RADIOSITE Fórum

  • Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság

 #113531  Szerző: hori
 
adminisztrator írta:most 2014-ig ez megy. utána indulhatnak kerrádiők.
A kérdés itt csak az, hogy hol?
Kaposvárra például már csak a 99,9 MHz marad. Ha csak nem tárat majd fel valaki egy újabb frekvenciát, vagy a hatóság nem teszi ezt meg ugye. De szerintem erre kicsi az esély már.
 #113455  Szerző: Ivoa
 
Attis írta:Kaposvár 97,5 közösségi. (Elmehetnek a ***************. A 102,6 után ez is? Ennyire kell védeni a Class-t és az induló kormányközeli rádiót? :vomit: :wailing: )
Pécs 101,2 közösségi.
Kiskőrös 97,0 kereskedelmi.
És a - számomra - hatalmas meglepetés: 97,1 Szombathely közösségi. Jelenleg a Rádió Szombathely sugároz ezen a frekin, ami az ország leghallgatottabb helyi rádiója. Ezt is ki kell nyírni? :o
A Kék Dunát is kinyírták, hiszen már a Komárom 90,5-öt is a Forrás kapta meg (érdekes, hogy a szeptemberben lejáró győri Kék Dunát véletlenül sem kezdték még el pályáztatni, vajon miért? :S)

Szólhatnak Pécsett a Katrádió műsorai a 101,2-n és Kaposváron a 97,5-ön. Kiskőrösre meg max. a Gong nyer egy vb-vel. A Szombathely 97,1-re a Lánchíd mehet.

Várom a Szeged 100,2 közösségi pályázatát is.
 #113429  Szerző: Attis
 
Kaposvár 97,5 közösségi. (Elmehetnek a ***************. A 102,6 után ez is? Ennyire kell védeni a Class-t és az induló kormányközeli rádiót? :vomit: :wailing: )
Pécs 101,2 közösségi.
Kiskőrös 97,0 kereskedelmi.
És a - számomra - hatalmas meglepetés: 97,1 Szombathely közösségi. Jelenleg a Rádió Szombathely sugároz ezen a frekin, ami az ország leghallgatottabb helyi rádiója. Ezt is ki kell nyírni? :o
 #112272  Szerző: asimov
 
Én úgy fogalmaznék, hogy ama bizonyos 35% miatt olyan zenék is adásba kerülnek, amelyekre jómagam magnókazettát sem pazarolnék el és/vagy iszonyat mennyiségű ismétlésbe kényszerülnek a rádiók.
adminisztrator írta: Ebből a szempontból nem gond, ha rendet rak a szabályozás, de a 35% kitörni nem tudó, trendeket nemcsak nem teremtő, de azokhoz alkalmazkodni sem tudó magyar zenészek siralma, a rádiók és a hallgatók kárára.
 #112254  Szerző: királyrák
 
bukkfa24 írta:Nagy csend van már jó idő óta a Neo FM megszűnése által felszabadult frekvenciák sorsa felől.Az erre illetékesek bizonyára foglalkoznak a témával,de döntés még nincs.
Jó, hát nem megy egyik pillanatról a másikra összerakni egy harmadik jobbos zenei adót a Music FM és a Class mellé. :troll:
 #112253  Szerző: markfelt
 
Akkor most egy másik megközelítés, némi utánajárás után:

EU irányelv, hogy nyelv és ne származás alapján kategorizálják a zenéket. Ahogy mindent, mivel származás alapján diszkriminatív.
Ez szerintem teljesen rendben van. Csak a 35% baromi sok. 15%-ot tartanék elfogadhatónak maximum.

Egyébként ABBA - Gimme Gimme Gimme-t például szerintem senki nem mondja svéd zenének, Inna - Hot-ot, viszont előszeretettel mondják románnak...

Ebből a szempontból nem gond, ha rendet rak a szabályozás, de a 35% kitörni nem tudó, trendeket nemcsak nem teremtő, de azokhoz alkalmazkodni sem tudó magyar zenészek siralma, a rádiók és a hallgatók kárára.
 #112219  Szerző: LuciFerko
 
Ivoa írta:
Chucky írta:
LuciFerko írta:http://www.zeneszbazis.hu/profiles/blog ... gyar-zenet :gülü2: :gülü2: :gülü2: :gülü2: :gülü2: :ayfkm:
Persze megint javarészt
olyanok tiltakoztak a javaslat ellen, akik már 20 éve nincsenek rivaldafényben! :gülü2:
Akkor ez azt jelenti, hogy pl. Király Viktor - Solo száma (ha angolul játsszák) továbbra sem magyar, míg ha magyarul, akkor igen?
Ezek szerint igen.
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 107