RADIOSITE Fórum

  • T-Home

 #160937  Szerző: thenewdeam0n
 
frekivadasz írta:Aha, abban a kb. 27 háztartásban, ahol elérhető az optikai szolgáltatás.
10500-ért :D
 #160936  Szerző: frekivadasz
 
Aha, abban a kb. 27 háztartásban, ahol elérhető az optikai szolgáltatás.
 #160454  Szerző: thenewdeam0n
 
A ZTE van nekünk is, a szomszédnak is: szar. Kérj mást, mert nem való semmire. Igazi ipari hulladék.
Érdekes nekünk is évek óta ZTE van semmi baja nincsen soha.
 #160453  Szerző: Attis
 
Köszi a tippeket! :yeah:
A ZTE van nekünk is, a szomszédnak is: szar. Kérj mást, mert nem való semmire. Igazi ipari hulladék.
Csak vajon járható út, hogy besétálok hozzájuk a ZTE-vel, és kérek egy másikat helyette? A környéken mindenkinek ezt adják.
Joe!
A telefon modemhez csatlakozik. Esetleg próbáljam ki pár órára, hogy kiiktatom a modemet?
A ledek hiba esetén is világítanak, kivéve a service led. Magyarul: a modem szerint minden szolgáltatás rendben van.
A Wi-fi-vel kapcsolatban interferenciára gyanakszom(lásd szomszédok), egyetértek Joe azon véleményével hogy a UTP-vel is kikellene próbálni.A telefonra nincs ötletem.
Erre még nem gondoltam, pedig... Ha belegondolok, a szomszédok pár hónapja (nyár elején talán) köttették be a T-t, és ők is dettó ilyen modemet kaptak. A telefonom és a számítógépem is tökéletesen látja az ő wifi-jük jelét (pár méter van a házak között.) És tényleg, előtte nagyon ritkán volt gondom a wifi-vel (nem is rémlik, hogy lett volna).

Viszont amióta ide írtam, nem volt semmi gondom, nem kellett resetelni a modemet. :yeah: Ha ezen múlik, sűrűbben írok. :yeah:
Még egyszer köszi a segítséget, résen leszek a következő hibánál, így már okosabb lettem picit.
 #160425  Szerző: Gr3g0ry
 
Attis írta:Egy kis segítséget kérek.
Vezetékes telefon + internet csomagunk van e cégtől. Hibabejelentés után modemet cseréltek, de lényeges javulást nem látok.
Hiba:
-ZTE modemet cseréltek ugyanolyanra, 5-6 óránként áramtalanítani kell, mert elveszik a wifi. A házban 3 gép csatlakozik a wifi-re (2 mobil + 1 PC stick-kel). Áramtalanítás után pár óráig minden frankó, aztán nincs internetelérés.
Telefon: gondolom emiatt cserélte ilyen gyorsan le a modemet a szolgáltató: másfél napig telefon tök süket, azon már nem segített semmi praktika.
A Wi-fi-vel kapcsolatban interferenciára gyanakszom(lásd szomszédok), egyetértek Joe azon véleményével hogy a UTP-vel is kikellene próbálni.A telefonra nincs ötletem.
 #160369  Szerző: thenewdeam0n
 
joe írta:Gyanítom, másról beszéltek. A ZTE egy gyártócég, a Digi ONT-t (optikai modemet) a "T" - gondolom - ADSL modemet használ. A wifi mindegyiken csak kényelmi funkció, egy szolgáltatóról sem tudok, aki a wifire bármit garantálna. A net működését UTP kábellel csatlakoztatva kellene kipróbálni, ha az is szakad 5-6 óránként, akkor máshol kell keresni a hibát. Említed a hagyományos telefont, ami nem ad tárcsahangot, IP alapú a vonal (azaz a ZTE eszközhöz csatlakozik a telefon is) vagy hagyományos analóg (modem előtt a vezetékben lévő DSL szűrőhöz)? - ha az utóbbi, akkor a DSL szűrővel vagy magával a telefonvezetékkel (hálózattal) lesz a probléma, ezért bizonytalan a telefon működése ill. bont a net is.
Érdemes megnézni, hogy jó működés ill. hiba esetén melyik LED mit mutat a modemen. 5. oldalon van egy kis súgó :)
https://www.telekom.hu/static-th/sw/fil ... mutato.pdf
A T-nek is van optikai halozata.
 #160367  Szerző: joe
 
Gyanítom, másról beszéltek. A ZTE egy gyártócég, a Digi ONT-t (optikai modemet) a "T" - gondolom - ADSL modemet használ. A wifi mindegyiken csak kényelmi funkció, egy szolgáltatóról sem tudok, aki a wifire bármit garantálna. A net működését UTP kábellel csatlakoztatva kellene kipróbálni, ha az is szakad 5-6 óránként, akkor máshol kell keresni a hibát. Említed a hagyományos telefont, ami nem ad tárcsahangot, IP alapú a vonal (azaz a ZTE eszközhöz csatlakozik a telefon is) vagy hagyományos analóg (modem előtt a vezetékben lévő DSL szűrőhöz)? - ha az utóbbi, akkor a DSL szűrővel vagy magával a telefonvezetékkel (hálózattal) lesz a probléma, ezért bizonytalan a telefon működése ill. bont a net is.
Érdemes megnézni, hogy jó működés ill. hiba esetén melyik LED mit mutat a modemen. 5. oldalon van egy kis súgó :)
https://www.telekom.hu/static-th/sw/fil ... mutato.pdf
 #160361  Szerző: thenewdeam0n
 
noartist írta:
Attis írta:Egy kis segítséget kérek.
Vezetékes telefon + internet csomagunk van e cégtől. Hibabejelentés után modemet cseréltek, de lényeges javulást nem látok.
Hiba:
-ZTE modemet cseréltek ugyanolyanra, 5-6 óránként áramtalanítani kell, mert elveszik a wifi. A házban 3 gép csatlakozik a wifi-re (2 mobil + 1 PC stick-kel). Áramtalanítás után pár óráig minden frankó, aztán nincs internetelérés.
Telefon: gondolom emiatt cserélte ilyen gyorsan le a modemet a szolgáltató: másfél napig telefon tök süket, azon már nem segített semmi praktika.
--
Most modemcsere után: internet problémát írtam, telefon: ha felveszem a hagyományos készülék kagylóját, vonal nincs, tárcsázni nem lehet. Nyomkodom a (hogyishívjákot :D ) amire ráteszem a kagylót :D , egy idő után észhez tér. Azt még nem tudom, hogy amikor vonal nem elérhető hívás céljából, beérkező hívásra csörögne-e a telefon.
Összefoglalva: alternatívám ebben a pillanatban nincs, talán az Invitel, ha jól tudom, ugyanezzel a hálózattal.
Mit tudok kezdeni, tapasztalt-e más hasonlót?
A ZTE van nekünk is, a szomszédnak is: szar. Kérj mást, mert nem való semmire. Igazi ipari hulladék.
Nekunk is ZTE van a Digitol evek ota de semmi problema pedig wifis ( ZTE F668 vagy F688 )
 #160360  Szerző: noartist
 
Attis írta:Egy kis segítséget kérek.
Vezetékes telefon + internet csomagunk van e cégtől. Hibabejelentés után modemet cseréltek, de lényeges javulást nem látok.
Hiba:
-ZTE modemet cseréltek ugyanolyanra, 5-6 óránként áramtalanítani kell, mert elveszik a wifi. A házban 3 gép csatlakozik a wifi-re (2 mobil + 1 PC stick-kel). Áramtalanítás után pár óráig minden frankó, aztán nincs internetelérés.
Telefon: gondolom emiatt cserélte ilyen gyorsan le a modemet a szolgáltató: másfél napig telefon tök süket, azon már nem segített semmi praktika.
--
Most modemcsere után: internet problémát írtam, telefon: ha felveszem a hagyományos készülék kagylóját, vonal nincs, tárcsázni nem lehet. Nyomkodom a (hogyishívjákot :D ) amire ráteszem a kagylót :D , egy idő után észhez tér. Azt még nem tudom, hogy amikor vonal nem elérhető hívás céljából, beérkező hívásra csörögne-e a telefon.
Összefoglalva: alternatívám ebben a pillanatban nincs, talán az Invitel, ha jól tudom, ugyanezzel a hálózattal.
Mit tudok kezdeni, tapasztalt-e más hasonlót?
A ZTE van nekünk is, a szomszédnak is: szar. Kérj mást, mert nem való semmire. Igazi ipari hulladék.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11