarion autórádió sem szól ! Néha a villanyoszlopok közt bejön az adó másként csak sistergés van !
Pontosan hol? 540khz az egész országban tökéletesen szól.
de ő gondolom FM-re gondolt...
 #172841  Szerző: Kovi02
 
kavicsos64 írta:Hát akkor ki kell ábráditsalak mert én több települést is tudok ahol nem hogy a rádiózás még a tv-zés is akadályozott ! Anyám az alföld közepén lakik de gyakorlatilag a hosszú hullámsávon recsegve fokhatók az adói ha megleli az ablakban ! Az URH-n olyan szűk sávban van hogy gyakorlatilag nem tudod behangolni bárhová állítod az antennát ! Most majd a mindig tv-t próbálom meg valahogy összekötni a rádióval hátha az azon jövő digitális jel jobban használható volna ! Ahol ő lakik a clarion autórádió sem szól ! Néha a villanyoszlopok közt bejön az adó másként csak sistergés van !
Pontosan hol? 540khz az egész országban tökéletesen szól.
 #172834  Szerző: kavicsos64
 
Hát akkor ki kell ábráditsalak mert én több települést is tudok ahol nem hogy a rádiózás még a tv-zés is akadályozott ! Anyám az alföld közepén lakik de gyakorlatilag a hosszú hullámsávon recsegve fokhatók az adói ha megleli az ablakban ! Az URH-n olyan szűk sávban van hogy gyakorlatilag nem tudod behangolni bárhová állítod az antennát ! Most majd a mindig tv-t próbálom meg valahogy összekötni a rádióval hátha az azon jövő digitális jel jobban használható volna ! Ahol ő lakik a clarion autórádió sem szól ! Néha a villanyoszlopok közt bejön az adó másként csak sistergés van !
 #172814  Szerző: Attis
 
kavicsos64 írta:Helló mindenkinek ! Ezt a digitális rádiózást valaki mondja el legyen szíves hogy működik ? Anyámnak kéne valami rádió de olyan helyen lakik ahol nincs ereje már a hagyományos rádiónak, ami az én lakóhelyemen remekül működik az nála meg sem nyikkan ,olyan kicsi már az adó teljesítménye ! Légvonalban 100km körül van hozzá a Kékestető ! A Debreceni adó meg olyan 80km lehet egyébként teljesen sík a vidék ! Vagy egyáltalán van ilyen rádiózás ma Magyarországon ?
Határon túl él édesanyád? Határainkon belül nagyon nehezem tudok elképzelni olyan települést, ahol FM-en abszolút nincs vétel. A Kossuth és Petőfi gyakorlatilag 100%-osan lefedi az országot.
 #172813  Szerző: Wolfman
 
kavicsos64 írta:Helló mindenkinek ! Ezt a digitális rádiózást valaki mondja el legyen szíves hogy működik ? Anyámnak kéne valami rádió de olyan helyen lakik ahol nincs ereje már a hagyományos rádiónak, ami az én lakóhelyemen remekül működik az nála meg sem nyikkan ,olyan kicsi már az adó teljesítménye ! Légvonalban 100km körül van hozzá a Kékestető ! A Debreceni adó meg olyan 80km lehet egyébként teljesen sík a vidék ! Vagy egyáltalán van ilyen rádiózás ma Magyarországon ?
Szerintem a rossz topikba írtál. Ez az internetes rádiózásról szól, te valószínűleg a földfelszíni digitális sugárzásra gondolsz. Földfelszíni digitális sugárzás (DAB+) csak Budapesten és környékén van most csak sajna.
 #172810  Szerző: kavicsos64
 
Helló mindenkinek ! Ezt a digitális rádiózást valaki mondja el legyen szíves hogy működik ? Anyámnak kéne valami rádió de olyan helyen lakik ahol nincs ereje már a hagyományos rádiónak, ami az én lakóhelyemen remekül működik az nála meg sem nyikkan ,olyan kicsi már az adó teljesítménye ! Légvonalban 100km körül van hozzá a Kékestető ! A Debreceni adó meg olyan 80km lehet egyébként teljesen sík a vidék ! Vagy egyáltalán van ilyen rádiózás ma Magyarországon ?
 #167234  Szerző: Gr3g0ry
 
szblcs írta:Húha, valami történik a StreamStattal, beszürkült! :o
Lehet hogy leállítják a régi skin-t? :shock:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 99