jeek írta:
Csak tudod az a baj, hogy a vidéki nagyvárosokban ezeket a tarifákat évente 2-szer emelik! És mellette a szolgáltatás színvonalát csökkentik. A BKV-nál meg ha jól tudom ez év januárban az ÁFA emelés ellenére sem fizet többet az utas egy forinttal sem.
Ott van pl. Sopron, ahol már másodszor emelnek árat az éven. 300Ft lesz egy vonaljegy, 20Ft híján BKV vonaljegy ár. És nézd meg az ottani menetrendeket. Ha fővonalon jár csúcsban egy busz félóránként, már sokat mondtam.. Tehát ehhez kellene viszonyítani, továbbra is tartom azt a véleményem, a budapesti tömegközlekedés jelenleg irreálisan olcsó országos szinten.
A jegyárnak és a járatsűrűségnek szerintem semmi köze egymáshoz. Ennyi erővel sokan kifizetnek 10-15000.-Ft-ot havonta egy egyvonalas bérletre és van napi két-három járat.
Irreálisan olcsó? A Volánbusszal Érdről Budapestre 370.-Ft a jegy, ez kb. 20 km. Tovább Kelenföldről Békásmegyer szintén nagyjából 20 km és 3 járat igénybevétele szükséges, két átszállással, ez azt jelenti, hogy a további út 3*320.-Ft, vagyis 960.-Ft. Persze, ha valaki szerencsés és egy vonallal utazik, akkor nem olyan drága, de egy-két átszállás már igen megdrágítja az utat.