RADIOSITE Fórum

  • Retro Rádió

 #193192  Szerző: shadoe
 
nermalcat írta: 2021.07.01. 19:15 Remélem, nem áll meg a folyamat, és végre lesz egy tisztességet országos AC rádiónk. A Retro nevet el kllene engedni, igaz, hogy ezzel 3 évet elszartak a semmibe, de köszönjék annak a pihent agyúnak, aki 2018-ban kitalálta, hogy az egyetlen országos kereskedelmi frekire a táncdalfesztiválos banyatank fm-et kell rakni! Ha van egy kis eszük, így fog kinézni a portfólió az átalakítás végére:
Retro - helyette Pop FM, Hot AC rádió, 90-es évektől napjainkig
R1 - CHR (nem Dance CHR!)
Best - zenék a 80-as, 90-es 2000-es és 2010-es évekből, pofázós reggeli műsor nélkül
103.9 - Rockrádió, nappal a szerződés által megengedett lehető legpopulárisabb playlist-tel
96.4 - Rnb rádió, ugyanaz vonatkozik rá, mint a 103.9-re
Ebben a hozzászólásban sok igazságot látok. Nekem a hátam közepére nem hiányzott egy olyan rádió, ami összemixeli a 60-as évek számomra semmit se jelentő, bőven agyonkoptatott zenéit a 2015-ösökkel, és nem mellesleg felidézi a rosszemlékű Juventus napi rotációt, a 90-es évek legaljával, amikor és ahol az ég egy adta világon jóformán egyetlen akkori újdonság se szerepelt, maximum a DJ Bobo-színvonal, és óránként tíz szám (egy 1995-2000 közötti napi rotációban!!!) a 70-es évek végéből és a 80-as évek elejéből, abból is a legnagyobb dögunalmat jelentőkből (lásd: Lipps Inc 'Funky Town', a 'Time Of My Life', Michael Sembello "Maniac", stb., gondolom még mindig ismerősek a Juvéból, és nyilván a Retro is gyűröttre játssza!). Aránytévesztés felsőfokon... Ehelyett nagyon jó lenne egy gatyába rázott AC/Hot AC, egy pop (ehhez a R1 már közelít, szinte rendben van), egy R'n'B, esetleg egy rock rádió (itt a Petőfi már kompenzál, ez is egy jó irány). A legnagyobb deficit most szerintem az R'n'B terén van, teljesen megszűntek a lehetőségek, még a heti rendszerességű kétórás programok is (DJ Revolution, Getto Swing), amik ezt az igényt kielégítenék. Itt aki Drake-t, Usher-t, Kanye West-et, Notorius B.I.G.-t, Missy Elliotot stb. akar hallgatni (és nem azt az egyetlen számukat), maximum a neten fog, mert magyar adó nincs, amelyik ezt bevállalja. De napi ötórás mix az van, az nagyon fontos - na ez áll szemben 0 perc R'n'B-vel. Van itt még mit javítani.
 #193191  Szerző: DRoland
 
nermalcat írta: 2021.07.01. 19:15 Retro - helyette Pop FM, Hot AC rádió, 90-es évektől napjainkig
R1 - CHR (nem Dance CHR!)
Best - zenék a 80-as, 90-es 2000-es és 2010-es évekből, pofázós reggeli műsor nélkül
103.9 - Rockrádió, nappal a szerződés által megengedett lehető legpopulárisabb playlist-tel
96.4 - Rnb rádió, ugyanaz vonatkozik rá, mint a 103.9-re
Biztos jó lenne az, amit írsz? Egyébként meg országos szinten gondolkodj, az ország nemcsak a fővárosból áll.
nermalcat írta: 2021.07.01. 19:15 hogy az egyetlen országos kereskedelmi frekire a táncdalfesztiválos banyatank fm-et kell rakni!
Az, hogy egyetlen országos frekvenciacsomag maradt az elég szomorú, puszira odaadták a volt Sláger/Neo csomagot a Kossuthnak meg kreáltak egyet a Dankónak, a többi meg alapból foglalt volt, mennyivel másabb lenne, ha lenne DAB+
Azért ez elég degradáló kifejezés, ha neked nem tetszik egy stílus, akkor ne hallgasd... Az igaz, hogy a Retro jelenleg elég katyvasz, van itt mindenféle zene, az én véleményem szerint 70-80-90-es évek lenne nekik a helyes út.
 #193190  Szerző: Rickykeee23
 
Igazság szerint szerintem a Debrecen féle Best FM-nek lenne a helye az országos csomagon. Nem a debreni műsorvezetéssel, hanem a zenei kínálattal. A Best FM névvel. A Retro műsorvezetőkkel. Mert akkor kapnak a fiatalok is zenéket és az idősebbek is. Adnék egy cserét. Mostani Bestre a Retro, ide pedig a Best FM. Persze, ha átkerülne oda a Retro akkor vissza azt a régi stílust, amolyan Klamancsekest. Aztán ahhoz még szerezni frekiket.. szerintem mindenki boldog lenne.
 #193189  Szerző: nermalcat
 
Remélem, nem áll meg a folyamat, és végre lesz egy tisztességet országos AC rádiónk. A Retro nevet el kllene engedni, igaz, hogy ezzel 3 évet elszartak a semmibe, de köszönjék annak a pihent agyúnak, aki 2018-ban kitalálta, hogy az egyetlen országos kereskedelmi frekire a táncdalfesztiválos banyatank fm-et kell rakni! Ha van egy kis eszük, így fog kinézni a portfólió az átalakítás végére:
Retro - helyette Pop FM, Hot AC rádió, 90-es évektől napjainkig
R1 - CHR (nem Dance CHR!)
Best - zenék a 80-as, 90-es 2000-es és 2010-es évekből, pofázós reggeli műsor nélkül
103.9 - Rockrádió, nappal a szerződés által megengedett lehető legpopulárisabb playlist-tel
96.4 - Rnb rádió, ugyanaz vonatkozik rá, mint a 103.9-re
 #193187  Szerző: Jozsfm964
 
Beci45 írta: 2021.07.01. 10:47
tomee írta: 2021.07.01. 10:20 Napi szinten hallgatva a rádiót, nekem az a megfigyelésem, hogy néha mintha maguk is szenvednének attól, hogy Retro néven kell működniük. Simán szoktak menni számok a 2000-es évek közepéről is, meg Abaházinál is volt, hogy dal premiert tartottak.
Valóban, de nem kellene így lennie. Ott lenne a Best a 90-es, 2000-es évek zenéire…Egyre több a közös zene a Best és a Retro között. Ez szerintem már eleve abszurd.
Úgy úgy! Tök egyetértek. Még a 90-es éveket megértem, mert ott még vannak olyan hangzású zenék amik hasonlítanak a 80-asra és fordítva. De 2015-ös zene, meg 2003-mas Groovehouse mit keres egy Retro-n? Kicsit kezd olyan lenni mint az orsztrák O3. Mindent mindennel, hogy 14-59-ig mindenki "jól érezze magát" aztán majd lesz valami... Ez így eléggé saláta.
 #193185  Szerző: Beci45
 
tomee írta: 2021.07.01. 10:20 Napi szinten hallgatva a rádiót, nekem az a megfigyelésem, hogy néha mintha maguk is szenvednének attól, hogy Retro néven kell működniük. Simán szoktak menni számok a 2000-es évek közepéről is, meg Abaházinál is volt, hogy dal premiert tartottak.
Valóban, de nem kellene így lennie. Ott lenne a Best a 90-es, 2000-es évek zenéire…Egyre több a közös zene a Best és a Retro között. Ez szerintem már eleve abszurd.
 #193184  Szerző: tomee
 
Napi szinten hallgatva a rádiót, nekem az a megfigyelésem, hogy néha mintha maguk is szenvednének attól, hogy Retro néven kell működniük. Simán szoktak menni számok a 2000-es évek közepéről is, meg Abaházinál is volt, hogy dal premiert tartottak.
 #193182  Szerző: Beci45
 
noartist írta: 2021.06.30. 20:23 Fiesta? Most komolyan? Mi indokolja, mi keresnivalója van ennek a Retróban? Túl azon, hogy már nem egy mai slágerük. De eeeeh!
Mert Magna Cum Laude, Nox mit keresnek itt? Egyébként valamelyik este 11 után Tacabro- Tacata, Gym Class Heroes- Stereo Hearts és Michel Telo- Ai Se Eu Te Pego is mentek…. :hit:
 #193179  Szerző: noartist
 
Fiesta? Most komolyan? Mi indokolja, mi keresnivalója van ennek a Retróban? Túl azon, hogy már nem egy mai slágerük. De eeeeh!
 #192942  Szerző: Glenn
 
Tomi76 írta: 2021.06.10. 14:41Bár továbbra is tartom,hogy eleve nem kellett volna belenyúlni ebbe az egészbe. Volt egy Retró, lett egy megújult Rádió 1 a fiataloknak, és mellé egy Best a két korosztály közöttiek részére. Ez teljesen logikus volt.
:yes:
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 210